Země barbarů

V temném šestém století našeho letopočtu se odehrává příběh prince Hildigise z kmene Langobardů, neprávem obviněného z vraždy. Po strastiplném útěku z Moravy najde útočiště u Slovanů. Doufá, že právě oni mu pomohou navrátit ztracenou čest. V dramatickém putování plném bojů a intrik poznáme zblízka tehdejší rozvrácenou Evropu. Vyhnanci se stávají rukojmími ve hře mocných; z pocitu neustálého ohrožení v nich roste nenávist hrozící krveprolitím......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/298982/zeme-barbaru-BQ6-298982.jpg 3.820
Literatura česká, Historie
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

Keddie

Román mne příjemně překvapil. Toto období dějin moc neznám a z osudu hlavního hrdiny se dá celkem dobře představit, co se tehdy dělo. Vzhledem k nemnoha hodnověrným pramenům si autor mohl dovolit do románu zapojit i praotce Čecha (tedy Sčeka). :-)

Vlk.kh
29.12.2017

Začátek byl dobrý a vypadal nadějně, ale postupně jsem to bohůmžel vzdal a nedočetl. Začalo mě to neskutečně nudit a bylo mi v podstatě fuk, co se bude kolem hlavního hrdiny dít dál.

francouz
19.08.2017

Určitě nelze upřít autorovi snahu o přiblížení dějin, které bohužel nejsou úplně zmapované. Je to zajímavé putování napříč Evropou v době stěhování národů na pozadí nastupujícího křesťanství. Spousta historických míst, která se schovávala za netradiční názvy té doby, spousta historických postav, které v té době určovali směr. Co mě trochu chybí, je barvitý příběh, který by mohl odlehčit, některé historické popisy, které mě osobně vůbec nevadí a mám je radší než Vondruškovu fabulaci. Ale v tomto případě musím přiznat, že se to nečetlo úplně samo, proto nemohu dát plný počet bodů.

orinka3
18.03.2017

Vynikající vyprávění o dobách dávno minulých. Autor napínavým způsobem přibližuje tehdejší morálku i způsoby válčení. Vroucí kotel, ve kterém klokotá výbušná směs tradičních pohanských zvyků s nastupujícím křesťanstvím. Nezvyklé cestopisné názvy, doprovázející výpravu do Říma, měnící se politická situace, používání válečných lstí - to vše předurčuje knihu k tomu, aby si ji vybral spíš zralejší a hodně trpělivý čtenář. Kterému nevadí, že se autor hodně věnuje popisům, které jsou ale pro pochopení děje zásadní. Jelikož mám velmi ráda knihu Slovanské nebe, i tato mi zcela padla do noty. Bez rozpaků dávám nejvyšší počet bodů. Ještě bych ráda dodala, že pro všechny, kdo se v těch divných jménech nemůžou vyznat, je na konci knihy vysvětlení názvů;)

miromi2
18.02.2017

Pútavý príbeh princa Hildigisa, bojujúceho o prinavrátenie koruny. Príbeh sa odohráva v málo známom období, keď si rody a národy hľadali svoje miesto pre život na zemi. Kniha sa mi páčila a rozšírila mi obzor s tejto doby.

KatnissLavender
02.02.2017

Tak tato kniha je pro mne velkým zklamáním. Už dlouho jsem nečetla knihu, která by mne tak neskutečně nudila... Děj mne absolutně ničím nezaujal a postavy už vůbec ne. Výborné znalosti historie k napsání dobré knihy holt nestačí...