ava.s ava.s komentáře u knih

Faleš Faleš Sibel Hodge

Průměr, čekala jsem víc. Slušný rozjezd, ale pak to ztratilo šťávu. Kniha se četla velice dobře, přečtená rychle. Kniha rozhodně není špatná, ale nic mi nedala. Takové průměrné oddychové čtení, na které časem zapomenete...

13.01.2021 3 z 5

Ženy z Bohnic Ženy z Bohnic Edna Nová

Čekala jsem mnohem víc, přesto jsem za knihu ráda. Je zajímá, čtivá, stojí za přečtení, na druhou stranu vám moc neřekne. Jak tu psaly jiné čtenářky, příběhy a zkušenosti by bylo dobré trochu víc rozvést...

13.01.2021 2 z 5

Lumíkovo dilema Lumíkovo dilema David Hutchens

Tato kniha byla milé překvapí!
Je psána obecně, na úrovni jednotlivce, ale může být velice užitečná i pro manažery a ředitele firem.
Jde o krátký kreslený příběh dvou lumíků, kteří si začnou klást jednoduché otázky, které však změní vše. Poté je čtenář nabádán položit si tytéž otázky.
Autor tu dokázal shrnout, to jiní nedokazali ani v 400 stránkových publikacích, a to milou, jednoduchou a smysluplnou formou.
Kniha určitě stojí za přečtení

13.01.2021 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Na knihu jsem se neskutečně těšila, hned jak jsem ji viděla v brožurce vydavatelství. Zajímavá anotace, to bude dobré, říkala jsem si. Víc mýlit jsem se už nemohla.

Máma byla rychlejší, je knihomolka, čte knihu obvykle dva až tři dny. U této mi říkala, jak bojuje, že ji kniha neskutečně uspává, trápila se s knihou víc než týden. Dost mě to odrazovalo, ale teď jsem si řekla, uvidím a sáhla jsem po knize také.

První zhruba 3 kapitoly, jsem si říkala ok, nečte se to zas tak zle, ale pak jsem začala mít stejné problémy....Kniha mě neskutečně uspávala, nebyla jsem schopná udržet pozornost ani stránku, dvě. Některé odstavce jsem musela číst dvakrát. Jedno souvětí jsem četla dvacetkrát a pak mi došlo, že ve větě chybí předmět.
Celá kniha je psána takovou zvláštní až divnou (ne v pozitivním slova smyslu), popisnou formou, velice nezáživný text, který se nečte zle, ale u kterého je těžké udržet pozornost a vlastně i neusnout. Děj prakticky není žádný. 3/4 knihy se nic nestalo.
Celá kniha je o Theovi. Theo, mi byl nesympatický od první stránky. Narcista, nemocný člověk, sociopat, byl na ránu pěstí, podle toho vypadaly všechny rozhovory i vnitřní monology (absurdní). Samotný konec zůstal otevřený!
Všichni, co se tu rozplývají nad koncem, by se měli zamyslet - zvrat (rozuzlení) totiž není to samé jako konec knihy! Kniha není ukončená ve smyslu "co se s nimi stalo po tom "úžasném" zvratu..."

Kniha měla obrovský potenciál, který autor nenaplnil. Už jen za tu formu bych nemohla dát víc než 3 hvězdičky, bohužel děj taky slabší. Absolutně nevěřím, že by někdo byl schopný knihu přečíst jedním dechem. Těm, co dali 5 hvězdiček a knihu pouze poslouchali bych doporučila, sáhnout po nějaké psané formě a přečíst si pár kapitol. Myslím, že nadšení by vyprchalo rychle.

Když vidím ty oslavné komentáře, mám pocit, že jsem četla jinou knihu, než všichni ostatní. Sama jsem přemýšlela, zda dát odpad nebo 1 hvězdičku. Knihu jsem dočetla, ale byl to boj a obrovské zklamání. Vůbec nechápu ty nadšené ohlasy, když jde spíš opravdu o odpad. Nic co stojí za přečtení...Nechci být moc zla, nerada dávám odpad, tak nakonec hodnotím jednou hvězdičkou (zaslouží si ji?), protože kniha na týden krásně uspávala. Nepřečetla jsem ani kapitolu a už jsem spala jako zabitá, ani silné léky na spaní nemají takto pozitivní účinky. Pokud máte problémy s usínáním vřele tuto knihu doporučuji...

