Krajinou druidů aneb Keltové na území Čech

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Otazníky naší předslovanské historie Jak vypadala česká krajina před osídlením slovanskými národy? Kdo byli Keltové a odkud sem přišli? Odborníci předpokládají, že se už kolem roku 700 na většině území české kotliny mluvilo protokeltskými jazyky. Vznikaly zemědělské osady, samostatné dvorce i nejrůznější opevnění a bylo zvykem pohřbívat mrtvé především žehem na různě velká pohřebiště. Rozsáhlé mohyly s hrobovými komorami, do kterých byli mrtví ukládáni s vozy, šperky, zbraněmi a s předměty dováženými až z Itálie, a hrazené dvorce či opevněná sídla ukazují na existenci elity, kterou archeologové s nadsázkou označují jako knížata doby halštatské. To všechno se radikálně změnilo okolo roku 400 před naším letopočtem. V té době dorazili do našich končin keltští bojovníci ze západu. A právě to jsou tzv. historičtí Keltové, o nichž se dočítáme ve zprávách antických autorů. Ano, ti Keltové, v jejichž společnosti existovala skupina „vědoucích“, které známe pod názvem druidové. Vydejme se za nimi do doby před více jak dvěma tisíciletími, do časů krutého i fascinujícího českého barbarika....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46070/big_krajinou-druidu-aneb-keltove-na-uze-rYX-46070.jpg 3.924
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Krajinou druidů aneb Keltové na území Čech

Ceit
23.03.2018

Přiznám se,čekala jsem trochu něco jiného...že se budu při čtení bát,toho jsem se teda nenadála ...ale i pobavila:"Skutečně věříte tomu, že z nitra keltské posvátné hory vyjede svatý Václav?"

Peter.Melon
19.09.2017

Výborná kniha.Osvětluje historii o keltech...


lugh
21.12.2014

Doporučuji všem zájemcům o keltskou historii.

Paganfairy
09.09.2013

Skvělá kniha o naší historii a pravém původu většiny z nás. Místy je velmi vtipně napsaná a obsahuje podrobně popsané lokality i s plánky, tak myslím, že je to kniha vhodná i na cesty.

dominikmatus
05.04.2011

Výborná kniha osvětlující pravé dějiny naší krajiny a Keltů obecně.