Badger Badger komentáře u knih

Poprvé a pak pořád znovu Poprvé a pak pořád znovu Lisa Moos

Když jsme hlídali čáru, vždy ve 4 odpoledne přijel jede fryc v pólu pár metrů od hranice, pustil dechovku, mrk na nás a začal si ho pucovat.

Do dnes je to veselá historka, které nikdo nechce věřit, avšak to nebylo všechno co jsme tam viděli a o frycích mám svou představu.Tohle jí jen o málo rozšířilo.
Scéna s prasečím chlívkem jen potvrzuje co za esa se tam rodí.

09.07.2023 3 z 5

Krkavci z Carcassonne Krkavci z Carcassonne Ernst Wilhelm Heine

Docela dlouho jsem knihu sháněl v tušení, že jde o poklad a i když bych pár věcí vytkl, kniha se mi četla skvěle.
Děj se občas i brutálním fofrem odvíjí, je plný zvratů a událostí, které znesnaďňují zaklapnutí vazby a dopřání si spánku spravedlivých.

Rozhodně bych ji doporučil, každému "pořádnému" katolíkovi, radost nás obou by nejspíš vzrostla.

Opravdu zajímavá je i obálka, kdy na docela pěkné vystříhané obrázky z "ábíčka" hradu a krkavců někdo přilípne mečík z lega. Na takovou knihu škoda.

26.06.2023 5 z 5

Infiltrátor Infiltrátor Stephen Michael Stirling

Uff tak to mám konečně za sebou několikrát jsem si myslel, že knihu odložím.
Nakonec mě udrželo, že na prvních dvou dílech s Arnoštem Schwarzwaldem jsme vyrůstali, tak z nostalgie.

Avšak opravdu to chtělo pomalu výdrž samuraje-
Údobí Sereny v budoucnosti se čte fajn, paradoxně úděsná linka začíná a končí Connorovejma, jejich přecitlivělé povídání maminky se synáčkem, pošťuchování a dovádění mi přímo sralo, podělaná Ulice či podobný sračkasérošhadr a mě zas bylo líto stromů co na ten brak lehly.
Vůbec už se nebudu rozepisovat zdlouhavé kecy při obnově firmy v kanclech, myšlenkových pochodech Sáry nebo likvidaci T-101.

Pořídil sem i zbylé díly/údajně lepší - stejně si počkaj, než mi hezký knihy po tomhle vyperou otrávený kyslík v oběhu.

05.06.2023 2 z 5

Ďábel v těle Ďábel v těle Raymond Radiguet

Upřímná zpověď dětského sobectví, avšak i spousty dospělých si ho dovedlo ponechat.
Sekáč, napsat to takhle na rovinu v 18ti a rozhodně je znát, že měl kluk hodně načteno, kvalita slohu je k jeho věku nadstandardní.

16.05.2023 3 z 5

Cesta do Říma Cesta do Říma Alberto Moravia (p)

Odvážné dílko, jehož hlavní kostra je incest, avšak úplně v jiné formě než by většina čekala.
Hlavní postava bojuje sama se sebou a není předvídatelné jakým směrem děj pošle, což mělo za následek lupnutí knížky jedním dechem.

30.04.2023 5 z 5

Levá ruka boží Levá ruka boží Paul Hoffman

Nejsem zrovna nábožensky založený a kort křesťansky, ale začátek v pevnosti s výcvikem a tvrdým přístupem k rekrutům, mi bavil.
Bál jsem se "fantasy prvků - respektive aby nedorazil šaman s hůlkou a špičatou čepicí" a ono nic-supr.

Kniha je spíše pro chlapskou část publika, o tom žádná. V některé z recenzí jsem četl jak kniha obsahuje obrovské množství souboju a bojových technik, na což jsem se těšil, ale bylo jich přiměřeně, asi bych snesl i více.
A filozofie Cola, když vim že jsem najetej proč zdržovat a rovnou to stručně neříct. Mistr na tvorbu nepřátel, mě opravdu bavil. V US Eastwood a u nás v Čechách mu říkají myslím Hynek Tas z Boru nebo tam někde kolem.
V tomhle vlaku frčím určitě do dalších stanic..!!

19.04.2023 5 z 5

Věšet každý může Věšet každý může Andrzej Pilipiuk

Na rovinu první třetina hrozná nuda,avšak od nafouknutí vzducholodě to už fičí po větru i proti. Dokonce i mladej Vandrovec mě bavil, hlavně u šejka..! -jen s tou jeho cudností to Pilipiuk zbytečně škrtí.

