Ayla767 Ayla767 komentáře u knih

O zvědavém štěňátku O zvědavém štěňátku Iva Hercíková

Tato malá a mému srdci blízká knížečka byla oblíbená i mými dětmi :-)
Seznamuje se se sluníčkem, kačerem, včelkami a s žabičkami.
Milovala jsem toto štěňátko a jeho dobrodružství. Nejvíc se mi líbil příběh jak štěňátko chtělo malé pejsky.
A ty krásné kresbičky od pana Zdeňka Milera.
A tak jsem si po odletu mých milovaných dětí pořídila dvě krásné holčičky z rodu Jorkšírků :-) .
Krásná a milá vzpomínka :-) .

Dýka s hadem Dýka s hadem Vlastimil Vondruška

Mám ráda tyto detektivní záhady z dob dávných :-) .
Je to uklidňující, nenáročná a zábavná četba :-) .
Zločinci jsou vždycky řádně potrestáni a jde se spinkat :-) .
Proto mám pana Vondrušku v oblibě a ráda se k jeho vyšetřovatelům opakovaně vracím :-) .
Ať už jde o Jiřího Adama z Dobronína, nebo Oldřicha z Chlumu a samozřejmě o jejich přátele.
Zajímají mě komentáře, které na DK píší čtenáři a podle nich si ráda vybírám knížky do svojí knihovničky,. Děkuji.
Je to takový můj večerníček pro radost :-) .

15.09.2023 5 z 5

Mám ráda tyto detektivní záhady z dob dávných :-) .
Je to uklidňující, zábavná, nenáročná četba :-) .
Zločinci jsou vždycky řádně potrestáni a jde se spinkat :-) .
Proto mám pana Vondrušku v oblibě a ráda se k jeho vyšetřovatelům opakovaně a často vracím :-) .
Ať už jde o Jiřího Adama z Dobronína, nebo Oldřicha z Chlumu a samozřejmě o jejich milé přátele a zároveň pomocníky při vyšetřování.
Je to takový můj večerníček pro radost :-) .

Dumasův klub Dumasův klub Arturo Pérez-Reverte

Na tuto knihu mě upozornili přátelé z DK a velice jim děkuji. Je to krásný příběh o pátrání po zdánlivě identických exemplářích knih. Všechno o této knize již bylo napsáno v kladných komentářích :-) .
Neodpustím si ovšem upozornění na film z roku 1999.
Tam je pátráno po kopii knihy Devět bran do Království Stínů, který napsal samotný Satan.
Příběh se nedá moc s filmem srovnávat i když jsem se neubránila spojení s filmovým představitelem Deana Corsa :-) .
Mám ráda tajemství a záhady :-) .

Živá abeceda Živá abeceda Jarmila Hřebejková

Souhlasím s komentářem "Damato" ......
Po brouzdání se po DK jsem objevila tuto školní pomůcku :-) .
Byla nepostradatelná pro nauku psaní velkých a malých prvních písmenek do linkovaného sešitu :-) . K příslušnému písmenku byl obrázek s S -slepice .

Bóže jak ten čas letí :-)

Neználkovy příhody Neználkovy příhody Nikolaj Nikolajevič Nosov

Byla to moje první knížka, kterou jsem si sama od sebe (bez rodičovského nucení) přečetla. Nesmírně se mi líbily příběhy všech človíčků z městečka Kvítečkova a ta jejich kouzelná jména :-) . Bylo to taky díky krásným obrázků, které souvisely s daným dobrodružstvím. Nezapomenutelné :-) .

14.09.2023 5 z 5

Zvířátka a Petrovští Zvířátka a Petrovští Václav Říha (p)

Mám velmi ráda staré pohádky :-) . Tuto pohádkovou knížku ještě nemám a díky DK si ji musím nutně koupit :-) . Pohádku o zvířátkách a Petrovských sice znám, ale na základě komentujících přátel si ji ráda přečtu.