12.01.2021 1 z 5

Slepí Slepí Alex F. Brady

Absolutně nechápu ten nový trend, co mají některá vydavatelství, tu potřebu shrnout obsah knihy (hlavně thrillery) na obálce a případně i konec v anotaci.
Kazí to dojem z knihy! Proč je zápletka na přebalu v jedné až dvou větách, fakt nepochopím...

Na knihu jsem se ohromně těšila, podle anotace, nálepky thriller, jsem čekala ale něco úplně jiného! Ne že by anotace až tak moc lhala, ale kniha není o žádném pacientovi, ale o Sam, "cvokařce" co má sama "problém", o Richarda tu v podstatně nejde, začne se projevovat až kolem strany 220, je to vedlejší postava, navíc spoiler z obálky vám prozradí to, co je zač dřív, než se pořádně začtete.

Nicméně kniha se čte výborně, přestože mě nic nepřekvapilo, kniha mě chytila a nepustila a to tak, že jsem ji dočítala ve 3 ráno, i když jsem měla brzo vstávat. Přečetla jsem ji na 2 zátahy během dvou večerů, což je na mě výkon. Je vidět, že autorka je psycholožka, Sam i jiné postavy velice dobře zpracované, jen David mi přišel moc pohádkový, myslím, že takový chlap neexistuje.
Na prvotinu výborné, ale thriller to opravdu není...

05.01.2021 5 z 5

Kruh Kruh Rona Halsall

Tak první plus je nádherná obálka, kterou mě kniha upoutala v knihkupectví a nebyla jsem sama, protože jsem knihu našla pod vánočním stromkem. Takhle hezkou obálku jsem neviděla už dlouho.

Kniha se čte opravdu dobře, děj plyne svižně, ale po prvních cca 3-4 kapitolách tušíte, kam vše směřuje, od půlky je to úplně jasné. Žádné výrazné zvraty nečekejte, zakončení celkem předvídatelné, mě ani trochu nepřekvapilo, na druhou stranu jsem byla ráda za toto rozumné ukončení.

Přemýšlela jsem, jestli dám 4 nebo 5 hnězdiček a myslím, že si kniha zaslouží plný počet. Po dlouhé době to byla příjemná, logická kniha, velice uvěřitelné postavy. Skvěle napsaná kniha, kterou jsem si užila, nádherná obálka. Vlastně nevím, co bych vytkla. Od autorky si ráda přečtu další knihu.

03.01.2021 5 z 5

Jablko s klína Jablko s klína Jaroslav Seifert

Čteno na střední a teď do výzvy. Nejsem básničková, tak asi neumím ocenit.

03.12.2020 2 z 5

Víc už se nedozvíme Víc už se nedozvíme Donal Ryan

Nevím, co jsem čekala. Tohle není můj žánr, přesto jsem po knize sáhla cíleně. Hodně zvlášťní kniha, neměla jsem pocit, že by mi kniha přímo sedla, ale něco na ní je, i když nejsem schopná říct co... Po přečtení, jsem si od autora koupila další knihu.

28.11.2020 4 z 5

Veselou sebevraždu a šťastný Nový rok! Veselou sebevraždu a šťastný Nový rok! Sophie de Villenoisy

Příjemná oddechovka, nečekejte zázraky a budete spokojení...

28.11.2020 3 z 5

Vaříme s Láďou Hruškou Vaříme s Láďou Hruškou Ladislav Hruška

Nemyslím si, že by tento počin byl použitélný jako dobrá kuchařka, byť jsou recepty spíš sesbírané z internetu...

