Stejní

Stejní https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/255035/bmid_stejni-255035.jpg 2 9 4

Sbírka obsahuje dvanáct povídek, kde se mladí homosexuálové seznamují, oznamují to o sobě rodičům. O jejich strachu a obavách. Ale hlavně ukazuje, že jsou součástí naši společnosti. V povídkách se střídá napětí i humor.

anet8843
17.07.2019 odpad!

Myslím, že jsem snad nikdy nehodnotila knihu jako odpad, ale tady doopravdy nemohu jinak.
Předem říkám, že jsem velká fanynka LGBT četby, čtu, co jenom mohu - česky i anglicky, takže se mi dostala pod ruku tato kniha. Samozřejmě kladně hodnotím poslání knihy, myšlenka je velmi pěkná a prospěšná.
Ale promiňte... tohle je naprostý škvár. Kvalita jazyková, stylistická je tak otřesná, že se to nedá ani číst. Je to jako slohovka náctiletého studenta, vlastně možná ještě horší!
Obsahově to je také katastrofa. Autor se odvolává v úvodu na "naivitu", ale tohle není naivita, ale totální škvár, klišé, patos. Příběhy jsou tak jednoduché, až primitivní.
První LGBT kniha, kterou jsem nedočetla. Opravdu jsem se hrozně snažila, ale život je příliš krátký na tolik knih, co chci přečíst, abych tomuto dala více času.

greatbear
30.03.2018 5 z 5

Příběhy, které mě chytily! U některých slza na krajíčku, u některých výbuch smíchu. Knížku jsem přečetl jedním dechem. Líbil se mi konec, shrnutí.

malpet
27.09.2017 2 z 5

Důkaz toho, že dneska může kdokoliv vydat cokoliv. Knihu jsem si půjčil v knihovně a za sebe můžu říct, že kupovat si jí nebudu. Je to sbírka povídek, snad i na motivy příběhů skutečných lidí, v tom případě by si ale zasloužila pečlivější zpracování. Autor potřebuje evidentně ještě vyzrát, i když už to taky není žádnej zajíc :-). Třeba to příště dopadne líp.

aydam
18.07.2016 4 z 5

Pokud máte rádi velice optimistické příběhy obyčejných lidí, je to přesně knížka pro Vás.

homosexualita lesby, lesbismus gayové LGBT, queer, LGBT+

Filip Koleják