Cesta do Říma

Cesta do Říma https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45296/cesta-do-rima-45296.jpg 4 47 7

V Cestě do Říma se otec, který nacházel zalíbení v nevěrách své ženy, snaží udobřit po její smrti se synem, který kvůli této neobvyklé rodinné situaci odešel pryč. Udobřování je ovšem zkomplikováno, když začnou kolidovat jejich milostné touhy.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Odeon

Il viaggio a Roma , 1988

Badger
30.04.2023 5 z 5

Odvážné dílko, jehož hlavní kostra je incest, avšak úplně v jiné formě než by většina čekala.
Hlavní postava bojuje sama se sebou a není předvídatelné jakým směrem děj pošle, což mělo za následek lupnutí knížky jedním dechem.

konicekbily
26.03.2020 5 z 5

Zdaleka to není jenom o sexu, je tam spousta autorových myšlenek o vztazích mezi mužem a ženou, ale zde je to spíše o vztazích mezi ženou a muži (správně jedna žena a více mužů). Životní zkušenosti autora vtělené do malé novely.

milan.krimsky
23.12.2016 5 z 5

docela povedená kniha! Syn hledající cestu k otci, vzpomínky na matku a hledajíc své místo v životě. Závěr poněkud smutnej. Jinak celý děj románu lehce erotický

palec
08.05.2016 5 z 5

Není to perverzní,náš sexuální život je někdy velice komplikovaný a často něčím ovlivněný.

Ladys
10.09.2014 4 z 5

Četl jsem v 17 letech. Moc si to nepamatuju, ale co mi utkvělo je ta nadrženost mládí. Přesně jsem mu rozuměl. Sex, sex, sex :-)
Asi si to přečtu znovu, abych zjistil, o čem že to doopravdy bylo :-)

s.macuska
27.08.2014 3 z 5

Děj, který se točí jen a jen kolem perverzností, mě příliš nenadchnul. Nicméně moralizující závěr dílo v mých očích trochu pozvedl, přesto mám pocit, že bych si tuhle knížku klidně odpustila.

petula.pd
14.10.2013 4 z 5

Hlavní hrdina Mario, stejně jako jeho otec, se snaží vytvořit novou rodinu.
Oba si však nesou zátěž minulosti. Sex, to je jedno z hlavních témat toto románu...