Čaj o páté

Čaj o páté https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/124546/bmid_caj-o-pate-124546.jpg 4 35 12

Myslíte si, že umíte docela slušně anglicky, ale nemáte zdání, co by mohlo být „greasy spoon“ nebo co znamená věta „Pull the other one!“? Pak se vydejte s Claudií Hunt na zábavnou cestu anglickým všedním dnem. Dopřejte si skutečně dobrý cream tea, zajděte do pubů a Cider Houses, vyjeďte si na vyhlídkovou jízdu Londýnem plným života a jen tak mimochodem objevte místní zajímavosti a kuriozity, ale hlavně angličtinu, jakou se skutečně hovoří! ... celý text

Literatura naučná Cestopisy a místopisy
Vydáno: , Motto

What´s for Tea? , 2010

lindaofarim
23.08.2023 5 z 5

Naučíte se pár super užitečných anglických frází, doslova si vychutnáte anglický čaj s mlékem (po celou dobu čtení této knihy jsem si ho minimálně 1-2x denně dopřávala) a strávíte pár dní na návštěvě Anglie. Claudia je skvělá průvodkyně, ikdyž se občas zapomene u čaje nebo piva :-) Vždycky ale mluví přímo na vás :-) Za mě super!

amejzlík
14.11.2020 5 z 5

Kraťoučká velmi užitečná knížka. Moc se mi líbila. Měla jsem pocit, jako kdybych procházela Londýnskými ulicemi se svou paní učitelkou angličtiny, kterou mám velmi ráda, a která mi tuto knihu půjčila. Naučila jsem se spoustu nových frází, takových, jaké vám neposkytne žádná školní učebnice. Vřele doporučuji každému, kdo miluje angličtinu a chce se dozvědět něco nového.

s1ombrehimawari
10.11.2019 3 z 5

Dobrý kousek.

Radunnie
10.07.2016 5 z 5

Zábavné, vtipné, hravé, a naučit se pár nových anglických frází není nikdy na škodu.

Kat9
20.03.2016

Skvělé, když se chcete dozvědět spoustu zajímavostí o angličtině.

zuzana13
22.10.2015 5 z 5

Krásná kniha. Doporučuji.

MissBlack
07.09.2014 3 z 5

Kniha se mi moc líbila, byla čtivá, takže to i rychle uběhlo. Informace o historii, zvycích i o hovorové češtině byly dobře vyvážené, jediné mínus, ale to můj osobní problém, byla osoba, ve které to bylo napsáno, jakoby k čtenáři, ale obsahově výborná.

niika
15.07.2014 4 z 5

Kniha je koncipována jako průvodce po Anglii. Za vypravěčkou přijedou její přátelé a ta je seznamuje se místními zvyklostmi i památkami a bary. Naprosto mi vyhovovalo nahodilé střídání anglického a českého texu, zkrátka nevíte, kdy ta angličtina přijde. Angličtinu se z knihy nenaučíte, ale osvojíte si některé běžné fráze. Takové, které se ve škole neučí, přesto se používají často. A víte, že "coffee to go" je evropský paskvil a že správně po anglicku je to "take away coffee"?

kinnesed
24.09.2013 5 z 5

Knížka plná anglických frází a zajímavostí nejen o čaji a Velké Británii... Stojí za přečtení :)

babyboar
29.05.2013 5 z 5

Sympatická a zábavná forma výuky angličtiny. Knížka sice nemá jednotnou koncepci, slovíčka i fráze předkládá nahodile, ale dostala mě forma rozhovoru a průvodce po Anglii.

Kateriska
28.06.2012 3 z 5

Pěkná kniha plná zajímavostí, i když trošku vyčerpávající. Ale nelituji přečtení :)

Alexxandra
06.06.2012 4 z 5

Každý,kdo se chce domluvit opravdu skvěle v Anglii,opravdu mu nepomůže žádný slovník:DTahle knížka je fakt dobrá,všem "angličtinářům" doporučuji.Spoustu zajímavostí o Anglii taky nechybí

Autorovy knížky

Claudia Hunt