ava.s ava.s komentáře u knih

Ticho a vřava Ticho a vřava Nihad Sirees

Vlastně nevím, jestli se mi kniha líbila a jak jí hodnotit.

Chápu myšlenku a záměr se mi líbil, ale... Víceméně souhlasím s komentářem 1T0S, jednání postavy nesmyslné a popis režimu, ve kterém lidé musí to či ono a spisoval, který nepíše proplouvá a když zasáhne, tak ho nechají...
Dalši věc jsou sexuální scény... Kdyby byla kniha jen o vůdci a autor stále dokola opakoval jednu věc dokola, většina čtenářů by asi nedočetla. Takhle to bylo vůdce a sexuální život s Lamou a opět vůdce a zase nahá Lama...ale proč? Nato kolik to má stránek, toho bylo moc.

Kniha se četla dobře, ale ani po měsíci nevím, jak ji hodnotit. Stojí za přečtení, ale nevím, jestli bych ji doporučila a pokud ano, tak komu.

01.11.2020 3 z 5

Všechno, co si nepamatuju Všechno, co si nepamatuju Jonas Hassen Khemiri

Mám ráda divné knih, ale...

Tohle bylo utrpení. Jedna hvězdička za anotaci, jinak bych netušila o čem kniha měla pojednávat...Nejhorší kniha, co jsem dočetla.

Kniha se skládá z odstavců, občas jen krátkých vět a útržků, kdy ani netušíte, kdo a o čem mluví, na co reaguje. Nic na sebe nenavazuje, často není uveden ani rod, tak nevíte jestli se k něčemu vyjadřuje muž nebo žena. Nevím na čem autor fičel, ale musel to být solidní matroš.

Divím se, že někdo něco takového vydal...

01.11.2020 1 z 5

Její život v očích panenky Její život v očích panenky Ingrid Desjours

Výborná kniha.
Na začátek bych uvedla na pravou míru...V knize není žádná mluvící panenka, a kniha také není nijak brutální ...spíš je realistická a vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby Barbara byla reálný člověk a naopak by mě překvapilo, kdyby knihu napsal muž :)
Kniha je výborně napsaná, čte se sama a negativní komentáře tu píší lidé, co žijí v "růžové bublině", ve které není žádné násilí, pedofilie, znásilnění, deprese, trauma a s tím související psychické nemoci...
Za mě wau, knihu určitě doporučuji.

01.11.2020 5 z 5

Praktická prima vařečka Praktická prima vařečka kolektiv autorů

Zatím jsem podle kuchařky nevařila. Některé recepty nevypadají vůbec zle. Grafická úprava je absolutně příšerná a ty fotky, fuj. Nevím, kdo to fotil, ale i děcko s iPhone by si asi vedlo lépe...

13.10.2020

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Nedávno jsem byla v knihkupectví a jeden tatínkem se ptal syna, zda chce poslední díl Harryho Pottera, kluk s povzdechem odpovídá, že ano, ale strašně ho mrzí, že Děti z Bullerbynu nemají pokračování...Pousmála jsem se, protože kniha Děti z Bullerbynu byla i má dětská láska. Knihu jsem přelouskala tolikrát, že jsem ji uměla nazpaměť.

03.10.2020 5 z 5

Slavné i zapomenuté premiéry Slavné i zapomenuté premiéry Jiří Bílek

Knihu jsem objednávala z internetu. Čekala jsem něco trochu jiného. Jde jen o okomentovaný náhodný výčet vynálezu, události, např. kdo byl první studentka, kosmonautka atd. ...Prolistujete za odpoledne, ale nic moc vám to nedá.

29.09.2020 3 z 5

Mrazivá noc Mrazivá noc Antje Babendererde

Přečteno za 2 dny. Útlá detektivka, četla se dobře, nenudila, byl nechám prostor pro vlastní spekulace.

29.09.2020 5 z 5

Lhářka Lhářka Cate Holahan

Kniha se četla dobře. Od prvních stran náznaky, zhruba v 1/3 jsem tušila celou zápletku i konec, od poloviny jsem byla přesvědčená, že mě v knize nic nepřekvapí. Bohužel jsem měla pravdu a posledních 100 stran jsem četla, jen abych dočetla. Kniha není špatná, jde o nevýrazný průměr, na který časem zapomenete.

