Babo Babo komentáře u knih

Warleggan - Nad propastí Warleggan - Nad propastí Winston Graham

S přibývajícími stránkami ,příběh zraje jako víno. Jedno neštěstí za druhým . Nesnesitelná Elizabeth,nepochopitelný Ross a skvělá Demelza a Dwight .
Je to sága,která se čte sama a tak už čtu 5.díl. Nechápu,že je zde jen tak málo komentářů .
Už jen něco přes 2 000 stran.

31.07.2022 5 z 5

Jeremy Poldark - Nový začátek Jeremy Poldark - Nový začátek Winston Graham

Třetí díl se mi zdá zatím nejlepší.

27.07.2022 5 z 5

Kocour Bob Kocour Bob James Bowen

Fajn knížka o jednom skvělým kočičákovi a jednom zachráněném narkomanovi.
A na youtube opravdu jsou :-)

21.07.2022 4 z 5

Ross Poldark - Návrat domů Ross Poldark - Návrat domů Winston Graham

Dávám plný počet , možná ne úplně spravedlivě,ale je to po dlouhé době knížka,která mě bavila a těšila jsem se na další díl.
Je lehce šmrncnutá romantikou,ale ne moc. Spíš popisuje obyčejný život na konci 18. století . Kdo by čekal nějaké drama,bude zklamaný,kdo se chce ale ocitnout mimo 21. století,může být spokojený.

16.07.2022 5 z 5

Nehanebné neviniatko Nehanebné neviniatko Dominik Dán

Další nedočtená Dánova kniha.
Začátek se vrátil do první knihy,autor zopakoval ,co čtenář 1.dílu už věděl,ale ne každý ho četl.
Nedostala jsem se daleko,čekala jsem vyšetřování vraždy a pořád nic.
Přestalo mě to bavit a zjistila jsem,že vlastně hlavním tématem asi není vyšetřování,ale soustředění se na hlavní vyšetřovatele. A to u detektivky nehledám.
Je to jen můj názor a doufám,že nikoho neodradím.

12.07.2022

Popol všetkých zarovná Popol všetkých zarovná Dominik Dán

I mě nalákalo vysoké hodnocení a zajímavé téma,které kdysi hýbalo politickou scénou na Slovensku.
Ze začátku jsem byla spokojená . Bavilo mě špičkování hlavních vyšetřovatelů .
Stále jsem sice čekala ,kdy se začne řešit únos a ono pořád nic.
Nakonec jsem si asi v polovině řekla,že jsem naletěla a knihu odložila s tím,že zkusím další knihu.
Vím,že když jsem knihu nedočetla neměla bych ji asi hodnotit ,ale nedá mi to :-)

12.07.2022 2 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Moje první kniha od T.Weavera a řekla bych,že se dalo. Sice jsem čekala jiné rozuzlení a nakonec šlo zase o psychopaty ,ale mělo to spád a to jsem potřebovala. Žádné moc přemýšlení,jen se nechat unášet dějem.

07.07.2022 4 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Je mi líto,ale knihu odkládám nedočtenou. Tak jako v poslední době, jsem si asi v polovině uvědomila,že mě kniha přestává bavit. Myslím,že míň je někdy víc. Kdyby se plně věnovala jednomu pohledu na pohnutou dobu 50. let a nepletla sem současnost mohlo to být zajímavější.
Samozřejmě je to jen můj názor a zřejmě bude menšinový ,takže nenechte se odradit a dejte se dočtení .

05.07.2022 3 z 5

Kníhkupec z Kábulu Kníhkupec z Kábulu Åsne Seierstad

Kniha byla zajímavá a dobře se četla. Byla zase jiná,než většina těch,které se soustředí jen na postavení žen v islámských zemích Je zde popsán život rodiny jako takové se svými zvyky a tradicemi.
Co mě ovšem utvrdilo v tom,že aby nastala nějaká zásadní změna,musel by se k moci dostat někdo opravdu osvícený a v žádném případě změna nenastane přičiněním západu.
Prostě změna musí přijít zevnitř.
Vždyť ani vzdělaný Sultán Chán není schopen změny myšlení ve vlastní rodině. Tradice jsou příliš hluboko zažité a pokud bych chtěla být lehce cynická,tak bych řekla ,proč by to měnil,vždyť muž je ten,kdo o všem rozhoduje a žena jen poslouchá. Jen málokdo
dokáže být tak velkorysý a tolerantní,aby jen připustil,že i žena může mít pravdu.
To je pro mě hlavní sdělení,této knihy.

25.06.2022 5 z 5

Propast Propast Margit Sandemo

Po dvou předchozích dílech,odkládám třetí jako nedočtený.
Můj dojem se překlopil ze zklamání do nedočteno.
Téma mohlo být zajímavé a příběh pěkně temný a dramatický. Pro mě se nakonec stal čtením pro děti 15+ a to už bohužel mám hooodně dlouho za sebou .

