babyboar babyboar komentáře u knih

Prvotřídní blázni maj potíže s kázní Prvotřídní blázni maj potíže s kázní Lukáš Pavlásek

O dost slabší než první sbírka. Zatímco v té první jsem si našla několik oblíbených kousků, kterými bavím děti, v této sbírce mi žádná neutkvěla. Ba naopak, rýmy jsou mnohdy tak nepovedené, že už ani nemůže jít o legraci. :(

03.02.2014 2 z 5

Strašidlář – Mezi námi hradními strašidly Strašidlář – Mezi námi hradními strašidly Hynek Klimek

Knížka se mi zdá oproti jiným knížkám s pověstmi průměrná. Je určena mladším čtenářům, ale nejsem si jistá, zdali je může zaujmout, trochu působí chaoticky, neuceleně. Čeká mne beseda s autorem, tak jsem zvědavá, jak budou pověsti znít v jeho podání.

21.01.2014 3 z 5

Od sebe k sobě Od sebe k sobě Jan Folný (p)

Po dočtení Buzíčků jsem zařadila na svůj seznam knih k přečtení i tuto a nyní na ní uzrál čas a opět hodnotím velmi kladně. Plusové body dávám za to, že se tam objevují země, které mi byly vždy blízké a kam bych se ráda podívala (Irsko, Portugalsko). Líbí se mi jak autor vtipně srovnává národní mentalitu. Někomu se může zdát, že je kniha až příliš, ale je o hledání. Nejen o hledání sexuální identity, ale prostě o hledání místa na slunci, o hledání lásky a možná i smyslu života, o hledání, které podnikáme všichni každý další den našich životů.Souhlasím s Pavo.Klima, že epilog mne také zasáhl, možná ještě o něco více, neboť Seamusovi jsem celou knihu fandila, a přestože kniha končí možná happy endem, je vlastně dost hořký.

20.01.2014 5 z 5

Frankův kouzelný fotbal 1 – Frankie a piráti Frankův kouzelný fotbal 1 – Frankie a piráti Frank Lampard

Čtivá knížka pro začínající čtenáře, milovníky fotbalu. Jméno autora ji jistě přidává na přitažlivosti, ale je v ní nápad, pobavení i poučení.

13.01.2014 4 z 5

Šťastné a veselé... Šťastné a veselé... * antologie

Původně jsem po této knížce sáhla, abych se dostala do správné vánoční atmosféry. To se tak úplně nepovedlo, ale uvědomila jsem si, že Vánoce nemusí být (ani v literatuře) kýčovité pozlátko. Je to den jako každý jiný, dějí se v něm tragédie (jako v povídce Ivy Pekárkové), některé ovšem s částečně dobrým koncem (Jan Balabán),vyplouvají na povrch hříchy a chyby (Irena Obermannová, Michal Viewegh). Zklamání v mém oblíbenci Jardovi Rudišovi. Asi to nejlepší nakonec (Vánoční akce od Daniely Fischerové).

23.12.2013 3 z 5

Můj život po životě Můj život po životě Michal Viewegh

Kniha odráží zdravotní stav autora, a tudíž se nejedná o žádnou vysokou literaturu, ale může být zajímavým počtením jak pro fanoušky MV, tak pro lidi, kteří utrpěli nějaké těžké zranění, případně, kteří mají v rodině nějaké závažné zdravotní komplikace. Konec je otevřený, ale přeci jen obsahuje trochu optimismu a čtenář doufá, že tento optimismus MV pomůže, aby se vrátil do běžného života naplno.

18.12.2013 3 z 5

Time management - Jak hospodařit s časem Time management - Jak hospodařit s časem John Caunt

Knížka samozřejmě nevykoná zázraky za čtenáře a pokud se sami nad sebou nezamyslíme, těžko změníme své nevhodné návyky. Obsahuje určitě několik užitečných rad, ovšem v oblasti technických tipů začíná 2. vydání poněkud zastarávat.

25.11.2013 3 z 5

Klub radostí dnešního dne Klub radostí dnešního dne Petra Braunová

Petra Braunová mne zaujala už v Kalvárii. Tuto knihu jsem si vybrala díky tématu, o kterém pojednává. Shodnu se se zdejšími komentáři, že mi asi žádná z postav nepřilnula k srdci. Monika mi je sympatická spíše ve svých vzpomínkách, ze současnosti se přikláním spíše k Lence (nejspíše díky jejímu povolání). Kniha je skutečným varováním pro virtuální dobu. Tragický závěr je autorčina specialita a funguje i zde. A přesto ve mně zůstává dojem otevřeného konce, prázdna a zvědavosti, jak to bylo dál...