28.11.2020 1 z 5

Svět v zádech Svět v zádech Thomas Melle

Zatím nedočteno, knihu jsem několikrát odložila a sáhla po jiné a zase se vrátila a teď už se delší dobu nemohu donutit pokračovat.

Téma zajímávé, hodně jsem se těšila, miluju tenhle typ literatury....ale, mám pocit, že kniha byla snad psaná v manické fázi, čte se opravdu hodně špatně, občas mi unikají souvislosti. Kniha ani není tak o nemoci jako o vzpomínkách...(teda tak kam jsem dočetla)
Je plná odkazů na literaturu, skupiny, místa, které neznám a také metafor, což je jen vrchol ledovce. Autor není o tolik starší než já, jsme v podstatě stejná generace, ale stejně mám pocit jako bych žila v jiné době, na jiné planetě a nemyslím, že by to bylo nemocí, nebo národností. Mám pocit, že v knize je až moc pseudointelektuálních, s prominutím, keců...

Namátkou jsem otevřela knihu a opsala pár vět, pro představu...
"... Pragmatická vize Bauhausu o soužití bez ornamentů narážela na monumentální architekturu fašismu, jejíž trosky korunovalo zorpadající zařízení Spojenců, na které se už mohlo vylézt, volné lezení na pozůstatcích " bipolárního světa" - a my v něm stáli, vánek, který vál, byl opravdu z ráje. Dávali jsme znamení, požehnaná a bezpečná..."

Kniha mi vyloženě nesedla. Podle anotace jsem čekala něco úplně jiného... Věřím, že si najde své čtenáře, kteří budou nadšeni, bohužel já to nejsem.

27.11.2020 2 z 5

Dívka na neděli Dívka na neděli Pip Drysdale

Uf...Četla jsem do výzvy, jinak bych asi odložila.

Poslední dobou, mám problém se většinou "bestsellerů" z Omegy či Vendety. Ohromná reklama, kniha se dobře čte, na oko líbivé, pěkná obálka (i když nijak nesouvisí s knihou), zajímavá anotace, ale v podstatě je to brak. I když mě nějaká kniha zaujala, tak si po pár měsících nevzpomenu na obsah, bez přečtení anotace.

Dívka na neděli je kniha o tom jak se manipulátora "rozchází" s psychopatem. Což by mohlo být zajímavé, ale nebylo. Nuda, šeď, nesympatické ploché postavy i to zpracování pokulhávalo. Nebylo komu fandit a v knize v podstatě o nic nešlo. Předvídatelný závěr.
Srovnám s knihou od A.B. Paris Za zavřenými dveřmi, kdy byl obsah shrnut na obálce, přesto svým způsobem měla kniha děj a dalo se hlavní hrdince fandit, i když Vám nebyla sympatická..

Možná jsem víc kritická, protože je to několikátá špatná kniha v pořadí, ale opravdu nevím, za co bych dala druhou hvězdičku. Vyhozené peníze, ztráta času, nestojí za přečtení ani jako oddechovka, sáhněte po něčem lepším.

27.11.2020 1 z 5

Rosemary má děťátko / Stepfordské paničky Rosemary má děťátko / Stepfordské paničky Ira Levin

Levin je generální šílenec a jeden z mých nejoblíbenějších autorů. Stepfordské paničky byla má první kniha od Levina a Rosemary ji hned poté následovala. U mě v knihovně má tato kombinace své místo, přestože knihy vlastním v samostatném vydání.

Rosemary má děťátko je pro mě klasika jak v literární, tak filmové podobě a Stepfordské paničky vlastně také...

26.11.2020 5 z 5

Prostituce v nacistických táborech Prostituce v nacistických táborech Václav Miko

Nemohu se ubránit srovnání s podprůměrnou diplomovou práci (dle rozsahu, spíš semestrální práce), kdy má autor načtených pár publikací a zlomek použitelných informací. Vzpomněla jsem si na svou práci, kdy téma znělo zajímavě, ale také jsem měla problém s daty. Přesto si myslím, že jsem téma zvládla lépe.
Navíc úplně slyším mého vedoucího diplomky, který mi řekl, že tam mám dát nějaké obrázky, aby práce působila uceleněji a vizuálně byla zajímavější.