14.09.2023 5 z 5

Pohádky a povídky pro malé čtenáře Pohádky a povídky pro malé čtenáře Jarmila Hřebejková

Na tuto milou knížku z dětství jsem úplně zapomněla. Byla sice poděděná a přesto moje nejmilejší :-) . Ty krásné obrázky, hádanky a říkadla. Jak ten čas rychle ubíhá!

Quo vadis? Quo vadis? Henryk Sienkiewicz

Knihu jsem dostala od naší bábinky na památku. Bylo to krásné velmi staré vydání. Četla jsem ji pouze jednou a ten příběh je prostě nezapomenutelný. Toto vzácné vydání jsem bohužel zapůjčila, ale už mi je nevrátili.

Dětská encyklopedie Dětská encyklopedie Bohumil Říha

Přesně tuto Dětskou encyklopedii jsem koupila mým dětem k obohacení vědomostí na prvním stupni ZŠ. Dopadlo to tak, že jsem ji nejdříve prostudovala já :-) . Krásná publikace.
Jak napsala "Gibis" , nějaké skryté ideologie nikdo nehledal.

Rychlé šípy Rychlé šípy Jaroslav Foglar

Pamatuji si ze základní školy, kdy se půjčovaly mezi spolužáky sešity těchto komiksových dobrodružství :-) . Také na několikrát zfilmované Rychlé šípy.
Díky za tuto krásnou publikaci, koupila jsem ji vnoučatům a měla jsem s dárkem ohromný úspěch :-) .

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Knihu Čachtická paní jsem četla několikrát již dávno. Je to psáno většinou na základě skutečných událostí. " Legenda má mnoho tváří "
Líbí se mi také film Bathory , který natočil Juraj Jakubisko.

Slabikář Slabikář Jarmila Hřebejková

Slabikář a početnice, první učební pomůcky :-) . Hezká vzpomínka na dobu prvních pokusů a nezdarů.

13.09.2023 5 z 5

Bella a Sebastián (Útulek na Velkém Baou, Tajný dokument) Bella a Sebastián (Útulek na Velkém Baou, Tajný dokument) Cécile Aubry (p)

Knihu jsem dostala od rodičů po odvysílání seriálu :-) , který vysílala tehdy česká televize (to byl myslím pouze jeden kanál). Jako malá jsem se do Sebastiana zamilovala a chtěla jsem taky takového psa Belu.

Špalíček veršů a pohádek Špalíček veršů a pohádek František Hrubín

Špalíček veršů a pohádek jsme doma neměli, za to moje nejlepší kamarádka ano :-) . Prohlížely a četly společně, krásná vzpomínka.
Koupila jsem ho až mým dětem, četli a učili jsme se říkanky a básničky.
A je to opravdu klenot.

Slabikář Slabikář Jarmila Hřebejková

Nebyl to slabikář jako za časů našich babiček, ale co se dalo dělat. Dětem jsme to vynahrazovali krásnějšími knížkami, třeba Špalíček veršů a pohádek :-) .

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Tuto knihu jsem si chtěla přečíst po zhlédnutí filmů Šifra mistra Leonarda a Andělů a démonů. Je pravda, že se trochu odlišovala od stejnojmenného filmu, příběh se mi přesto líbil.

Běží liška k Táboru Běží liška k Táboru Ferdinand Krch

Tato krásná knížka se u nás dědila asi hodně dlouho, proto to taky tak vypadalo :-) . Mám na ten obrázkový příběh a veršovánky krásné vzpomínky, byla moje první. Škoda jen, že se nedochovala pro moje děti a vnoučata.

12.09.2023 5 z 5

Gabra a Málinka, povedené dcerky Gabra a Málinka, povedené dcerky Amálie Kutinová

Příběhy Gabry a Málinky jsem dostala ve svých 8 letech od tatínka :-) . Jsou mojí srdeční záležitostí, velmi krásně napsané.

11.09.2023 5 z 5

Princezna z kapradí Princezna z kapradí Karel Schulz

Opět jeden z mých pohádkových pokladů :-) .

11.09.2023 5 z 5