Nenasytný grimoár

Nenasytný grimoár https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480100/bmid_nenasytny-grimoar-FWq-480100.png 4 22 5

Danthrakon série

Nuwana, hlavního hrdiny fantasy příběhu, přivedou návštěvy knihovny tváří v tvář vzácnému grimoáru – Danthrakonu. Když se do něj kouzlo knihy vkrade, zůstanou stránky knihy bílé. A zatímco strašlivý inkvizitor vyšetřuje vymazání grimoáru, vyděšený Nuwan všem skrývá, že inkoust nahradil jeho krev, jeho slzy… a že čůrá černě... Zděšený poznává, že bez pomoci Lerëh, dívky, do které je poněkud zamilovaný, nemůže nic dělat.... celý text

Literatura světová , Komiksy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Josef Vybíral

Le Grimoire Glouton , 2019

knizni_tulak
knizni_tulak
04.05.2022 3 z 5

Myslím, že být dítě, tak jsem z toho nadšená, ale teď mě to nechytlo tak jako Ekhö.

Denny456
Denny456
23.01.2022 4 z 5

No jo. Trochu jiné Ekho a Trollí války. Tohle je prostě super. Zamotaný děj, který vás pořád drží a skvělá kresba. Je to takové jednohubka, ale velmi povedená. Je to úvod do třídílné akce a stojí to za to.

Ivan Kučera
Ivan Kučera
29.09.2021 4 z 5

Keď túto neznámu vec Josef Vybíral v roku 2021 vydal, povedal som si, že je príliš originálna na to, aby som si ju nekúpil. Som rád, že som sa nemýlil a že je nielen originálna, ale aj skvelá (čo nie je vždy jedno a to isté, niekedy je prehnaná originalita na škodu veci). Mohlo by sa zdať, že tento album je detský komiks, ale je aj nie je to pravda. Scenár k detskosti miestami síce skutočne zvádza, detto rozbláznená kresba, ale osobne by som Danthrakon 1: Nenasytný grimoár (grimoár je čarovná kniha obsahujúca návody na magické rituály) odporučil každému, kto má rád hravé, zábavné, nie prehnane náročné, ale rozhodne ani nie hlúpe komiksy. Postavy sú veľmi fajn a sympatické, scenár vie prekvapiť vtipom zameraným na dospelého (občasná krv, ocas“, podělaný kabát“) a je umiestnený do prostredia príliš pútavého, jedinečného a svojrázneho na to, aby dokázal nudiť. Štvrtú hviezdu pridávam za parádnu, vynaliezavú kresbu Oliviera Boiscommuna, s ktorého prácou sa stretávame v našich končinách prvý raz a ktorá mi trochu pripomenula tvorbu nášho Laca Csurmu (séria Tajomstvo starého domu). Samozrejme k tomu treba pripočítať úžasnými farbami hýriaci koloring od Claudea Gutha, čo je v našich zemepisných končinách ďalší nováčik. Naopak, s prácou francúzskeho scenáristu Christophea Arlestona sme sa už stretli v Ekhö. Páčil sa mi atraktívny A4 zošitový formát s kriedovým papierom. Toto ma fakt bavilo; živý, fungujúci, funkčný, temperamentný, organický a zábavou tepúci svet, do ktorého sa rád vrátim.

bazyk21
bazyk21
18.09.2021 5 z 5

zajímavý příběh, nádherná ilustrace

GoodGames
GoodGames
08.09.2021 3 z 5

Danthrakon 1: Nenasytný grimoár je ešte len rozbeh série. Arleston však zvykol napísať pútavejšie a vtipnejšie prvé diely. Téma grimoáru, magickej knihy, ktorá vstúpi do hlavnej postavy je zaujímavá a finále prvého dielu sa vydarilo. Uvidíme čo prinesie pokračovanie. Ak hľadáte fantasy so štipkou humoru a máte radi čarodejnícke príbehy, určite Danthrakon skúste.