Babo Babo komentáře u knih

Lucky Lucky Jackie Collins

I druhý díl mě bavil. Oddychové, ale ne nudné čtení.-

15.06.2023 4 z 5

Šance Šance Jackie Collins

Tak pro mě překvapení. Vzpomínám si ,že Jackie Collins byla,aspoň pro mě,především herečka. Občas jsem nějakou její knihu viděla a moje představa byla,že jde o nějaký slaďák a tak jsem po žádné nesáhla. Až teď. A musím říct,že jsem překvapená. Milá Jackie se pěkně vybarvila. Nejde o žádnou romantiku ,ale celkem slušně napsaný román o gangstrech. Není to Kmotr,ale čte se dobře.
Proto budu pokračovat i druhým dílem a jsem zvědavá,jak budou osudy Lucky pokračovat.

27.05.2023 4 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Colin Falconer (p)

Od autora znám určitě lepší knihy. Tato detektivka ničím nepřekvapí,ale čte se dobře.

09.05.2023 4 z 5

Panenka Panenka Joy Fielding

Už dlouho jsem nečetla,tak překombinovanou knihu. Někdy je míň víc,ale kniha se četla dobře,tak jak je to u Joy Fieldingové zvykem.
Za překombinovanost a nesympatickou Amandu ubírám 2*.

01.05.2023 3 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Knihu jsem měla dlouho v plánu číst,ale z nějakého důvodu jsem se stále k ní nedostala. Konečně přišla na řadu a nezbývá mi než ji doporučit ke čtení. Není to úplně pro slabé povahy,nekoná se žádný happyend ,ale tak to v životě bývá.
Už se těším na další dílo autorky.

20.04.2023 5 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Kniha se čte moc dobře,jen mě děsí,že už nestačí hledat vraha jedné oběti,ale musí to být sériový vrah a pořádně zvrácený.

14.04.2023 5 z 5

Les sebevrahů Les sebevrahů Jeremy Bates

Nejsem milovník hororů a toto byla snad 1. kniha patřící do tohoto žánru. Pokus a teď vím,že ani v budoucnu se nebudu bát nad knižním hororem. Kdyby to byl film,tak bych ho zařadila do nízkorozpočtového,kam zařadit knihu,nevím.
Je to prostě oddechovka.

03.04.2023 2 z 5

Pamatuj na smrt Pamatuj na smrt Aleš Novotný

Je to už nějaké desetiletí,co jsem se vzdálila od věku hrdinů tohoto románu,ale myslím,že to nevadí. Kniha měla spád.autor má bohatou slovní záaobu a tu dokáže využít pro zachycení ponuré atmosféry a napětí děje. Pachatele jsem tušila poměrně brzy, i když to spíš bylo hádání a , že nešlo o ojedinělý zločin bylo celkem překvapení.
Zřejmě omládnu a sáhnu i po další knize autora.

25.03.2023 4 z 5

Městečko Virgin River Městečko Virgin River Robyn Carr

Takový lehce lepší průměr. Příliš mnoho dokonalých jedinců a to nemám ráda,proto 2. dílem pokračovat nebudu.

21.03.2023 3 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Zajímavý příběh. Myslím,že jen málo lidí ví,že po 2.světové válce do Československa přijely tisíce dětí z Řecka.
Myslela jsem,že se bude kniha víc věnovat dětství hlavní hrdinky,ale nakonec jde o celý život několika Řeků.Kniha se čte dobře ,proto kdo se chce dozvědět něco nového, má možnost.

21.03.2023 4 z 5

Smrtící záře Smrtící záře Stuart MacBride

Z tohoto dílu mám dojem,že autor už má dost všech těch supermanů a rozhodl se vytvořit postavy ,které se víc blíží nedokonalosti,která je lidem vlastní. Možná to trošku přehnal,občas jsem měla dojem,že sleduju Pata a Mata,ale nakonec byly všechny případy zdárně vyřešeny . Nemohu ovšem napsat : bez ztráty kytičky,v tomto případě nějakého toho prstu.Jinak se kniha čte dobře,takže proč si ji nepřečíst.

07.03.2023 4 z 5

Dámy z Grand Avenue Dámy z Grand Avenue Joy Fielding

Před mnoha lety jsem od Fieldingové četla nějakou knihu a vím,že se mi líbila. Proto jsem sáhla po další a vybrala si Dámy z Grand Avanue.Ze začátku jsem si říkala,klasický román řešící problémy žen střední třídy. Jedna týraná psychopatickým manželem,druhá ambiciózní právnička,třetí bývala miss,trápící se přibývajícím věkem a čtvrtá řešící problém se svojí pubertální dcerou. Viděla jsem to tak na 3*,ale najednou jsem zjistila,že jsem odhodila tento lehce pohrdavý pohled a prosvištěla jsem až k poslední stránce.A najednou je to za 4*.
Je pravda,že ten závěr byl docela překombinovaný,ale určitě si zase něco od autorky přečtu.A snad to ani nebude tak dlouho trvat.

