ave55 ave55 komentáře u knih

Co odvál dým aneb Jak jsem přežil holokaust Co odvál dým aneb Jak jsem přežil holokaust Miloš Bondy

Moc pěkně napsaná kniha. Zase jsem se dozvěděla něco jiného, než co psali autoři v jiných knihách o Osvětimi. Vysvětlivky za každou kapitolou, abychom byli v obraze. Fotky rodiny i autora v závěru. A psáno hezkou češtinou.

02.12.2021 5 z 5

Dál nechoď! Dál nechoď! Václav Křivanec

Za mne velmi podařená detektivka. Ale protože žiji na opačné straně republiky, tak mi vadil v dialozích pražský dialekt, který navíc někdy byl, někdy ne...

24.11.2021 5 z 5

Vánoční překvapení Vánoční překvapení Daisy Bell

Půjčila jsem v knihovně pro vnučku na prázdniny, ale užily jsme si ten milý příběh obě.

06.07.2021 5 z 5

Vše, co jsme si nikdy neřekli Vše, co jsme si nikdy neřekli Celeste Ng

Není to odpočinkové čtení na letní dovolenou. Spíš k zamyšlení v klidu.

06.07.2021 2 z 5

Nakresli mi vítr Nakresli mi vítr Eva Urbaníková

Za čtivost pro autorku tři hvězdičky, ale hlavní hrdinka na facku.

01.07.2021 3 z 5

Pohřbeni zaživa Pohřbeni zaživa Dominik Dán

Zajímalo by mě, které vemeno knihu přeložilo. Zvlášť vydařené jsou dialogy - směs slovensko-slezsko-moravsko-brněnsko-český mišmaš. To celou knihu "pohřbilo zaživa". Jinak Dán opět dobrý.

16.06.2021 4 z 5

Tajná kniha Tajná kniha Irena Obermannová

Největší Čech? Co je to za blbost?

02.05.2021 odpad!

Ticho Ticho Sára Saudková

Vyhovuje mi styl psaní paní Sáry, i když hlavní hrdinka je dost divoká a asi nereálná. Tato série se dobře čte. Pěkně to ubíhalo.

03.04.2021 5 z 5

Hranice nevinnosti Hranice nevinnosti Abbi Glines

To byla taková romantická blbost, že si musím přečíst i druhý díl.

14.03.2021 3 z 5

Miluju tě... i s natáčkama Miluju tě... i s natáčkama Alena Jakoubková

Vyhlašuji osobní embargo na knihy Jakoubkové. Ženská, která píše o dětech jako o harantech, si můj čas nezaslouží. A její hláška "ach jo" je už trapná.

15.02.2021 odpad!

Kéž bych ti to dokázala říct Kéž bych ti to dokázala říct Hannah Beckerman

Sice jsem dočetla, ale jen díky tomu, že jsou knihovny zavřeny a mé zásoby se tenčí.

30.01.2021 2 z 5

Sestra Luny Sestra Luny Lucinda Riley

Až na ten konec. To bylo jako četba pro děti prvního stupně základní školy.

25.01.2021 4 z 5

Dobroty pro diabetiky Dobroty pro diabetiky Hana Šimková

Vyzkoušeno několik receptů. Některé lepší, některé nám moc nechutnaly. Ale pěkně a srozumitelně popsáno.

19.12.2020 4 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Tak o těchto hrůzách se našemu známému sluníčkáři ani nesnilo. A krmili nás, jak to měl v Ostravě-Heřmanicích zlé.

19.12.2020 5 z 5

Manželský omyl Manželský omyl Jennifer Probst

Série není zas tak špatná, ale poslední díl už nebudu číst. Je to pořád dokola.

30.11.2020 3 z 5

Hledám manžela…děti vítány Hledám manžela…děti vítány Alena Jakoubková

"Ach jo!" Když už jsem tuto hlášku četla po 34., tak už mi bylo trapně. Strhávám jednu hvězdu.

20.11.2020 4 z 5

Mazl tov Mazl tov Margot Vanderstraeten

Tuto knihu jsem si půjčila v době pandemie kvůli zavřeným knihovnám od sousedky. Přečetla jsem mnoho knih o holokaustu, avšak ještě nikdy jsem se nezaměřila na život Židů po 2. světové válce. I když je to jen střípek z jejich rodinného života, mnoho zajímavého jsem se dozvěděla. Moc doporučuji k přečtení.

02.11.2020 5 z 5

Zpovědi trosky po čtyřicítce Zpovědi trosky po čtyřicítce Alexandra Potter

Covide, co mi to děláš!!?

01.11.2020 odpad!

Darovanému manželovi na zuby nekoukej Darovanému manželovi na zuby nekoukej Alena Jakoubková

Příjemná oddechová kniha. Jen se mi od paní spisovatelky nelíbí, že o dětech zásadně píše jako o harantech. Jak z úst chlapů, tak z úst jejich vlastních matek. :-(

12.10.2020 5 z 5

Na elektrokolech po Čechách Na elektrokolech po Čechách Ivo Paulík

Nenašla jsem sice zrovna ty výlety, které jsem potřebovala, ale při tom množství cyklostezek u nás se ani nedivím. To by musela být publikace mnohem větší. Dobře popsané lokality i zajímavosti. Inspirace na příští sezóny.

22.09.2020 4 z 5