aydam aydam komentáře u knih

Tajemství modrých dopisů Tajemství modrých dopisů Emily Bleeker

Tajemství modrých dopisů se nikdy nedozvím, protože mě příběh (rozvleklý a spací) nezaujal. Odkládám po sté stránce.

20.04.2024

Kdybys mě teď viděla Kdybys mě teď viděla Cecelia Ahern

Kdybyste mě teď viděli, jak se tvářím nad tímto příběhem... Nezaujalo. Nedočtu. Posílám dál.

19.04.2024

Dáma v modrém Dáma v modrém Valerie Bowman

Tohle hašteření mě nebavilo. Stá strana a odkládám na neurčito :-(

19.04.2024

Červený adresář Červený adresář Sofia Lundberg

"Otazník" jsem odložil, ale tenhle příběh je prostě pecka!
Doris, která o sobě ráda mluví jako o staré čarodějnici, jsem fandil, přál jí mnoho sil a prožil celý její těžký život plný útrap.
Willieho bych za sobeckost nakopal, ale potom se srovnal.

"Člověk se za život setká s tolika jmény. Všechna ta jména, která přijdou a zase odejdou. Zlomí člověku srdce a přinutí ho plakat. Některá si zamiluješ, jiná nenávidíš."

19.04.2024 5 z 5

Stačí jen dotyk Stačí jen dotyk Colleen Oakley

Takhle má vypadat romantika. Příběh mě moc bavil. Jub, Eric, Aja - sympatické postavy.

"Co to na té tmě je, že člověka láká tolik prozradit?" (Přesně!, nechápu :-)

"Láska bývá někdy úplně praštěná. Člověk nikdy neví. Milovat lidi, věřit lidem. Vždycky je to riziko. A existuje jen jeden způsob, jak zjistit, jestli to za to stojí."

"Láska je chaos. Nepřichází k nám v dokonalé krabičce, zabalená a s mašlí. Je spíš jako dar od dítěte, načmáraná pastelkami a pomačkaná. Nedokonalá."

17.04.2024 4 z 5

Tady a teď Tady a teď Adele Parks

Myslím, že si za čas na tuto knihu vzpomenu v těchto bodech:
- 10 let stála na polici
- příliš rozvláčný děj (než se J a D dostali do letadla, málem jsem to vzdal)
- Tohle, že je romantika?
- Co to je za konec?

"Hledání partnera je to samé jako mačkat se v davu nakupujících první den lednových výprodejů! Musíte mít ostré lokty."

17.04.2024 1 z 5

Vřesová můrka Vřesová můrka Oksana Bula

Pecka! Příběh o odvaze doplněn nádhernými ilustracemi

04.01.2024 5 z 5

Můra noční, předvánoční Můra noční, předvánoční Tim Burton

Nulík nemá chybu :-)

06.12.2023 5 z 5

Vlčí les Vlčí les Nora Brechová

Nádhera! Krásná obrázková knížka o neobvyklém přátelství. Norové umí.

02.12.2023 5 z 5

Zlé semínko Zlé semínko Jory John

Humorný mi příběh nepřišel, ale srozumitelné poselství pro malé nezbedníky určitě má. Za každým mrakem svítí přeci slunce.

02.12.2023 4 z 5

Hodné vajíčko Hodné vajíčko Jory John

Z ilustrací úplně nadšený nejsem, ale příběh s pointou je celkem povedený a dětem srozumitelný.

02.12.2023 4 z 5

O sovičce O sovičce Petr Horáček

O tom, že maminky předvídají, opatrují a formují svá "mláďata".

17.10.2023 4 z 5

O klíči O klíči Pavel Čech

Nadčasová záležitost, která čtenáře jakýmsi kouzlem zpomalí a probere jeho fantazii.

14.09.2023 5 z 5

Gentleman devět Gentleman devět Penelope Ward

Nedočteno. Vztah mezi pětadvacetiletou zrzkou Amber a sedmadvacetiletým Channingem se vyvíjel celkem solidně, ale postupně mu docházel dech. Nejsem na prázdné konverzace o ničem a přešlapování na místě nesnáším.

"K obědu se hodí nádobí, a ne nádobíčko, je mi to jasný. Žádný problém, jdu se obléct."

07.08.2023

Láska online Láska online Penelope Ward

Nedočteno. Nechci se zdržovat osmadvacetiletým floutkem, který je znuděný životem a lituje se. Hádám, že se v průběhu příběhu napraví, jak už to tak bývá, ale já to přesto vzdávám.

"Skončil jsem v Ainsleyině bytě a ze vzteku jsem si s ní zaš*kal, zatímco jsem si představoval, že je to Mallory. Jsem ubožák."

06.08.2023

Až léto skončí Až léto skončí Penelope Ward

120 stran a končím.
Dvacetiletá Heather byla až moc potrhlá, nepříjemně upřímná a podbízivá. Kapitoly s Noahem byly lepší, přesto příběh nezachránily. Škoda.

06.08.2023

Pokoj zázraků Pokoj zázraků Julien Sandrel

Ajťácká babička příběh určitě povznesla. "Příště musíš být nápaditější, až si budeš vymýšlet heslo do e-mailové pošty."
Thelma byla skutečná svérázná matka bojovnice. "I v těch nejtemnějších chvílích v sobě najdu sílu vstát. Právě to jsem si po Louisově nehodě neustále opakovala. Budu muset přepnout na bojový mód. A to já jsem uměla."

Přidávám hvězdu navíc. Příběh, který může všem, kteří bojují se svinskými nemocemi, vstříknout do těla dávku naděje, štěstí a života.

02.08.2023 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Shari čtenáři postupně odkrývá s každou kapitolou střípky příběhu Karen, Toma a Brigit s Bobem.

"Detektiv Rasbach se opře v sedadle hloub, docela spokojeně. Ten případ se zajímavě vyvíjí. Něco takového on miluje..."
... a já to miluji také :-)

01.08.2023 5 z 5

Temné sestry Temné sestry Krystal Sutherland

Co to jako bylo????
Jsou čtyři hodiny ráno a já mám smíšené pocity. Čekal jsem úplně něco jiného. Kniha mě zaujala svou obálkou.

"Vypadá to tu, jako by se tu ukájel nějakej interiérovej designér, a na všechno se udělal."

01.08.2023 3 z 5

Pusheen: Košišatý návod na život Pusheen: Košišatý návod na život Claire Belton