aydam aydam komentáře u knih

O klíči O klíči Pavel Čech

Nadčasová záležitost, která čtenáře jakýmsi kouzlem zpomalí a probere jeho fantazii.

14.09.2023 5 z 5

Gentleman devět Gentleman devět Penelope Ward

Nedočteno. Vztah mezi pětadvacetiletou zrzkou Amber a sedmadvacetiletým Channingem se vyvíjel celkem solidně, ale postupně mu docházel dech. Nejsem na prázdné konverzace o ničem a přešlapování na místě nesnáším.

"K obědu se hodí nádobí, a ne nádobíčko, je mi to jasný. Žádný problém, jdu se obléct."

07.08.2023

Láska online Láska online Penelope Ward

Nedočteno. Nechci se zdržovat osmadvacetiletým floutkem, který je znuděný životem a lituje se. Hádám, že se v průběhu příběhu napraví, jak už to tak bývá, ale já to přesto vzdávám.

"Skončil jsem v Ainsleyině bytě a ze vzteku jsem si s ní zaš*kal, zatímco jsem si představoval, že je to Mallory. Jsem ubožák."

06.08.2023

Až léto skončí Až léto skončí Penelope Ward

120 stran a končím.
Dvacetiletá Heather byla až moc potrhlá, nepříjemně upřímná a podbízivá. Kapitoly s Noahem byly lepší, přesto příběh nezachránily. Škoda.

06.08.2023

Pokoj zázraků Pokoj zázraků Julien Sandrel

Ajťácká babička příběh určitě povznesla. "Příště musíš být nápaditější, až si budeš vymýšlet heslo do e-mailové pošty."
Thelma byla skutečná svérázná matka bojovnice. "I v těch nejtemnějších chvílích v sobě najdu sílu vstát. Právě to jsem si po Louisově nehodě neustále opakovala. Budu muset přepnout na bojový mód. A to já jsem uměla."

Přidávám hvězdu navíc. Příběh, který může všem, kteří bojují se svinskými nemocemi, vstříknout do těla dávku naděje, štěstí a života.

02.08.2023 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Shari čtenáři postupně odkrývá s každou kapitolou střípky příběhu Karen, Toma a Brigit s Bobem.

"Detektiv Rasbach se opře v sedadle hloub, docela spokojeně. Ten případ se zajímavě vyvíjí. Něco takového on miluje..."
... a já to miluji také :-)

01.08.2023 5 z 5

Temné sestry Temné sestry Krystal Sutherland

Co to jako bylo????
Jsou čtyři hodiny ráno a já mám smíšené pocity. Čekal jsem úplně něco jiného. Kniha mě zaujala svou obálkou.

"Vypadá to tu, jako by se tu ukájel nějakej interiérovej designér, a na všechno se udělal."

01.08.2023 3 z 5

Pusheen: Košišatý návod na život Pusheen: Košišatý návod na život Claire Belton

Nejchundelaťoulinkatější

16.05.2023 4 z 5

Cesta: Veľká panda a malý drak Cesta: Veľká panda a malý drak James Norbury

Od předchozí je tato depresivnější. Dráčka nelze nemilovat. Doslov má smysl si přečíst.

05.05.2023

Nejlepší dárek Nejlepší dárek Petr Horáček

Kniha o síle přátelství.

06.04.2023 5 z 5

Krabička Krabička Isabella Paglia

Dojemný příběh o síle kamarádství s překrásnými ilustracemi.

21.03.2023 5 z 5

Nejlepší maminka na světě Nejlepší maminka na světě Sébastien Perez

Dětské knihy z Grady nic moc, ale tahle s nádhernými ilustracemi mě okouzlila. A ještě se dítě (5+) dozví zajímavosti ze světa zvířat.

24.02.2023 5 z 5

Konzument Konzument Michael Gira

Uff, to byl nářez. Zvrácené.
Halucinace mě moc nebavily, ovšem čtení reálných příběhů opravdu bolelo.
Zbabělec (II) - nemůžu dostat z hlavy.
Žena - "Moje ku*da páchne smrtí, protože byla stvořena, aby dusila penisy."

23.02.2023 4 z 5

Co dělají pocity? Co dělají pocity? Tina Oziewicz

Tolik pravdy v krátkých větičkách.
Zajímavé ilustrace.

11.02.2023 5 z 5

Vanda hledá lásku Vanda hledá lásku Emilia Dziubak

Hodně slabé, bláznivé, překombinované. Tohle se nepovedlo.

23.01.2023 2 z 5

Když vraždí děti Když vraždí děti Stephan Harbort

Drsné. Po dočtení je mi úzko.

15.01.2023 4 z 5

Rytíř, který nechtěl bojovat Rytíř, který nechtěl bojovat Helen Docherty

Milý příběh o sečtělém myšákovi.

14.01.2023 5 z 5

Tulíňkovi Tulíňkovi Jonáš Ledecký

Nádherná knížka. Sice dětem nevysvětluje, jak a kde se vzalo tulení miminko, ale ilustrace to vykompenzují.

25.11.2022 5 z 5

Nečekaně vévodkyní Nečekaně vévodkyní Valerie Bowman

Milý příběh o třiadvacetileté statečné, provokativní, hašteřivé divošce Lucy s ostrým jazykem a rozhodném, paličatém třicátníkovi Derekovi, který se zamotal do svých citů.
Děj nekomplikovaně plyne. Extra zvraty nečekejte.

"Přání a naděje nemají se skutečností nic společného."

"Umíte hezky líbat," zašeptala mu do úst.
"Taky pěkně líbate," zašeptal s uličnickým úsměvěm do jejích úst.

16.08.2022 5 z 5

Esmeralda Esmeralda Delia Fiallo

Svižnější než roztahaný seriál. Některým postavám však nebyl dán takový prostor.

"Nesmíš se příliš oddávat svům, protože po lásce zůstane člověk s prázdným srdcem a s očima plnýma slz."

"Tyhle moderní vztahy jsou velmi zajímavé, každý si dělá co chce a o toho druhého se nestará."

27.07.2022 5 z 5