Badger

Deník prostitutky – Dvojí život paní EsterDeník prostitutky – Dvojí život paní EsterM. Weber

Hlavní představitelka často působí nebo působit chce jakou si výjimečností aby nespadla mezi klasický coury, prezentuje se jako vzdělaná, dokonale vypadající navíc s vědomostmi o vyšších kruzích v takovém rozsahu, že se člověk až zamyslí jak to, že to nedotáhla na ředitelku všeho.
To mě občas vytáčelo, jinak kniha se docela fajn četla, nebyl to odpad který jsem na tohle téma už zažil a asi jich bude více jak míň.
Možná taky čtenáře moc nepotěší autorčino když se něco začalo rozjíždět: "Dál už raději nebudu popisovat nebo nechám si to pro sebe", zrovna když o tom kniha je.

Hodnotím kladně-takový průměr spíš k lepšímu ...

31.08.2019

Rozervané královstvíRozervané královstvíF. Niedl

Království České jen těžko odolává vzpurné šlechtě, která se postavila proti králi Janovi.
To mladý král/rytíř nehodlá jen tak nechat, proto sebere zemskou hotovost a šlechtu, která mu zůstala věrná či změnila názor a vyráží to rozvracečům vysvětlit.
Při tom jsou samozřejmě i naši dva hlavní hrdinové, kteří si na to neberou zrovna bílé sametové rukavičky, ale rukavice železné hrdla svírající, když zrovna meče a dýky v nich nemající.
Musím varovati, že často jsou ti dva nesmlouvající-neesteticky potyčky řešící.

Zase se mi to líbilo, i když samozřejmě už trochu víte co můžete čekat, tak se to čte skvěle.
Tudíž se těším na Pach krve a kdo ví co FN dál přinese svým smečkám, kroužícím kolem jeho skvělých knih.

18.08.2019

Kašpar z hor I.Kašpar z hor I.H. Pourrat

Pořídil jsem si verzi rozdělenou do dvou dílu, proto komentuji první část právě po jejím dočtení.
Dílo je to velkolepé a dle mého i nedoceněné, jakož to zasazení děje do období válek napoleonských a době po Waterloo, by to určitě právě čtenáře zajímající se dobou touto nadchlo.
Román se však týká lidí zapadlých v horských vsích a to v nádherně popsaných lesích.
Lidé v horách tu silně věří jak v boha tak na spousty děsivých bytostí žijících v koutech této krásné divočiny.
Příběhy a legendy jsou skvěle provázány s příběhy lidí v tomto kraji.
Do jejich životů zasahují jak podlý loupežníci tak zuřící válka do které musí hoši odejít pomoci císaři Napoleonovi.
Nedá mi to, abych nevypíchl parádní souboj kašpara s kozáky, nebo souboj s loupežníky v hospodě.
KNIHU URČITĚ DOPORUČUJI TOMU KDO LESY MÁ RÁD, a již se těším na její druhou část.

30.07.2019

Království mečeKrálovství mečeF. Niedl

Zase skvělý, příběh se dál vyvíjí skvělým tempem.
Prokreslení postav prostě skvělé, to samé v situacích (práce na Benešově hrádku-to je prostě něco co mě nepustí), obyčejný život obyčejných lidí té doby, ale nejen jich.
Král Jan už má více rozumu a není tak manipulovatelný což se mi zamlouvá daleko více, o Benešovi a Wolframovi nemá cenu snad ani psát-pár správných chlapů u kterých má člověk radost, že se jim autor věnuje rovnoměrně/ defacto střídá jejich příběhy.
Prostě super zas za plnej!!

06.07.2019

Eleonora ze Schwarzenbergu - Skutečná upíří princeznaEleonora ze Schwarzenbergu - Skutečná upíří princeznaV. Kanakaredes

Komentář počnu o věcech na knize pěkných, poté i pár negativ.
Na knize je pěkné zasazení příběhu do hradu Zvíkov a v Č.Krumlově + související obal-ten se opravdu povedl.
Negativa-Nuda o životě nudné a rozmazlené hraběnky, někdo se snažil vycucat napínavost a tajemnost, avšak cecek byl již prázdný.

06.07.2019

Ve službách mocnýchVe službách mocnýchF. Niedl

Sázka na kvalitu se opět vyplatila.
Jediné co mi v knize kolikrát štve, je vyličování událostí z knih minulých.
Chápu že činěno je tak z důvodu čtenáře, který vezme zrovna tuhle knihu na mušku a předešlé nečetl.
Proto pro člověka co hltá i tuto sérii zbytečné, ale prozíravosti rozumím a nehaním ji.
FN píše skvělým stylem a mě tentokrát více zajímala postava Beneše než Wolframa, který bude nejspíš častějším favoritem. Popis prací na stavbě a jak slasti tak strasti kolem od toho se nedalo odtrhnout a FN mě zase přikoval jak do křesla tak postele, až boleli od lampy oči.
Již si myslím, že monogram FN bohatě stačí jako uvedení autora.
Ten je totiž už mečem vyryt jako pojem a klasika nejen středověkého žánru.