16.04.2023 4 z 5

Krev Donouhů Krev Donouhů Meriwether Buchanan (p)

Četlo se to překvapivě svižně, jedině ty jména mi dělali problém.
Musím pochválit s ničím se neseroucí mluvu hlavní postavy, ty jeho hlášky většinou fakt pobavily.

13.03.2023 3 z 5

Zelený děs Zelený děs Joseph Thomas Sheridan Le Fanu

Četl jsem vydání z r. 70, takže asi bych řekl ten nejhnusnější obal
-no ta držka na zelenym ubruse,
ale už tehdá si říkám "tohle má duši"
a fakt...!
Pět obsažených povídek rozhodně pojí tajemno.
Dnes to může působit úsměvným dojmem v době všehoažmoci,
ale tehdá to musela bejt
zproklatá
pecka.

Pár věcí z 19.stol jsem již četl a bylo to náročný, až kolikráte nudný, ale to rozhodně nebyl tenhle případ.
Pro mě topovky Dragon Volant a Soudce Harbottle, hned pak samo Carmilla.

Tenhle Irčák mi bavil víc, jak ten s DeNirem.

09.03.2023 5 z 5

Volný pád Volný pád Nicolai Lilin

Sibiřská výchova dobrý, ale tohle lepší/u 1 jsem toužil po konci, ale tady bylo loučení těžké.

Kniha jde z jedné akce do druhé-ničím se nezdržuje a navazuje hned na 1.knihu.
Autor je skvělý vypravěč a umí perfektně až chladnokrevně popsat jak průběh operace, tak veškeré zvěrstva nebo likvidaci defakto každou zbraní a paseku co způsobí.
Nedá se tu fandit či nefandit, ten koho si oblíbíte se hned znechutí, tak jen čteš a šeš rád, že to vůbec ten kluk napsal a hlavně někdo vydal.

Pro mě silnější než jednička a na Dech tmy, už se fakt těším.

27.02.2023 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Není už potřeba knihu si přečíst a v lokále kamošům vyprávět jaká je to pecka.
Spíš ji přečíst a opravdu se nad ní zamýšlet, v dnešní době suprtechnologií a smýšlení i na západě, něco podobného není úplně nemožné.

Pecka to jinak samozřejmě je a skvěle napsaná, což určitě v putice zmínit lze.

Ještě k doporučování knihy jako povinné četby, tady bych byl proti.
Kdo z nás v tom dětství dělal rád něco povinně, natož četl, ani k maturitě mi nedonutili. Tohle si musí každý vybrat sám, ze zájmu.

10.02.2023 5 z 5

Krajinou druidů aneb Keltové na území Čech Krajinou druidů aneb Keltové na území Čech Vladimír Mátl

Začátek mě velmi bavil, pak to však padlo do spekulací, různého co kdyby, fiktivních příběhů podle škrábance na skále, nebo odkazů na všelijaké odborníky či mistiky.
Ranec vaty, ale fakt ranec.
Dvě pecky za pár informací, třeba k místům v ČR.
Přesto jsem na autora nezanevřel a už si pořídil
Po stopách Keltů v Čechách,
což po prolistovaní vypadá mnohem
líp.

05.02.2023 2 z 5

Hovězí v žaludku - Pekelný nářez Hovězí v žaludku - Pekelný nářez Martin D. Antonín (p)

Ten kdo to napsal, si mohl ušetřit ty rádoby silácké kecy, míněné jako nezbytné vysvetlivky pro pochopení knihy(zpočátku) a nebezkou birokracii (zkonce) jenž je prý zábavná.

Naštěstí je to jen zlomek papíru co lze vydržet i v této uspěchané době.
Poté již příběh odsejpá, není to tolik složité dílo, avšak občas se něco děje.
Vkostce máte hlavní hrdinku, jenž je i na obale (za ten panu Fibigerovi fakt klobouček), která má v palici duši anděla a duši týpka co si chtěl vrznout a ti se střídají u řízení-v tomhle stavu putuje demonka nebem, zemí, peklem a líhní.
S peklem Bureše nebo Kopřivy se to nedá srovnat, ale seknu i dvojku.

27.01.2023 3 z 5

Strašidla a krásné panny Strašidla a krásné panny Zdeněk Šmíd

Moc pěkné posbírané příběhy ze západních Čech,konkrétně: veselý loupežníci nebo starý Soff u mě výherci.
Dost se mi líbilo i autorovo vtažení do dané doby a střílepečky historie. Škoda, že jsem tohle neměl přečtené nebo sebou v ruksaku, když jsme některými místy šlapali na vandru.

