Koráby lásky

Příběh celoživotní milenecké vazby dvou nesourodých partnerů, pařížské intelektuálky a bretoňského rybáře. Pařížská rodina tráví letní prázdniny na bretoňském pobřeží a v době dospívání se jedna z dcer sblíží s rybářským chlapcem. Jejich vztah přes velmi odlišné prostředí, vzdělání a životní cesty přetrvává a čas od času jim pomáhá rozzářit jejich život a uvolnit ho ze stereotypu. Láska je pro ně jako droga, mystické opojení, které je vzájemně sbližuje a uvolňuje v nich nečekané hlubiny duše, pomáhá jim vychutnávat život. Námět i zpracování je diskutabilní a je nutno ke knize přistupovat bez předsudků a prudérie....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/65646/koraby-lasky-74f-65646.jpeg 3.98
Vydáno, Knižní klub

Vaisseau du coeur, 1988

Kniha Koráby lásky

niced
20.09.2019

Úžasná knížka, četla jsem jí dvakrát a pokaždé jsem byla nadšená. Strašně se mi líbí příběh té velké lásky trvající celý život ale přes svůj potenciál zůstane tak nějak nenaplněná v tom tradičním smyslu.
Hlavní hrdinka v mládí rozhodne o jejich osudu, ale po svojí staré lásce stejně pořád touží, a i když nejsou spolu, nic je nerozdělí. Konec je takový hořký ale líbí se mi, a dělá příběh ještě silnějším.

evasamankova
12.12.2014

Některé pasáže příběhu se poněkud táhnou, přesto kniha ve svém celku ukrývá krásně smutný příběh lásky.

Benoîte Groult
francouzská, 1920 - 2016