26.04.2019

Martin EdenMartin EdenJ. London

Krásně napsaná kniha, která by snad bez jejího prožití ani nešla napsat.
Moc se mi líbil vývoj postavy Martina, obdivoval jsem dřinu, kterou svému snu věnoval a kolikrát i jeho zachování klidu, když se karta otočila. Tenhle člověk je pro mě synonymem obrovské dříče, kterého nezlomí ani když se od něj odvrátí jak obě vrstvy společnosti tak i vlastní rodina.
Neb dál nepřestane přemýšlet, vzpouzet se módním většinovým názorům a hlavně nezapomene, jací k němu byli ti stejní před jeho úspěchem, kdy díla jak říká byla již napsána.
:KNIHA JE JISTĚ NĚKDE POVINNOU ČETBOU A BÝT BY JÍ MĚLA.
Učila by mladé lidi nevěřit všemu co jim kdo řekne, avšak samotné se zajímat a udělat si svůj vlastní názor - tím pádem nebýt ovcí...

14.04.2019

NeviditelnýNeviditelnýH. G. Wells

Opravdu zajímavé, hezký příběh napsaný jako kdyby to pravda byla- i když kdo to vlastně opravdu ví?

Kdo by nechtěl být alespoň na týden když né pořád neviditelný co vše by mohl a i nemohl. Příběh je údajně psán aby odradil to mě se rozhodně nestalo jen bych si asi počínal jinak než tenhle pán, ale to si asi každý pomyslí jak by konal sám.
Knihu bych rozhodně doporučil- originální příběh..

02.03.2019

Necudná - já a mých 21 mužůNecudná - já a mých 21 mužůL. Hogen

Docela přeceněný, takový deníček rádoby rad děvčata.
Asi jsem byl první chlap co tohle četl, občas jsem litoval, že čtu o životě tak chvástajícího se člověka, ale jako úhel pohledu zajímavý.
Avšak vícekrát již ne.
Nejlepší na to byl asi citát z písničky Jirky Korna a kamionová scéna.

20.02.2019

Dobrá kočka, která nemlsáDobrá kočka, která nemlsáM. V. Kratochvíl

Opravdu umělecká kniha a takovým lidem bych ji i doporučil.
Na mě možná až moc, knihu hodnotím podle toho jak mi bavila, přesto že napsaná je skvěle autor musel mít neskonalé vědomosti o době a V.Hollarovi, který je hlavní postavou. Zajímavé bylo líčení popravy na Staroměstském náměstí, nebo popis morové epidemie v Londýně-scény z kterých mrazí.
Každopádně je dobré vědět něco jak o tomto uměleckém řemesle, tak i jeho přední postavě jakou V.H. byl, jak u nás tak ve světě.

24.01.2019

Z rodinné kroniky Lady FuckinghamZ rodinné kroniky Lady Fuckinghamneznámý

Knížka nedosahuje samozřejmě kvalit jako Lady Fuckingham, zato jako vybavení na noční stolek postačí.

17.12.2018

Chvála zralých ženChvála zralých ženS. Vizinczey

Nedoceněná kniha, příběh je to velice zajímavý.
Popisuje dospívání mladého chlapce prakticky od dítěte, přes postupné zrání až dalo by se říci dozrání či uvědomění.
Od pasáka v táboře vojáků po učitele a to s harcováním po několika státech.
Hlavní hrdina již od mládí touží po ženské společnosti, ale bez úspěchu s pomocí knih a doby si osvojí zásady, které májí úspěch, přesto bývá překvapen.

Pěkné na knize je, že se nedrží jen sexuálního dění, ale popisuje jak historické události Maďarska tak citáty významných osobností (nepsal ji žádný hňup).

09.12.2018

AlmuricAlmuricR. E. Howard

V tomto díle není nic co by tam nepatřilo, samozřejmě začátek nás musí dostat do děje a není jako zbytek knihy, který naprosto frčí od akce k akci.
Perfektní návaznost beze zbytečností mi naprosto vyhovovala.
Je to má první zkušenost s autorem, avšak jistě né poslední.Jsem rád, že jsem se nenechal odradit pro mě nevyhledávaným žánrem.