Kromě prostituce je v knize uvedeno víc informací o tom jak se Hitler dostal k moci, nejobsáhlejší kapitola je o dozorkyních v nacistických táborech, kapitola o homosexualitě jsou cca tři strany k tématu a další čtyři je srovnání nacismu a fašismu apod. V úvodu a závěru (prolog a epilog) je uvedeno proč tomu tak je.
Chápu, že k tomuto tématu není moc informací, nicméně za mě to je ne moc zdařilá diplomová práce a to z toho důvodu, že autor neustále odbíhá od tématu. Vše prokládá vysvětlivkami, které spíš ruší a spousta informací se opakuje, některé informace z různých zdrojů úplně nesouhlasí...Škoda, zajímavé téma, provedení velmi slabé.

Kdyby se kniha zredukovala na cca čtyřstránkový článek, bylo by to lepší. Takto bohužel, čekala jsem víc. Nevím, zda si kniha zaslouží i ty 2 hvězdičky a zda tento počin lze vůbec nazývat knihou.

25.11.2020 2 z 5

Domov na konci světa Domov na konci světa Michael Cunningham

Domov na konci světa byla má první Odeonka a hned láska. Knihu jsem si vybrala před 15 lety na Vánoce a doteď si ji pamatuji, četla se dobře a zanechala silný dojem. Hned poté jsem přečetla Hodiny a Cunningham se stal jedním z mých nejoblíbenějších autorů.
Film byl strašný.

Stále nemohu sehnat knihu Tělo a krev, kdyby měl někdo k prodeji prosím dejte vědět.

23.11.2020 5 z 5

Možná v jiném životě Možná v jiném životě Taylor Jenkins Reid

Když jsem knihu před x lety koupila, myslela jsem, že jde o sci-fi. Ležela mi hodně dlouho v knihovně a když přišlo velké haló kolem autorky a já měla za sebou pár hodně drsných knih, rozhodla jsem se dát knížce šanci. Měla jsem první vydání a neskutečně mi vadily použité fonty.

Kniha není nic extra, ale mě celkem v té době sedla i když tento žánr nevyhledávám. Dobře se četla, ale je hodně naivní, sladká, časová linky s Eathnem byla trochu mimo.
Nic jsem nečekala, zklamáná jsem nebyla.
Kniha mi nic nedala. Od autorky asi nic dalšího číst nepotřebuji.

13.11.2020 3 z 5

Falešný kufr Falešný kufr A. A. Fair (p)

Má druhá kniha od Gardnera a první Lam a Cool. Bylo hodně vidět, že kniha byla napsána úplně v jiné době. Příběh slabší. Celkově nic, co by čtenáře nějak nadchlo nebo urazilo. Spíš slabší průměr. Četla se dobře.

12.11.2020 3 z 5

Vyšinutí Vyšinutí Michael Katz Krefeld

Možná klišé, ale mě se Havran neskutečně líbí, byť trpících detektivů alkoholiků jsou tuny...
Kniha je čtivá, zhltla jsem ji za pár večerů.
Nesrovnávala bych Krefelda a Nesba a pokud ano, tak Nesbo by to u mě určitě nevyhrál :)
Více knih od Krefelda!

01.11.2020 5 z 5

55 55 James Delargy

Zajímavá kniha.
Také jsem čekala něco jiného, ale nemohu říct, že by mě kniha nějak zklamala. Líbil se mi příběh i zakončení, četlo se to krásné a souhlasím i s komentářem uživatele karel9045. Přečteno po dvou vychvalovaných bestseller a nakonec jsem měla z 55 lepší pocit.

01.11.2020 5 z 5

Karkulín ze střechy Karkulín ze střechy Astrid Lindgren

Jako dítě jsem milovala knihy od Astrid. Na Děti z Bullerbynu to nemá, ale stále vysoký standard.

01.11.2020 4 z 5