Bablu Bablu komentáře u knih

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Výborná kniha, ideální na dovolenou. Různé příběhy obyčejných lidí, zajímavě propletené.

08.09.2019 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Výborná kniha, moc se mi líbila. Jediné co mi trochu vadilo, jsou tři podobná jména, dost se mi pletly.

Hana Hana Alena Mornštajnová

Moje první kniha od paní Mornštajnové a byla jsem ztracená. Je skvělá!

08.09.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Velmi čtivá kniha, raději mám Hanu a Slepou mapu, ale tohle bylo taky hodně dobré.

Dívky ve vodě Dívky ve vodě Victoria Jenkins

Taková klasická detektivka, neurazí ani nenadchne. Na dovolenou dobrá.

08.09.2019 3 z 5

Dívka s jahodami Dívka s jahodami Lisa Stromme

Nečekaně hezká kniha, koupila jsem ve slevě za pár korun a velmi mě překvapila. Určitě si ji přečtu ještě jednou. Hned jsem měla chuť jít se na nějaké jeho obrazy podívat :-)

08.09.2019 4 z 5

Neobyčejná dobrodružství deseti ponožek (čtyř pravých a šesti levých) Neobyčejná dobrodružství deseti ponožek (čtyř pravých a šesti levých) Justyna Bednarek

Roztomilé příhěhy ztracených ponožek, ideální čtení na dobrou noc. Šestiletá dcera knihu úplně hltala.

10.04.2019 5 z 5

Případy detektiva Ťopa Případy detektiva Ťopa Kateřina Boudriot Bažantová

Vtipná a "interaktivní" kniha pro děti, bavila mne i děti. Kromě daných detektivních úkolů se dají vymyslet ještě další a také poznávat pamětihodnosti v několika velkoměstech. Jsou tam také krásné ilustrace.

10.04.2019 5 z 5

Slůně Olli Slůně Olli Burny Bos

Krásně ilustrovaná kniha se zvláštní pointou. Přišla mi jako kniha určená pro děti - jedináčky, jejichž rodiče jsou si jistí, že jim sourozence nepořídí :-)

24.04.2018

Otázky a odpovědi ze světa dinosaurů Otázky a odpovědi ze světa dinosaurů Katie Daynes

Výnorná kniha pro děti různého věku, malé otáčejí okénka a prohlížejí dinosaury, ty větší se dozví spoustu zajímavých informací, které jsou jednoduše a zajímavě podané.

24.04.2018 5 z 5

Moje první obrázková knížka - Na Stavbě Moje první obrázková knížka - Na Stavbě neznámý - neuveden

Hezká kniha o tom, jak se staví dům. Líbila se jak pětileté dceři, tak dvouletému synovi, každý si v ní našel něco svého.

24.04.2018 4 z 5

Proč nekveteš? Proč nekveteš? Katarína Macurová

Vtipná kniha s krásnými ilustracemi.

08.04.2018 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Nějak nesdílím nadšení ostatních - nečetla jsem ji, ale poslouchala jako audioknihu, což je asi hlavní problém. Hlas Simony Pekové mi k hrdince vůbec neseděl, hodně dlouhou dobu jsem měla pocit, že je kniha z minulého století a Grace je tak 45 let. Druhou půlku knihy už mi tak lezla na nervy, že bych ji snad někam zavřela sama. Tím ale samozřejmě nechci zlehčovat téma knihy, chvílemi to bylo opravdu děsivé až nechutné.

08.04.2018

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Začátek mě moc nebral, říkala jsem si co z toho asi bude, ale nakonec se z toho vyklubala skvělá kniha. Eleanor je výborná, takový trochu Forest v sukních a určitě bych si o ní chtěla přečíst pokračování.

07.04.2018 5 z 5

Skřípot štěrku - Vyrůstala jsem mezi mormony Skřípot štěrku - Vyrůstala jsem mezi mormony Ruth Wariner

Zpočátku mi kniha přišla psaná dost chladně a věcně, ale po chvilce jsem si zvykla. Je to spíš z pohledu dítěte, které v tom prostředí vyrůstá, tak mu to přijde celkem běžné. Ale jak roste a dějou se mu čím dál horší a divnější věci, začíná nad nimi víc přemýšlet a řešit je. Jako sonda do života polygamních mormonů je to opravdu zajímavé. Mě tedy nejvíc zaujala její matka, kterou jsem opravdu nedokázala pochopit...

02.04.2018 4 z 5

Z pohádkové postýlky Z pohádkové postýlky Jiří Žáček

Prefektní kniha pohádek, která baví i dospělého. Pohádky jsou akorát dlouhé na čtení před spaním, některé jsou krásně veršované, ty se nám líbí nejvíc. A jako bonus krásné ilustrace.

02.04.2018 5 z 5

Kde hvězdy stále září Kde hvězdy stále září Trish Doller

Zajímavá, čtivá kniha. Nevím, jestli je to dobře, ale na to jak jsou některá témata v knize vážná je psaná dost lehce. Spíš je určená pro dospívajíci, ale mě to nevadilo.

22.03.2018 4 z 5

Sloni v domě Sloni v domě Stephanie Schneider

Moc hezká knížka, učí děti toleranci. A má krásné ilustrace.

14.03.2018 5 z 5

Jak rostou kytičky? Jak rostou kytičky? Katie Daynes

Knížku si vybrala pětiletá dcera v knihovně a byla z ní nadšená, já tedy taky a dokonce i roční syn si jí rád prohlížel. Zábavnou formou se tam ukazuje život rostlin a odklápěcí okénka tomu dodávají šmrnc.

14.03.2018 5 z 5

Ztracený slib Ztracený slib Kate Morton

Všechny předchozí knížky mě moc bavily, ale teď už mi to přišlo trochu jako přes kopírák. Dvě časové roviny, detektivní zápletka atd. Ale nebyla špatná, jen se mi prostě asi netrefila do nálady :-)

14.03.2018 3 z 5