20.10.2018

Sobí bobkySobí bobkyL. Simon

Tato kniha mi ukázala, že dnes může napsat knihu i člověk, který nemá o čem psát: Jo jel do cizí země, nezažil tam nic zajímavého a tak si toho spousty domyslel, jenže je to marný a bez nápadu. Možná je to rozpětím knih, které čtu, avšak tohle bych nikomu nedoporučil. Od prvního dílu šla kvalita postupně dolů.
Jedna hvězda za scénku se sáňkováním (mírně úsměvnou!) a ten hezký obal, jinak autor spíš pokazil papír, který jako docela kvalitní mohl být využit pro hezkou kniha.

Ke komentářům se nevyjadřuji lidem stačí hold dnes již málo jak v hudbě, filmu tak i v knihách.

09.10.2018

ZálesákZálesákZ. Grey

Na knihu jsem se tak těšil, až mě docela zklamala.
Příběh je spíš takovou romantickou pohádkou vycucanou z prstu a defacto nevtahující děj o dokonalém samotáři v nitru přírody, ale ta divočina a život v jejím nitru jak jeho tak hlavně dalších dvou hrdinek?
Tomu jsem prostě nevěřil..

02.09.2018

Ze světa lesních samotZe světa lesních samotK. Klostermann

Krásná kniha o tom jaká byla Šumava dříve jak divočinou, tak lidem jí obývajícím.
O nelítostném boji hajných a pytláků, drvoštěpů dřinou a počasím.
O složité lásce v nepřístupných, temných a bažinatých hvozdech, tak nádherných dřívějších lesů.
Spisovatel skvěle popsal to co si dnes skoro nedovedeme představit v přírodě tak povaze národa.
Kniha je to nádherná a jsem rád, že se mi dostala do pracek.

Klostermann opravdový pisatel do děje vtahující-užijte si též.

08.06.2018

Prazákon: Přežití v pekelném rájiPrazákon: Přežití v pekelném rájiR. Baker

První polovina knihy se mi poměrně líbila, avšak ta druhá mě drobek rozčilovala a to ze dvou stručných důvodů.
1)líčení příběhu z obrázků na kůře
2)typické novinářské otravování a vyzvídání autora knihy, to mi teda dávalo jest-li je kniha podle skutečné události to nevím jest-li však ano tak mi to o pisateli udělalo jasnou představu.
Kniha jinak není špatná, místy zajímavosti, často erotika a krásy pustého ostrova spojené s extrémem dlouhodobého přežití a soužití.

05.05.2018

Vítr z jihuVítr z jihuE. Grin

Knihu jsem přečetl z důvodu,že patřila pradědečkovi (což byl důvod hlavní), pak i to že jsem dopředu věděl že kniha je napsaná Rusem z pohledu jakby Fina u čehož mě zajímalo jak se dá vylíčit že za Zimní válku SSSR vlastně nemohlo.
K samotnému příběhu ten se zaobírá obdobím před Zimní válkou, přes 2.sv. až za válku Laponskou.
Hlavní hrdina dře jak blázen aby splatil pozemek na místě s kterým by dnes realitky asi nechtěli nic mít.
Někomu by se to určitě mohlo líbit, ale mě jednou stačí.

12.04.2018

AlrúnaAlrúnaH. H. Ewers

Fantastická možná neprávem opomíjená kniha,
ale mne zaujala dokonale.
Skvělý je už začátek příběhu kde se dovolíme jak vůbec vznikl nápad Alrúnu stvořit,
mě však spíš zaujal její příběh.
Scény kde si naprosto podrobí okolí kolem sebe, které ji v části nesnáší, avšak oddaně slouží.
Dovede naprosto zbláznit především chlapy, kteří pak opravdu blbnou- konkrétně s scénu s červenými punčochami určitě jako dílo beru i když lehce erotické (to neznamená že umění pomine).

18.03.2018

Stopy ve sněhu / Kletba vikingova hrobuStopy ve sněhu / Kletba vikingova hrobuF. Mowat

Dvě knihy v jedné.
První kniha se mi líbila více, jde v podstatě o příběh dvou chlapců uvízlých na dalekém severu kde musejí přežít, nejvíc mne zaujala stavba srubu, lov sobů, zpracování jejich masa a kůží na ošacení apod.
Druhá kniha navazuje na knihu první ,zde se nám otevírá svět eskymáků a vikingské legendy s tímto světem spjatou.
PRO MILOVNÍKY PŘÍRODY A PREDEVŠÍM DOBRODRUHY INSPIRACE HABADĚJ.

26.02.2018

Legie prokletýchLegie prokletýchS. Hassel (pseudonym)

První polovina knih mě tolik nebavila protože sem již dříve četl Vládu pekel a proto jsem popisované věci již znal, ale další část je samozřejmě výživná a četla se jedním dechem.
Je to kniha plná akce, která jde fofrem kupředu od jednoho k druhému takovým tempem, že nejspíš ani nebavit nemůže.