23.12.2022 5 z 5

Klášter slasti Klášter slasti Ivana Kuglerová

Hrozně dlouho jsem si chtěl tohle přečíst a hrozně dlouho to sháněl, poté na to hrozně dlouho nepřišla volba.
Nakonec se dalo, avšak!
Největší mazec je fakt titulní povídka Klášter, ze začátku až horor potom pomalu peklíčko s takovou erotickou scénou, která se snad ani nedá zfilmovat-což je rozhodně škoda.
Líbily se mi i Zatuchlý plechovky a od autora jsem si na popud pořídil hned knihu. Jinak stojí za zmínku již asi jen Bílá klisna, která posouvá hranice erotiky jedno kam, je to kotel ne pro každého, ale dobře napsaný.

Dále poměrně nuda, která má i svůj vrchol, jenž ztvárnila Navigační fantazie, což je taková kokotina až jedinec žasne.

Každopádně u mě 3/15povídek fajn docela málo, ale dalo mi to Medka.

24.11.2022 3 z 5

Satori Satori Don Winslow

Samozřejmě ne taková úroveň jako Šibumi, avšak velmi zábavné. Je to psané jinak, věci jako sex či bojová umění zde nemáte naznačené, ale opravdu popsané, což je fajn stejně jako mělo své kouzlo naznačení v první míněné knize.
Příběh je zde daleko zamotanější a ukazuje Nikolaje v jiném období, i díky tomu každý kdo byl po přečtení Šibumi nadšen,těžko Satori nesekne.
Nejlepší je nespojovat si knihu s Šibumi a brát ji samostatně, pak je to akční nářez. Pokud začnete porovnávat, je to konec, hned vás sere jak všichni umějí go a podobný nuance.

16.11.2022 5 z 5

Sibiřská výchova Sibiřská výchova Nicolai Lilin

Takhle vypadá kniha napsaná od člověka co něco zažil.
Čest urků kropená leckdy krví, mě osobně sympatické, avšak ne vždy, nutno dodat. Otevřené popisování pocitů autora či srovnávání klasické společnosti, to vše dokonale vtáhne. Kolyma vypráví příběhy, jeden za druhým jak dědeček na dřevěné lavici na zaráží, tak sedíte a jen čumíte.

Kniha je mimořádná a stojí za přečtení, páč tohle opravdu není často omývané téma a jako čtenář jsem rád, že se někdo z takové komunity našel, aby vyprávěl svůj příběh.

Již se těším na Volný pád i Dech tmy.

10.11.2022 4 z 5

Země bez zákona Země bez zákona Jindřich Rohlík

Jak píšou na zadku knihy, hl. hrdina je opravdu takovej Clinťák hlavně svojí nemluvností. Já bych ho přirovnal i ke Koniášovi, co nedostává tak často do držky. Rohlík to seká dobře, až mi to překvapilo, na jeho styl humoru jsem si zvykat nemusel, prostě sedl a nepůsobil nuceně. Především jde hned na věc a ušetřil nás cpaní zbytečné vaty do příběhu.Ktomu nádech westernu skvěle sedl, čehož jsem se při čtení anotace bál, ale tenhle Rohlík to pojal dobře a ono to baví. Navíc musím pochválit nastolení pocitů u části v bažinách, která působila až hororově jak od Otomara Dvořáka, což byla paráda.

04.11.2022 4 z 5

Závod s časem Závod s časem Leo Kessler (p)

Čtivost /odsejpavost a akce střídá akci.
V této sérii jsem rovnou četl 5. díl a ani jsem se nebál, že mi předešlé budou chybět a taky to tak bylo. Co se musí nechat na Kesslerovkách je pokaždé dobře vykreslený slizák zaporák, který je zde pan Moto a naopak suprovej mazák z Kanady s když ne dýkou v zubech tak alespoň cígem. Příběh hezky vykreslený a rok 1927 v Číně před válkou, bylo fajn zasazení.

21.10.2022 3 z 5

Cesty rytířů Cesty rytířů František Niedl

Za mě drobek zklamání, takovou čtvrtinu máme rekapitulaci co proběhlo v minulých dílech, což mi nezajímá když jsem samosebou předešlé díly četl a nevím kdo by začal rovnou 8.dílem, od toho už by se autor mohl oprostit, štve mi to totiž již dýl. Jinak konec jako vždy u niedlovek velkolepý a pěkný. Celkově série byla hezká a za přečtení stojí, jen už jsem byl rád že končí, už tento díl byl na hranici soudnosti.

14.09.2022 3 z 5