Krkavci z Carcassonne

Krkavci z Carcassonne https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/83941/bmid_krkavci-z-carcassonne-deK-83941.jpg 3 22 4

Jižní Francie - 13. století. V celé zemi hoří hranice, církev pronásleduje jinak smyšlející lidi, nedůvěru vládnoucích vyvolá tajemný kat. Říká se totiž, že Leander pochází z královského rodu Merovejců a je dlouho očekávaným dědicem pověstmi opředeného pokladu katarů. A Řím chce vypátrat pravdu.

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Die Raben von Carcassonne , 2003

Badger
26.06.2023 5 z 5

Docela dlouho jsem knihu sháněl v tušení, že jde o poklad a i když bych pár věcí vytkl, kniha se mi četla skvěle.
Děj se občas i brutálním fofrem odvíjí, je plný zvratů a událostí, které znesnaďňují zaklapnutí vazby a dopřání si spánku spravedlivých.

Rozhodně bych ji doporučil, každému "pořádnému" katolíkovi, radost nás obou by nejspíš vzrostla.

Opravdu zajímavá je i obálka, kdy na docela pěkné vystříhané obrázky z "ábíčka" hradu a krkavců někdo přilípne mečík z lega. Na takovou knihu škoda.

karolina7748
18.11.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, přečetla jsem jí jedním dechem.

ELMA
20.03.2016 3 z 5

Celou dobu, co jsem to četla jsem si říkala: "Vážně? Fakt to autor myslí vážně?" Očividně myslel.
O překvapení zde, pravda, není nouze, ale raději bych se obešla bez nich.

orinka3
29.12.2013 5 z 5

Mimořádně zajímavá a čtivá kniha, navíc s překvapením.