aydam aydam komentáře u knih

Vyplašený jezevec Vyplašený jezevec Sarah Hawkins

Série příběhů se šťastným koncem je pro začínající čtenáře rozhodně jedna z vydařených!
Neodradí tloušťkou, text je psán větším písmem a doplněn jednoduchými černobílými kresbami.

24.01.2018 5 z 5

Ostrov polámaných panenek Ostrov polámaných panenek Egoni Scaar

V knize si vyslechnete osm otevřených životních zpovědí. Od šokujících k těm politováníhodným.
Čtyři mužské a čtyři ženské postavy jsou různého věku a vylíčeny reálně. Uvítal jsem, že se autorka k většině z nich postupně vrací, takže čtenář mapuje změny v jejich diagnóze (pokroky, selhání).
Text je přístupný - nezatěžuje odbornou složitostí.

24.01.2018 5 z 5

Podhoubí Podhoubí Marcelo Luján

Od Podhoubí nečekejte horor, nýbrž mrazivý thriller o zvrhlém dospívání!
Způsob vyprávění nesedne každému. Když si zvyknete, čeká na Vás příběh napínavý a gradující až do samého konce. Kniha je rozdělena na dvě epizody, přičemž první má ještě tři kapitoly.
Co napsat závěrem? Je to prostě "Argo" - nečekejte jednoduchost knih z "Alpressu".

29.12.2017 5 z 5

Kantorův notes Kantorův notes Jaroslav Kohout

Svěží, vtipné, stále aktuální :-)

17.11.2017 5 z 5

Čekání na Bojanglese Čekání na Bojanglese Olivier Bourdeaut

Příběh mě totálně emočně roztrhal. Pane Bourdeaute, prosím, jak to bylo dál.
Píseň Niny S. si pouštím stále dokola.

08.11.2017 5 z 5

Jedna + 1 Jedna + 1 Monika Peetz

Klady: Vtipná, místy dojemná kniha s nepředvídatelným dějem (jak sám život) a vykreslenými charaktery postav. Krátké kapitoly.

Zápory: Na můj vkus místy neuvěřitelné situace a zdlouhavé pasáže.

01.11.2017 2 z 5

Kořeny Kořeny Miika Nousiainen

Z příběhu o hledání příbuzenstva, čtenáře rozhodně zuby bolet nezačnou.
Svérázné postavy jsou reálně vykresleny. Jsou plné odhodlání a nepostrádají jistou dávku vtipu. Jejich radostné chvíle se střídají s pocity smutku, zmatenosti, zlosti.
Kniha, která není členěna na kapitoly, nýbrž se střídá pohled Pekkův s pohledem Eskovým, nese drobná poučení, jenž neobtěžují.
Z Kořenů se vyklubala krásná zdravá pětka :-)

..."Nakonec jsme všichni stejní. Potřebujeme co nejvíce respektu a lásky. Tak, a vy, šneci, koukejte mazat do prdele a nemotejte se tu. My spěcháme domů za svými milovanými."

..."Zuby je třeba si čistit pečlivě. Ale je mnohem příjemnější čistit si je pečlivě společně. To je ta láska."...

19.10.2017 5 z 5

Všechno není zapomenuto Všechno není zapomenuto Wendy Walker

Jsou knihy, u kterých čtenář otáčí jednu stránku za druhou až k samotnému závěru. Tato kniha mezi ně nepatří pro své odbočky, vysvětlující fungování paměti. Z mého pohledu jde o zpestření, kterého se čtenáři bát nemusí, protože je zde vše jednoduše vysvětleno.
Postavy, kterých tu není mnoho, jsou prokreslené, takže s nimi cítíte a zároveň máte pocit, že jsou to "obyčejní lidé" s běžnými starostmi (pominu-li znásilnění) a zaměstnáními.
Samozřejmě nic není, jak se na první pohled zdá, takže v průběhu celého příběhu přehodnocujete své úsudky až do finále, které rozhodně překvapí. Wendy, tento debut se ti vážně povedl!

11.10.2017 5 z 5

Náhle sami Náhle sami Isabelle Autissier

Chladné, syrové a emocemi nabité vyprávění o tom, jak krizová situace zcela změní myšlení a chování člověka.
Mohu doporučit těm čtenářům, kteří rádi extrémní situace, téměř bez východiska.

11.10.2017 5 z 5

Stejní Stejní Filip Koleják

Pokud máte rádi velice optimistické příběhy obyčejných lidí, je to přesně knížka pro Vás.

18.07.2016 4 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

O této knize budu ještě nějaký čas přemýšlet. Nejdříve jsem si myslel, že už se bude od 10. kapitoly vše vznášet na růžovém obláčku, jenže ono ejhle! A tohle "ejhle" způsobilo, že přidávám hvězdičku na plný počet. Sice má kniha jen pár opravdu legračních pasáží (na rozdíl od "s hlavou v pejru), zato však je více hozená do reality.

20.10.2015 5 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Příjemná podvečerní jednohubka, která splnila svůj úkol - pobavit, spokojeně usnout a vzbudit se s úsměvem na tváři, příjemně naladěný na celý den.
Příběh byl reálný tak na 2 hvězdičky z 5. Některá sprostá slova byla použita trefně, jiná obtěžovala. Stejně tak to bylo s potrhlou Markétou. Ke konci jsem si trochu přál, aby se na ni Marvin vykašlal.
Z mé knihovny proto poputuje, takhle hlava v oblacích, rovnou do knihovny mé mamky. Jsem zvědavý, co na ni řekne.

17.10.2015 4 z 5

Buzíčci Buzíčci Jan Folný (p)

Po přečtení knihy se o mě pokouší depresivní stavy. Jen pár příběhů dopadne "dobře". Nevím, zda je to nadsázka, či je to reálný obraz. Možná lepší nevědět a nepřemýšlet nad tím, zda měl Váš partner skutečně jen 5 ex-partnerů nebo to číslo vydělil šesti.
Rozhodně nedoporučuji čtenářům, kteří mají rádi romantické příběhy (poznají se - zamilují se - jsou spolu šťastně až do smrti, jen občas nějaká ta hádka).

02.12.2014 3 z 5

Velká kniha (nejen) o dinosaurech Velká kniha (nejen) o dinosaurech Vojtěch Alberto Sláma

Poutavá kniha, ale těch chyb a překlepů je příliš. Pan magistr by se měl stydět.

22.11.2014 5 z 5