01.03.2023 4 z 5

Krutá spravedlnost Krutá spravedlnost Colin Falconer (p)

Mám ráda knihy Colina Falconera. Toto je ale první detektivka,kterou jsem od něho četla. Není špatná,ale ostatní romány se mi líbily víc.
Na této knize mě nejvíc zaujaly pochybnosti o spravedlnosti dnešní společnosti.Vůbec se nedivím deziluzi detektivů,kteří po mnoha hodinách strávených v honbě za zločinci,nakonec zjišťují,že stačí dobře zaplacený právník a zločinec se může vrátit mezi lidi a řádit dál. Musí to být opravdu frustrující.

25.02.2023 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Linda Castillo

První kniha od autorky. Celkem pohodové čtení,i když jde o detektivku . Pro mě takový lepší průměr.

23.02.2023 4 z 5

Mám ráda historické romány. O Jindřichu VIII. jsem již četla,např.skvělá série od Jean Plaidy,která je skvělá autorka historických románů. Znám osudy jednotlivých manželek tohoto rozporuplného vladaře,ale příběh jeho první manželky jsem neznala.
Kniha se čte sama a jak sama autorka píše,současný člověk je překvapený,jak naši předci přemýšleli,jak slovo krále bylo zákonem i pro zavrženou manželkou.
Milovníkům historie doporučuji.

18.02.2023 5 z 5

Vlak pro děti Vlak pro děti Viola Ardone

Další drobný střípek do bohaté historie Evropy. Vždy mám radost,když narazím na knihu,ve které se dozvím něco nového. Tedy já nevím jestli byly odesílány děti z chudého jihu Itálie na sever,ale zdá se mi to docela pravděpodobné a proto tomu chci věřit :-)
Styl psaní není nijak převratný,ale kniha se čte jako deník osmiletého chlapce a určitě zachycuje atmosféru bídy a zoufalství obyčejných lidí po druhé světové válce.
Je sice pravda,že to vypadá,že na severu Itálie je pohoda a blahobyt ,a to asi nebyla úplně pravda,ale pro Ameriga to byl dostatečný důvod,aby tam utekl od svojí matky a změnil tak svůj život.

12.02.2023 4 z 5

Hitler a Stalin – paralelní životopisy Hitler a Stalin – paralelní životopisy Alan Bullock

Hodně náročné čtení. Co stránka,to spousta informací. I tak je dobré se tou spoustou stránek prokousat. Autor čtenáře přehledně seznamuje s vývojem nacismu a současně
revolucí v Rusku a následným nástupem Stalina k moci.
I když zhruba historii minulého století znám, občas jsem byla překvapená posloupností událostí.

10.02.2023 4 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Kdo má rád americké,romantické filmy,kde se na koci tleská,bude spokojený.Já jsem spokojená celkem byla. Nic převratného jsem nečekala,spíš pohodu a vůni sladkostí.
Příběh byl jednoduchý,trochu neuvěřitelný tím,že sedmitýdenní kurz pečení cukroví byl tak nějak upozaděný,sešla se skvělá parta,která se s nadšením vrhla ne do získání cukrářských dovedností,ale renovace starého prostoru.Také frontám zákazníků jsem tak úplně nevěřila,ale to asi nikdo.To jsou jen detaily,kniha je příjemná a určitě jsou takové příběhy v dnešní době potřeba.

27.01.2023 4 z 5

Ruka Fátimy Ruka Fátimy Ildefonso Falcones

Tak to byla vážně červená knihovna. Ale pozor,ta červená byla hodně krvavá. Autor se opravdu nesnaží šetřit slabší povahy. Vraždění,mučení,znásilňování,to vše je součástí příběhu Hernanda a jeho lidu. Středověk určitě nebyl dobou rytířských turnajů.A boj mezi muslimy a křesťany byl opravdu krutý a nemilosrdný.Občas mi kniha přišla poněkud zdlouhavá a proto jednu hvězdičku odebírám. Kdo se chce ale dozvědět něco nového o Španělsku, ať neváhá.

23.01.2023 4 z 5

Bosá královna Bosá královna Ildefonso Falcones

Je to třetí kniha,kterou jsem od autora četla. Tak jako první dvě,tak ani tato nezklamala.
Život mezi cikány,pro mě nepochopitelné myšlení a pohled na život,to vše je v tomto obsáhlém románu .Jejich hrdost,pýcha na příslušnost k rodinám,ale i vypočítavost a neschopnost zařadit se mezi bílé. Zní to asi zpupně,ale tak to bílí cítili a cítí po staletí.
To nepochopení je oboustranné a je těžko říct,co bylo dřív,jestli pronásledování nebo pronásledovaní.
Co jsem si z knihy odnesla , kromě zajímavého příběhu,je i to,že se vlastně nic nezměnilo. A cením si toho,že se autor ani na okamžik nesnažil dělat z cikánů oběti a z bílých svatoušky .Je to prostě uvěřitelný popis doby a mentality lidí 18.století s přesahem do 21. století.

10.01.2023 5 z 5