20.06.2022

Hon na čarodějnice Hon na čarodějnice Margit Sandemo

Tak pro mě určité zklamání. Podle anotace jsem si představovala něco jako Kladivo na čarodějnice,ale to se nekonalo. Děj plynul poklidně ,všichni žili v lásce a porozumění až jsem si myslela,že čtu úplně jinou knihu .
Dočetla jsem a ze zvědavosti se pustím i do 3. dílu ,ale za mě nadšení se nekoná.

19.06.2022 3 z 5

Morová rána Morová rána Margit Sandemo

Upřimně ,nevím co mě vedlo k tomu,abych po této knize sáhla. Nejsem milovník fantasy ,vlastně myslím,že jsem z tohoto žánru nic nečetla. Zřejmě jsem si řekla,je potřeba sáhnout po něčem, pro mě, novém.
Ze začátku jsem byla trochu na rozpacích ,ale najednou jsem si uvědomila,že příběh ubíhá a já přestávám pochybovat.
Ano,ke konci jsem začala postrádat tu tajemnost a svým způsobem i tvrdost hlavního hrdiny.
Prostě se z něho stal docela obyčejný,zamilovaný muž a proto ubírám jednu hvězdičku .
Třeba se v dalším pokračování zase najde.

14.06.2022 4 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

Dávám sice 4* ,ale byla chvíle ,kdy jsem přemýšlela jestli pokračovat.Docela mě překvapuje tak vysoké hodnocení.
Bylo to docela nezáživné. Ano,byli tam mrtví,ale jako celek nic moc. Nakonec jsem knihu dočetla a asi posledních 15 stránek nakonec i to hodnocení zvedlo .
Vždy jsem si myslela,že severská detektivka je pořádně drsná. Tato ale rozhodně nebyla
a ani jako psychologický trhák . Tak jak píšu,za mě nic moc.

11.06.2022 4 z 5

Vyvrhelové Vyvrhelové Elfriede Jelinek

Tak toto fakt nedávám. Na to moje inteligence ani představivost nestačí.
Mám pocit,že jsou pro mě pochopitelnější důvody k nepochopitelným činům různých psychopatů ,než myšlenkové pochody všech zúčastněných.
Možná kdybych dokázala knihu dočíst,tak by se mi rozsvítilo ,ale nebudu se trápit.
Příjde mi to jako prázdné rádoby se tvářící filozofování a za to se dá ukrýt vše.
Omlouvám se všem ,kterým se kniha a styl psaní líbí ,ale za mě ne.

06.06.2022

Podvedená Podvedená Charlotte Link

Další kniha,která se čte sama. Přesto jednu * ubírám. Ten závěrečný kotrmelec mi přišel přece jen moc.

06.06.2022 4 z 5

Ozvěna viny Ozvěna viny Charlotte Link

Další příběh,který mě bavil. Takové to tušení,že nic není jak vypadá.
Víc psychologie než akce a to mám ráda,takže za mě určitě stojí za přečtení.

31.05.2022 5 z 5

V údolí lišek V údolí lišek Charlotte Link

Kniha se mi líbila. Nejedná se o klasickou detektivku,spíš psychologický román a to mám ráda.

26.05.2022 4 z 5

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

Tak dočteno. Jak už jsem psala u druhého dílu,škoda. Knihy měly spád,dvojice vyšetřovatelů sympatická ,prostě dobré čtení.
A proč ubírám 1 hvězdičku ? Nemám úplně ráda,když se mi příběh zdá až moc překombinovaný .Ale to je můj problém . Určitě doporučuji k přečtení a doufám,že brzy vyjdou další knihy autorky.

22.05.2022 4 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Nemám přečtených mnoho detektivek a thrilerů,abych mohla s čistým svědomím tvrdit ,že jsou její knihy originální, ale líbí se mi . Většina detektivů má nějaký problém ,ale myslím,že jsem nečetla o žádném,který by se stal obětí zločinu a tím se změnila jeho osobnost .
Z Jude,veselé a optimistické policajtky se stala uzavřená osoba ,ale její pracovní schopnosti se tím nezměnily . Získala skvělého parťáka a tak mohou řešit i ty nejsložitější případy . A čtenáři s nimi .
Oba díly se mi líbily a teď už čtu 3. ,zatím zřejmě poslední .
Škoda.

19.05.2022 5 z 5

Ctitel Ctitel Charlotte Link

Mě to bavilo.Takový horůrek z lidského života. Ano,bylo to trochu , možná i dost přehnané.
Případů,kdy muž ,většinou muž, neunesl odmítnutí je v reálném životě dost a docela často končí smrtí ,ale neznám případ,kdy by těch obětí bylo víc jak jedna.
Samozřejmě chápu,že pro čtivost je lepší z neuznaného milence udělat sériového vraha .
Stručně řečeno,knihu doporučuji .

12.05.2022 4 z 5