bacouch Online bacouch komentáře u knih

Zuzanka na břehu jezera Zuzanka na břehu jezera Gilberte Millour

Při vybírání v knihovně jsem si matně vybavila, že jakási matka někde na pískovišti nadšeně chválila sérii knížek o Zuzance. Tak jsem to riskla a musím říci, že to bylo dost dobrý. Knížka není nijak tlustá, dá se přečíst za jedno večerní čtení. Příběh je jednoduchý, ale ne primitivní nebo hloupý. A jsou tam moc hezké obrázky. Velice to zaujalo i pánskou část publika, takže budeme v této sérii určitě pokračovat.

25.01.2020 5 z 5

Homeless Guide: Jak přežít na ulici a užít si to Homeless Guide: Jak přežít na ulici a užít si to Antonín Havlík

Jak přežít na ulici? Tím, že budeš chlastat, fetovat nebo šlapat a krást. Anebo dealovat. Je to tam tvrdý. "Svoboda", za kterou ovšem musíš tvrdě zaplatit. Zdavím, počestností, ztrátou důstojnosti či hrdosti. Neustálým řešením, kde se najíš nebo kde se vyspíš. Co s tebou bude večer, zítra, v zimě.
Nejvíce mě zasáhl příběh houslisty Vojtěcha a divoké Ivany. Na druhou stranu, ač se mnou nic nedělaly popisy vybírání popelnic či spaní v kanálech s potkany, při čtení příběhu dealera Hanuše mi bylo na zvracení. Tohoto člověka nedokážu nesoudit a pochopit.
Nicméně kniha mi velice rozšířila obzory. Dávám 10*

14.01.2020 5 z 5

Až moc blízko Až moc blízko Eleanor Moran

WTF? TAk tohle bylo pro mě tedy čiré utrpení. Neuvěřitelně kravská hlavní postava (asi má být kladná?), která se do všecho motá, vše komplikuje, hystericky se dojímá a má pocit, že ze svého titulu může vpodstatě vést vyšetřování. Měla jsem dojem, že jestli ještě jednou uslyším větu: "Já jsem Lysettina nejlepší kamarádka!", začnu zvracet. Takže milá paní Eleanor Moran, již nikdy více se my dvě nesetkáme. Neplačte. Sama si za to můžete!

09.01.2020 1 z 5

Ruce v mouce: Domácí pečivo s kváskem i droždím Ruce v mouce: Domácí pečivo s kváskem i droždím Iva Trhoňová

Dlouho jsem pekla kváskový chleba a dlouho to byly placáky, různý kompostový podkladky a další zmetci. Což nase*e, když se s tím patláte celý den. A doma už nic není, protože "počkejte dětičky, přece nebudeme kupovat rohlíky, když mamka upeče krásný voňavý chleba". A ono nic a k večeři zase párky. Ale pak jsem zainvestovala do týhle knížky, zjistila jsem, co jsem dělala blbě (byly to drobnosti, ale měly naprosto zásadní vliv na konečný výsledek) a od té doby už je to vždy 100%. Jakože fakt dobrý :-)

10.10.2019 5 z 5

No, docela jsem se těšila, protože mi bylo řečeno, jak je to skvělé a zábavné sci-fi. Přišlo mi, že to není ani jedno. Na začátku jsem byla nadšená fantazií autorky, tolika různých ras a nových světů, ale pak už mě to fakt nebavilo. Čekala jsem nějakou akci, nějaký technický vychytávky a ne jen popis, co má kdo na sobě, kolik ocasů a jak mu zrovna pelichá peří...A furt si jenom povídali. Hrůůůza.
No a konec už to bohužel nezachránil.

10.10.2019 2 z 5

Nevyhnutelná opotřebovanost citů Nevyhnutelná opotřebovanost citů Zidrou (p)

Kolikrát už jsme slyšeli tenhle příběh - android potká androida. Z androida se stane chameleon. Android ztratí...počkat tenhle vlastně ne..tohle je poklidný příběh stárnoucí dvojice, který v závěru opravdu překvapí. Kresby jsou moc hezké. Ale ten příběh je tak trošku divnej...

03.10.2019 3 z 5

Jízda na vlnách Jízda na vlnách Francine Oomen

Kniha o menopauze mne okamžitě zaujala svým grafickým zpracováním, které je prostě fantastické. Zároveň je autorka v tomto choulostivém tématu velice otevřená, upřímná, ale zároveň vtipná. Jsem nadšená.

01.10.2019 5 z 5

Napětí Napětí Naomi Alderman

A mě se to líbilo! I přes nízké hodnocení tady na DK, mě to bavilo. Ta představa, co by asi ženský prováděly, kdyby mohly...

13.08.2019 5 z 5

Tábornická encyklopedie Tábornická encyklopedie Mirko Vosátka

Výborná encyklopedie, ze které se naučíte všechno o táboření, pobytu v přírodě i o různé floře či fauně, se kterou se tam můžete střetnout.

15.07.2019 5 z 5

Hra o manželství Hra o manželství Jeffrey Eugenides

Ze začátku mi dělalo problém se do knihy začíst, ale pak mě to chytlo. Ano, vynechala bych sáhodlouhé rozbory z hodin sémiotiky, i přednášky o kvasinkách....ale jinak to bylo moc pěkné čtení. Postavy byly vylíčeny tak věrohodně a realisticky, že jsem chápala jejich jednání a nemohla nikoho odsuzovat. Hrozně pěkně se mi to četlo.

11.03.2019 4 z 5

Zbavte se nepořádku s feng-šuej Zbavte se nepořádku s feng-šuej Karen Kingston

Knih o úklidu jsem už přečetla mnoho. Tady mě zaujalo pojednání o nepořádku i v duševním slova smyslu - jak se zbavit nepořádku a křivd ve své mysli a jak se vypořádat s přehlceností informacemi.