17.11.2013 5 z 5

Šíleně smutné povídky Šíleně smutné povídky Tereza Boučková

Knížka s ideálním formátem do MHD. Povídky čtivé, trochu jsem porovnávala se Svěrákem, ačkoliv se jedná o jiné ladění. Je cítit autorčin odpor k minulému režimu a varování současnému čtenáři, aby nezapomněl na dějiny své země, ovšem vše je nenásilně zabaleno do lidských příběhů všedních dnů. Nakonec všechny nebyly tak úplně šíleně smutné, snad až na tu poslední. A někdy by i slzička ukápla dojetím.

18.10.2013 5 z 5

Manželka 22 Manželka 22 Melanie Gideon

Moderní červená knihovna s průhledným příběhem. Kdo je Tazatel 101 mi bylo jasné ještě před polovinou knihy. Přesto bychom toto dílko neměli zatracovat, upozorňuje na důležitou věc, kterou je mezilidská komunikace a to do jaké míry je ovlivněna moderními technologiemi. Zda pozotivně či negativně, to ať posoudí každý sám...

02.10.2013 3 z 5

Analfabeta Negramotná Analfabeta Negramotná Ján Uličiansky

Knížka, která mě nadchla. Konečně knížka pro děti, která není vyloženě blbá, má příběh, nápad i poučení, podporuje čtenářství a ano, musím si jako knihovnice přhřát polívčičku, je o knihovně. :-) Autor výbroně pracuje s intertextualitou, příběh je moderní, řeší aktuální problémy a dětského čtenáře musí pohltit. Závěr je sladký happy end ovoněný možná trochu kýčovitou vánoční atmosférou, ale pod vánočním stromkem by tahle knížka slušela nejednomu malému čtenáři.

17.09.2013 5 z 5

111 tipů jak šetřit svoje peníze 111 tipů jak šetřit svoje peníze Eva Tomková

Některé tipy je třeba brát s velkou rezervou a knížka je spíše humorná než odborná, ale základní myšlenka je jasná a pokud člověk šetřit chce, kniha ho navede správným směrem.

14.09.2013 3 z 5

Biomanželka Biomanželka Michal Viewegh

Neurazí, nenadchne, pobaví. Zdravá výživa a zdravý životní styl jsou prima, ale nic se nesmí přehánět. Já si ráda pochutnám na sojovém mase a tofu, ale stejně tak nepohrdnu ani knedlo, zelo, vepřem, takže v mnoha pasážích Mistra naprosto chápu. :) Také doporučuji jako lehké víkendové čtivo. Jedna hvězda navíc za to, že hlavní hrdinka začínala jako knihovnice v naší knihovně. ;-)

18.08.2013 3 z 5

Už zase skáču přes Merde! Už zase skáču přes Merde! Stephen Clarke

Skvělá letní oddechovka, v letních pařácích osvěžila a pobavila, snad dokonce ještě lépe než první díl. I během čtení druhého dílu se mi děj před očima odvíjel s pocitem sledování bláznivé letní komedie, myslím, že by stálo za to příběhy Paula Westa zfilmovat. :-)

11.08.2013 5 z 5

Inženýrky v oběhu Inženýrky v oběhu Zuzana Kubšová

Upřímně docela krávovina. Ke knize jsem přistupovala jako k červené knihovně a odpočinkovému čtivu, téma se mi zdálo zajímavé a vhodné k relaxování, ale příběh je absolutně nedotažený a zpracování tragické. Autorka snad ani neumí pořádně česky a její knihu asi vydali, aniž by ji někdo předtím četl. Tolik chyb a to i faktických, se jen tak nevidí.

20.06.2013 1 z 5

Čaj o páté Čaj o páté Claudia Hunt

Sympatická a zábavná forma výuky angličtiny. Knížka sice nemá jednotnou koncepci, slovíčka i fráze předkládá nahodile, ale dostala mě forma rozhovoru a průvodce po Anglii.

29.05.2013 5 z 5

Denisa mezi skleněnými střepy Denisa mezi skleněnými střepy Ivana Peroutková

Dívčí románek reflektující problémy současné mládeže.

25.03.2013 3 z 5

Anička a cirkus Anička a cirkus Ivana Peroutková

Myslím, že i tento příběh se autorce velmi povedl. Obávala jsem se, že s přibývajícími díly bude kvalita klesat, ale zatím to tak nevypadá.

22.03.2013 4 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Oproti prvnímu dílu jen slabý odvárek. Byla jsem namlsaná názvem, očekávala jsem průnik do ještě temnějších zákoutí Christianovy duše a vyklubala se z toho pohádka o Popelce. Propad k naprostému průměru červené knihovny. O čem bude třetí díl? O zpestření manželského života Ch

01.03.2013 2 z 5

Angličtina na rovinu Angličtina na rovinu Darren Crown

Příjemná knížka pro milovníku angličtiny i češtiny. Jen jsem chvíli naivně doufala, že čeština, kterou je kniha psána je skutečně autorova. :)

25.02.2013 4 z 5