aydam aydam komentáře u knih

Dva v srdci Dva v srdci Josie Silver

Vzdávám to.
Jsou dva typy ubrečených knížek. U prvního typu slzí čtenář u příběhu, který je psaný dojemně s lehkostí a uvěřitelností. U druhého typu brečí postavy v příběhu, přitom čtenáře se to vůbec nedotkne - je mu jedno, kam se bude děj ubírat.
Tuto knihu řadím do škatulky č. 2.

09.07.2022

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Jejich smrt si přáli všichni.
Jde tu o spoustu peněz.

Příběh krátkými kapitolami a stylem, kterým je napsán, rychle plyne. Velice napínavé. Do poslední chvíle si nemůžete být jistí.

08.07.2022 5 z 5

Nerozluční přátelé Nerozluční přátelé Emilia Dziubak

Nádherný příběh s krásnými ilustracemi.

31.05.2022 5 z 5

Úsměv pro žabku Úsměv pro žabku Emilia Dziubak

S úsměvem jde všechno lépe :-)
Pěkné ilustrace.

31.05.2022 4 z 5

Pacient Pacient Jasper DeWitt

S příběhem jsem spokojený. Napětí až do poslední stránky.

20.05.2022 5 z 5

Panda a dráček Panda a dráček James Norbury

Překrásné myšlenky s nádhernými ilustracemi. Dobije čtenáře pozitivní energií.

"Když piješ čaj... pij čaj."
"Jsou dny, kdy i vstát z postele znamená vítězství."

12.05.2022 5 z 5

Billy Billy Louis Whitley Strieber

Drsný, napínavý příběh statečného Billyho a vyšinutého psychopata.
Největším neštěstím týraných dětí bývá, že nepřestávají doufat, dokud nepohasne poslední paprsek jejich života.

"Nejsmutnější vzpomínky jsou právě ty, které postrádají nádherné okamžiky tehdejší přítomnosti."
"Člověk se cítí svobodně jedině tehdy, pokud na světě najde místo, kde může bez obav provádět cokoli podle svých představ a choutek."

12.05.2022 4 z 5

Kdo zabil mého otce Kdo zabil mého otce Édouard Louis (p)

Teninké, leč úderné.

"Když ses opil, klopil jsi oči a přece jen jsi mi říkal, že mě máš rád, že nechápeš, proč jsi obvykle tak drsný. Byl jsi stejně tak obětí násilí i vlastního násilnictví.
Jednou večer jsi ve vesnickém baru přede všemi řekl, že bys měl radši jiného syna než mě. Několik týdnů se mi chtělo umřít."

02.05.2022 4 z 5

Ďábel nosí kilt Ďábel nosí kilt Suzanne Enoch

Dal jsem 100 stran a odkládám.
Mnoho postav, rozvleklá výprava.

"Být milenkou, jíž stojí v cestě hvězdy a je odsouzena k bolesti a stesku, to připadá slečnám velice romantické."
"Nejspíš je něco... poutavého na tom, když chcete někoho, koho nemůžete - a nemáte - mít."

02.05.2022

Hořící měsíc Hořící měsíc Jo Watson

Pro Lilly je svět černobílý stejně jako její práce auditorky. Zda ji cesta do Thajska změní pohled na život si přečtěte, pokud máte rádi bláznivé romantické komedie.
Když odpustíte příběhu uvěřitelnost, zažijete s Lilly spoustu komických situací a přenesete se do exotických destinací.

"Vypadají jako obří penisy, viď?"
"Hm... Ani jsem si nevšimla."
"Nejsi extra dobrá lhářka, Lilly. Čtu v tobě jako v novinách. Jsi z té penisové armády hrůzou polomrtvá."
Nebyla jsem si jistá, zda mu dokážu úsměv oplatit, ani že si naplno připustím, že jsme v obležení stáda pinďourů.

24.04.2022 4 z 5

Ela a noční světýlka Ela a noční světýlka Lucy Fleming

Pěkné ilustrace

05.04.2022 3 z 5

Na medvědí stráni Na medvědí stráni Jan Rakušan

Návrat do doby, kdy ji mamka předčítala před spaním. Jsem rád, že jsem si ji ukořistil v antikvariátu.
Moc pěkný příběh s mnohými ponaučeními.

29.03.2022 5 z 5

V moci lásky V moci lásky Suzanne Enoch

Poctivě přečtených 100 stran. Pak jsem již přeskakoval.
Příběh o třiadvacetileté Maddie - uličnici s ostrým jazykem a třicátníkovi Quinovi - gentlemanovi s nefritovýma očima.
Jejich vzájemné špičkování bylo fajn, ale děj se ubíral kupředu velice pomalu.

Malcolm: "Snažte se ho nezabít, ano, má drahá?"
Maddie: "Vynasnažím se."

29.03.2022

Láska: To jsi ty Láska: To jsi ty Anita Moorjani

Pár výtek bych k některým heslům měl, přesto je to milá kniha.

27.03.2022 4 z 5

Ošklivý příběh Ošklivý příběh Josef Strauss

Drsný syrový příběh.
Na Radka jsem měl chuť zakřičet, aby se už konečně probral z té své naivity.

26.03.2022 4 z 5

Strýček Strýček Josef Strauss

Nahlédnout do mozku pedofila je jen pro silné povahy, protože hrdinové příběhu jsou děti.
Mé hodnocení odráží míru drsnosti, nikoli "líbivost" (nejsem zvrhlík).

25.03.2022 4 z 5

Kamarád pro medvěda Kamarád pro medvěda Petr Horáček

Nádherný příběh :-)

25.03.2022 5 z 5

Koráby lásky Koráby lásky Benoîte Groult

Dojemný příběh o zakázané lásce dvou milenců z různých společenských tříd. Při četbě navštívíte spoustu exotických míst a budete svědky mnoha milostných vzplanutí. Intimnosti jsou zde barvitě líčeny, avšak nesklouzává to k trapně našroubované a zbytečně rušivé vulgárnosti.

"Cožpak se žena nezmění v malé děvčátko pokaždé, když spěchá do náruče muže?"

"Říká se, že krásné vzpomínky přežvykováním nic nezískají."

"Možná, že smát se z plných plic jde jen s mužem, s kterým jste se právě milovaly."

"Doopravdy rád vás má jenom ten, před kterým můžete ukázat svou převahu, aniž zraníte jeho ješitnost nebo vyvoláte jeho zášť."

16.03.2022 5 z 5

Slyšíš mě? Slyšíš mě? Ekaterina Trukhan

Jsou lepší knihy pro děti na trhu.

07.03.2022 2 z 5

Červený raptor Červený raptor Robert T. Bakker

Příběh jako takový byl pro milovníky druhohorního světa dinosaurů skvělý. Dobrodružný, pln spoustou druhů utažských dinosaurů, kteří spolu svádí boje, putují, namlouvají se, vychovávají mladé.
Mínusy:
chyby v textu (typické pro překlady z dílny Dobrovský)
"plác, břink, křach, žuch, plesk" se hodí leda do komiksů

27.02.2022 4 z 5