27.09.2020 2 z 5

Případ křivopřísežného papouška Případ křivopřísežného papouška Erle Stanley Gardner

Můj první Perry Mason. Je vidět, že kniha byla psána před více než 50 lety a některé situace a komentáře či prohlášení mohou působit úsměvně, ale je čtivá a čtenář se musí zamyslet, aby přišel na vraha. Rozhodně nevíte, kdo je vrah po pár stránkách, jak se stává u moderních bestsellerů. Kniha se mi celkem líbila, určitě stojí za přečtení a rozhodně to není můj poslední Perry Mason.

30.08.2020 4 z 5

Léčitel Léčitel Antti Tuomainen

Ač severská krimi, tak nic moc. Po přečtení, mi došlo, proč má kniha tak špatné hodnocení. Hlavní "hrdina" byl arogantní sebestředný inbecil. Vnitřní dialogy šli, zato všechny rozhovory hrůza. Hrdina se choval jako malé děcko a bylo jedno s kým se zrovna bavil, jednal zkratkovitě a bez záměru. Vlastně jen pobíhal po městě a provokoval lidi a u toho náhodou na něco přišel. "Padouch" mi byl víc sympatický. Celé to bylo nedomyšlené, nedotažené a závěr ... no nevím...hlavně, že to máme za sebou. Nečetlo se to zle a dystopické Helsinky mě bavily, ale to je bohužel málo.

21.06.2020 3 z 5

Testy kočičí inteligence Testy kočičí inteligence Simon Holland

Nechápu smysl knihy. Pokud měla být vtipná, nepovedlo se. Informační také není. Ilustrace jsou pěkné, ale to je vše.

18.06.2020 odpad!

Rosemary a její syn Rosemary a její syn Ira Levin

10/10 :) Výborná kniha! Roky jsem ji odkládá kvůli špatným recenzím, což byla chyba. Krásně se četla a podle mě byla geniální.

Kniha byla jiná než první díl, ale to se dalo čekat. Autor roste a kniha byla pro většinu čtenářů asi velké sousto. Ira Levin byl šílený génius.

Řeknu jen, že byste se pravděpodobně měli zaměřit i na pozitivnější recenze této knihy; ne proto, že si myslím, že je to dobré, ale proto, že si myslím, že mnoho zhoubných a vysoce kontroverzních zakončení většina recenzentů ve skutečnosti vůbec nepochopila.

14.06.2020 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Obsah knihy shtrnut na obálce!
Pořád jsem čekala, že se něco stane a ono nic. Nuda, neoriginální příběh zakončený předvídatelným happyendem. Na druhou stranu, četlo se to dobře.

14.06.2020 3 z 5

Heatová a vlna žáru Heatová a vlna žáru Richard Castle

Bohužel jsem se nemohla zbavit dojmu, že šlo o jeden scénář Castla z 1. série, který neprošel a pouze tam změnili jména Kate, Richarda, Esposita, Ryana, Lanie a Mathy a dopsali pár odstavců a "vida máme knihu".

Knížka byla popisná, přitom nebyla popsán jediná postava ani nic podstatného a bez seriálu by absolutně nefungovala. O hlavní hrdince se dozvíte, že je ji 29 let, umřela jí matka a je vysoká, Rook je vlezlý pisálek a Ocha a Raley tvoří tým a to je vše. Takhle se popisují postavy?

Byl to jen scénář jednoho průměrného dílů s kopou zbytečného balastu, který občas ani nedával smysl a nudil.

Jako marketing je to skvělé, bohužel knihou bych to nenazývala. Nebýt seriálu, asi bych nedala ani ty 2 hvězdičky.

14.06.2020 2 z 5

AutoCad verze 2004 česká AutoCad verze 2004 česká Petr Slavata

Knihu jsem kupovala v roce 2004, když jsem se s programem začala učit. AutoCAD jsem měla ve škole jako novinku a vyučujícího, co si nebyl schopný vypnout ani nápovědu. