Slabikář

Učebnice pro 1. ročník ZŠ.

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/121833/slabikar-121833.jpg 4.651
Učebnice a slovníky, Pro děti a mládež
Vydáno:, SPN - Státní pedagogické nakladatelství

surikata246

Vzpomínám na svůj slabikář,který leží někde na půdě.To byly časy malin nezralých a dětských iluzí,ale bylo to krásné.

Nočnípták

Tenhle slabikář není můj. Je některého z našich dětí. Kdopak z nich ho tady zapomněl a odstěhoval se bez něj? Musím to zjistit, aby si jejich děti taky mohly listovat.
Má moc hezké ilustrace Oty Janečka. Toho mám ráda. Ale přece jen ten můj červený slabikář je hezčí.

Dopitlik

Moje 1. přečtená kniha. Naučí vás spolehlivě číst a někoho i psát. :-D

RyonMathrin

Jedna z mých prvních knížek (i když rodiče říkají, že prý jsem četl už v 5 letech).
To přece nejde nepřidat, ať je čtenářský deník kompletní :-)

los

Když jsem ho našel na půdě, nu, to bylo shledání po letech!

Noita

Když před lety dcera přinesla ze školy slabikář, tak jsem se málem osypala z jeho nesystematičnosti, skákání od kozy k vozu - co do obsahu i náročnosti, překlepů (nebo chyb?) a tu a tam vykradeného úryvku právě z tohoto slabikáře. Dala jsem jí ke čtení tento a narozdíl od většiny třídy se pak nemusela druhou polovinu abecedy učit ve druhé třídě!
Z tohoto slabikáře by se naučil číst i Tarzan, což dokazuje syn, který se pomocí něj spontánně naučil číst dva roky před první třídou.
A pro mne je tam to spiklenecké mrknutí, když jsem se kdysi dozvěděla, že symbolem Darwinismu je kreslená ryba s nohama. Ó ano, taky se vám hned vybaví onen kapřík s lidskými chodidly? :-))

RichardvonT.
17.01.2017

"Pepíček jí kaši s čokoládou. Tento les zapálil nezodpovědný člověk." a jiné nesmrtelné hlášky:-)))

Ikkju
28.07.2016

Nesnášel jsem čtení nahlas před celou třídou, ve čtení jsem byl spíš průměrný a nepozorný (na druhý pytel druhá záplata, fakt?). Delší statě tak ve mě zanechaly nepříliš jásavé vzpomínky, ale chytil jsem se u Fandy a jeho fazolek, to mě zajímalo. A dech jsem následně neztratil ani u Malin na pustém ostrově, a po ní se pustil rovnou do těžké váhy - Lovců mamutů...

Bez mírně znepokojivého mámina mletí masa a mílovo nesmyslného lepení bůhvíčeho bych se nikdy nedostal k úžasné říši fantazie a myšlenek, za což patří slabikáři dík...

hana1984
08.06.2016

Hned v úvodu knihy mám 14 pochval za vzorné čtení.Kniha stará jako metuzálem. Aneb bláznem do čtení už od 1. třídy :-)))))

JanBačák
16.05.2016

Dodnes ho mám ještě schovaný, v první třídě jsme z něho četli, je přehledný a pro děti velmi dobrý.

Luccy78
15.01.2016

Geniální pomůcka, která nejspíš v "prvňáčkovském" období nebyla zrovna moje nejoblíbenější, zato teď na ní vzpomínám s nostalgií a vděkem. Umím číst a čtu hodně a ráda a to je v dnešní době plné "dis" téměř zázrak..

Sykysan
06.01.2015

Ač se to na první přečtení nemusí zdát, tak má tato kniha velice silný spád. Začíná zlehka, ale čím více se dostáváte do děje, tím hutnější a obsáhlejší je její sdělení. Zápletka s matkou, která mele maso, dodnes rezonuje v mnohých z nás. Formativní význam výjevu kdy Fanouš telefonuje Mirkovi nemá ve světové literatuře obdoby. A nesmíme opomenout, že geniální slohové obraty doplňují sugestivní ilustrace a celkově tak podtrhují dopad jaký má dodnes tato kniha na vnímání symboliky českého jazyka. Nebojím se napsat, že Slabikář ABC je nejvýznamějším sémiotickým dílem v českých dějinách. A tak i já jásám jako Pepa, když zvolá "Mámo! Jula jela sama!".

ritz
23.07.2014

Jéje, moje první čtenářské pokusy... Ale že jsem od té doby pokročila. Krásné obrázky

aychend
05.05.2013

Jako malá jsem ty "máma mele maso..." proklínala, teď do toho s úctou nahlížím :-D

čohynka
11.12.2012

Nezapomenutelná knížka.

vitavita
25.04.2012

Učebnice s vynikajícími ilustracemi Oty Janečka ...

vitavita
25.04.2012

Se synem jsem tuto učebnici dobře poznal ...