Koráby lásky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Příběh celoživotní milenecké vazby dvou nesourodých partnerů, pařížské intelektuálky a bretoňského rybáře. Pařížská rodina tráví letní prázdniny na bretoňském pobřeží a v době dospívání se jedna z dcer sblíží s rybářským chlapcem. Jejich vztah přes velmi odlišné prostředí, vzdělání a životní cesty přetrvává a čas od času jim pomáhá rozzářit jejich život a uvolnit ho ze stereotypu. Láska je pro ně jako droga, mystické opojení, které je vzájemně sbližuje a uvolňuje v nich nečekané hlubiny duše, pomáhá jim vychutnávat život. Námět i zpracování je diskutabilní a je nutno ke knize přistupovat bez předsudků a prudérie....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/65646/koraby-lasky-74f-65646.jpeg 3.98
Žánr
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno, Knižní klub
Orig. název

Vaisseau du coeur, 1988

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Koráby lásky

Přidat komentář
niced
20.09.2019

Úžasná knížka, četla jsem jí dvakrát a pokaždé jsem byla nadšená. Strašně se mi líbí příběh té velké lásky trvající celý život ale přes svůj potenciál zůstane tak nějak nenaplněná v tom tradičním smyslu.
Hlavní hrdinka v mládí rozhodne o jejich osudu, ale po svojí staré lásce stejně pořád touží, a i když nejsou spolu, nic je nerozdělí. Konec je takový hořký ale líbí se mi, a dělá příběh ještě silnějším.

evasamankova
12.12.2014

Některé pasáže příběhu se poněkud táhnou, přesto kniha ve svém celku ukrývá krásně smutný příběh lásky.


Autor a jeho další knihy

Benoîte Groult
francouzská, 1920 - 2016

Kniha Koráby lásky je v

Přečtených11x
Doporučených1x
Knihotéce6x
Chystám se číst1x
Chci si koupit2x