26.05.2024 4 z 5

Dneska jsem vyšla z domu! Dneska jsem vyšla z domu! Cassandra Calin

Hezké kresby, občas vtipné. Neurazí, nenadchne. Ideální záchodová četba.

22.05.2024 3 z 5

Rádce pro (začínající) spisovatele, novináře a překladatele Rádce pro (začínající) spisovatele, novináře a překladatele Markéta Dočekalová

Od knihy jsem čekala něco jiného. Většinou jde pouze o nashromážděné odkazy na webové stránky, online kurzy či školy, kde vás naučí psát, či vám dají prostor k prezentaci vašich textů. Konkrétní rady zde nehledejte.

21.02.2024 2 z 5

Případ Amelia Případ Amelia Kimberly McCreight

Výborně napsaná detektivka o bolestech dospívání, touze zapadnout mezi vrstevníky i krutosti dětství.

04.02.2024 4 z 5

Matka světla Matka světla Auður Ava Ólafsdóttir

"Na člověka se zapomene. Po třech generacích zmizí všichni do propadliště dějin. Postupem času si na člověka pamatuje jen jeden další. Možná zná jeho jméno. Nakonec nikdo neví, že dotyčný vůbec žil."

01.11.2023 4 z 5

Hamlet (komiks) Hamlet (komiks) Richard Appignanesi

Tady jsem sáhla úplně vedle. Komixy mám dost ráda, ale manga ne. Jedním z důvodů je to, že se v nich velice často ztratím a netuším, co se vlastně děje. A to se mi stalo i v tomto případě. Nelíbila se mi ani výtvarná stránka a postavy se mi pletly (kromě Polonia, který měl na hlavě kýbl, ale ten zas zmizel ze scény docela brzo).
Obsahově...Hamleta jsem nečetla, ale asi budu muset, protože si potřebuju ověřit, nakolik je překombinovaná a zmatená původní hra a co je již umělecká licence autorů manga verze. A na závěr - co jsem tedy už vůbec nepochopila - proč je to proboha umístěné do roku 2107 po klimatické katastrofě? Prostě...velký špatný.

08.07.2022 1 z 5

Vrah bez tváře Vrah bez tváře Henning Mankell

(SPOILER) Knihu jsem otevřela s očekáváním severské krimi. A ano, bylo to severské krimi, ale naprosto nevhodné :-) Ne...detektivka to nebyla špatná, do hlavní postavy komisaře Wallandera se dokážete snadno vcítit a je vám sympatický, ale je to taaak strašně pomalý! Než se někam posuneme ve vyšetřování, musíme někam zajet, potom zase jinam poslat fax a pak teda jít pořešit nějaké rodinné trampoty, do toho nám začíná rýmička a k telefonu se dostaneme až večer doma... Na začátku mě to děsně znervózňovalo, ale pak se mi to v něčem i líbilo. Taky se mi líbil ten tehdy ještě nekorektní způsob mluvení na rovinu. (Komisař chce zhubnout - přemýšlí, že ubere jídlo a začne zase kouřit, uprchlíci - společnost v nich jednoznačně vidí riziko, ale zároveň i vidí potřebu se k nim chovat slušně...)Co mě ovšem zklamalo a za co srážím body je odfláknutý pachatel a jeho dopadení. Čtenář nemá absolutně žádné indicie k tomu, jak ho odhalit. A to nemám v detektivkách ráda.

26.04.2022 3 z 5

Když Anna zmizela Když Anna zmizela Alex Lake

Údajný psychothriller se po pár prvních stránkách zvrtne pouze na psycho, jelikož "vraha" odhalíte velmi rychle. Pak doufáte, že se něco ještě vyvrbí, změní, otočí...ale ono nic. Odpočinková kniha, ze které si nebudu do půl roku nic pamatovat.

14.02.2022 3 z 5

Jak hacknout zlomené srdce Jak hacknout zlomené srdce Kristin Rockaway

Tak autorka zjevně chtěla zúročit svá léta v IT oblasti, ale zároveň ukázat, že má i srdéčko. No...Jak to říct kulantně...je to pěkná kravina. Plná tolikrát omletých klišé, že už mi bylo kolikrát i do pláče. (holka přijde ke klukovi poprvé domů na večeři. Samozřejmě, že jí chlapec přivítá s pánví v ruce, protože zrovna kutí nějakou svojí specialitu, pokud možno exotickou. Strašně mu to sluší a holka má (jak jinak) jen sedět a pít víno. - nic takovýho pochopitelně v životě neexistuje, ale knížka je toho plná) Další neméně podstatnou část zabírají skvělé kámošky, kterých je vždycky celý hejno, a které mají vždycky čas se okamžitě přihrnout, když hlavní hrdinka trpí, nemá peníze nebo se jen hledá. Holky jsou tam naprosto bezchybný a kluci prasáci anebo dokonalí. Knížka byla pro mě prostě hrozná. Jednu * dávám ze soucitu.

08.06.2021 1 z 5

Dáma, která měla ráda čisté záchodky Dáma, která měla ráda čisté záchodky James Patrick Donleavy

Autorovi se na necelých 70 stranách povedlo získat hned několik nej. Kniha je jedním z nejnudnějších "příběhů", vystupuje tam jedna z "nejprotivnějších" hlavních postav a má pravděpodobně nejméně uvěřitelný závěr, který jsem kdy četla. Wtf? Jedna * za nápaditý název, který mě zákeřně přiměl tuto knihu otevřít.

26.02.2021 1 z 5