Země barbarů

V temném šestém století našeho letopočtu se odehrává příběh prince Hildigise z kmene Langobardů, neprávem obviněného z vraždy. Po strastiplném útěku z Moravy najde útočiště u Slovanů. Doufá, že právě oni mu pomohou navrátit ztracenou čest. V dramatickém putování plném bojů a intrik poznáme zblízka tehdejší rozvrácenou Evropu. Vyhnanci se stávají rukojmími ve hře mocných; z pocitu neustálého ohrožení v nich roste nenávist hrozící krveprolitím......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298982/zeme-barbaru-BQ6-298982.jpg 3.825
Dobrodružné, Literatura česká, Historické romány
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Země barbarů

soukroma

Potvdilo se mi, že bez ohledu na kvalitu literárního podání (tedy kvalitu autora) tyhle historické příběhy z doby, o níž nevíme skorem zhola nic, prostě číst nemůžu. Fabulace má jen minimální nebo žádné základy (i když zde paradoxně dle autorova dovětku předcházel smyšlený příběh zajímavým nálezům, které jej dokonce potvrzovat mohou - ale zase ani nemusí). Navíc ta divná jména lidí a míst (sice identifikovaných s pomocí poznámek na konci) jsou natolik krkolomná a zdržující, že to není příjemně plynoucí četba. Tady by se asi hodně hodila i mapka.

LadinSt
29.05.2019

Jsou to takové lepší 3*. Téma knihy je zajímavé, prostředí velmi dobře popsané. Všechno je jakoby na svém místě, ale presto tomu cosi chybí. Jenom nedokážu vystihnout co. Nějaká větší životnost nebo dynamika. Přišlo mi to takové strnulé, suchopárné - jakoby napsané na zakázku nebo prostě protože je třeba napsat určitý počet knih za rok nebo pětiletku. Řemeslně je to v pořádku, ale nebyl tam cítit nějaký zápal.

Keddie
02.01.2018

Román mne příjemně překvapil. Toto období dějin moc neznám a z osudu hlavního hrdiny se dá celkem dobře představit, co se tehdy dělo. Vzhledem k nemnoha hodnověrným pramenům si autor mohl dovolit do románu zapojit i praotce Čecha (tedy Sčeka). :-)

Vlk.kh
29.12.2017

Začátek byl dobrý a vypadal nadějně, ale postupně jsem to bohůmžel vzdal a nedočetl. Začalo mě to neskutečně nudit a bylo mi v podstatě fuk, co se bude kolem hlavního hrdiny dít dál.

francouz
19.08.2017

Určitě nelze upřít autorovi snahu o přiblížení dějin, které bohužel nejsou úplně zmapované. Je to zajímavé putování napříč Evropou v době stěhování národů na pozadí nastupujícího křesťanství. Spousta historických míst, která se schovávala za netradiční názvy té doby, spousta historických postav, které v té době určovali směr. Co mě trochu chybí, je barvitý příběh, který by mohl odlehčit, některé historické popisy, které mě osobně vůbec nevadí a mám je radší než Vondruškovu fabulaci. Ale v tomto případě musím přiznat, že se to nečetlo úplně samo, proto nemohu dát plný počet bodů.

orinka3
18.03.2017

Vynikající vyprávění o dobách dávno minulých. Autor napínavým způsobem přibližuje tehdejší morálku i způsoby válčení. Vroucí kotel, ve kterém klokotá výbušná směs tradičních pohanských zvyků s nastupujícím křesťanstvím. Nezvyklé cestopisné názvy, doprovázející výpravu do Říma, měnící se politická situace, používání válečných lstí - to vše předurčuje knihu k tomu, aby si ji vybral spíš zralejší a hodně trpělivý čtenář. Kterému nevadí, že se autor hodně věnuje popisům, které jsou ale pro pochopení děje zásadní. Jelikož mám velmi ráda knihu Slovanské nebe, i tato mi zcela padla do noty. Bez rozpaků dávám nejvyšší počet bodů. Ještě bych ráda dodala, že pro všechny, kdo se v těch divných jménech nemůžou vyznat, je na konci knihy vysvětlení názvů;)

miromi2
18.02.2017

Pútavý príbeh princa Hildigisa, bojujúceho o prinavrátenie koruny. Príbeh sa odohráva v málo známom období, keď si rody a národy hľadali svoje miesto pre život na zemi. Kniha sa mi páčila a rozšírila mi obzor s tejto doby.

KatnissLavender
02.02.2017

Tak tato kniha je pro mne velkým zklamáním. Už dlouho jsem nečetla knihu, která by mne tak neskutečně nudila... Děj mne absolutně ničím nezaujal a postavy už vůbec ne. Výborné znalosti historie k napsání dobré knihy holt nestačí...

Královny nemají nohy
Královny nemají nohy