04.02.2018

Královny nemají nohyKrálovny nemají nohyV. Neff

Kniha je velice dobře promyšlená, vývoj se vždy ubíral jinak než jsem čekal.
Dílo se dobře čte, vždy jsem se těšil na další dobrodružství.
Knihu nezbývá než DOPORUČIT všem co dobrodruzi jsou.

20.01.2018

Kajmaní lejnoKajmaní lejnoL. Simon

Jenička mě průměrně pobavila, ale tohle chvílema sem přemýšlel proč něco takového autor vůbec psal -proč vždyť psal o všedních věcech a vlastně o ničem zajímavým-popisuje obyčejný život blba "Ohledně Chantal souhlasím s HonzouT bejvalá sním vyjebe udělá z něj vola a on nemá nic jiného na práci něž na ní při psaní vzpomínat atd."
Trojku přečtu taky když jsem to koupil najednou, ale dám si slušný oraz s pár knihami co za něco stojí.

28.12.2017

Markéta LazarováMarkéta LazarováV. Vančura

Měl jsem z knihy obavy ,že bude obtížná na četbu jak je zde často psáno ,avšak musím říci ,že pouze ze začátku jsem si musel zvyknouti ,ale pak už jsem letěl jak vítr.
Musím poznamenat že příběh se mi moc líbil svojí syrovostí ,zasazením do doby i vykreslením postav.
Člověk si připadá ,že tohle se muselo stát !
Nedám plný počet asi jen kvůli autorovým vstupům ,ale těším se na film ,který mě teprve čeká a od Vančury si určitě ještě něco přelouskám.

01.12.2017

Ďáblův elixírĎáblův elixírE. T. W. Hoffmann

Podle komentářů ,které mohou čtenáře ovlivnit již u výběru knihy jsem i já váhal zda se mi vůbec bude kniha z 18.stol. dobře číst ,ale musím říci ,že tomu tak bylo.
Na můj vkus je zde moc náboženství proto hodnotím takto (musel jsem se prostě kousat těmi kapucíny až po papeže) ,avšak na druhou stranu je napsaná tak zajímavým způsobem ,že když jsem za svitu čelovky a zvuku praskajícího dřeva z kamen ve tři ráno četl větu "Sova se vdává ,vylezem na střechu a budeme zápasit, a kdo koho shodí dolů ,je král a může pít krev.",docela mi lezl mráz po zádech.
Proto si myslím že kdo má rád tajemno a hrátky s peklem v trochu starším vyobrazení neměl by toto dílo zavrhnout.

05.11.2017

Krajina nočních jezdcůKrajina nočních jezdcůF. Niedl

Skvělé zakončení série pána z Boru,budu se těšit na další knihy FN...

08.10.2017

Vězni horVězni horG. Bordes

Moc hezká kniha, zajímalo mě jak se děj dál bude vyvíjet a to je u knihy jedno z hlavních pozitiv.
Děti které musí řešit situaci se kterou by si leckteří starší dnes neporadili se s osudem rvali a nedali svojí kůži nepříteli (v podobě mrazu a hladu) zadarmo.
Citát z knihy:"Být mužem znamená bojovat až k nejzazším mezím,vydržet bolest a nikdy to nevzdát."by si možná mnoho dnešních rádoby hrdinů dalo na svůj modrej fb,ale jen zlomek by si jen na chvíli dokázal vyzkoušet podle něj žít.

27.09.2017

Lady FuckinghamLady FuckinghamO. Wilde

Zajímavá kniha,která nemůže nechat člověka v klidu...
Divil jsem se kolik lidí ji zde haní,ale rozhodně se k nim nemíním přidat-jsem rád že mám knihu v knihovně a již několik lidí ji chce půjčit,takže to takový odpad určitě nebude.
Jen suprově rozvíjí fantazii,kterou si stejně vetšina z nás sama tvoří.

01.09.2017

Malý pán na ženěníMalý pán na ženěníP. G. Wodehouse

Začátek mě moc nebavil a říkal sem si,že kniha asi nebude můj šálek kávy.
Avšak po chvíli se na tolik zlepšila,že po jejím přečtení říkám moc veselé a chytře vymyšlené čtení.
Skvěle mě provázela na letní dvolené,kam se náramně hodila-vždyť i na obalu je psáno "Čtení na dovolenou"

01.09.2017

Ohňová zeměOhňová zeměC. Ryan (pseudonym)

Od Ryana už jsem pár knih četl a poslední zkušenosti nebyli tak silné,ba mi přišlo že se již dost opakuje.
Nyní ale musím říct,že tahle kniha mě bavila poměrně hezký příběh s nutnou davkou akce.
Velmi živě popsaná scéna s bajnonetem a mladým argoušem, až se mi huba krčila.

Hodnotím tedy knihu kladně ,určitě bych ji čtenáři prahnoucímu po akci ve sněhu a pampě doporučil.

26.07.2017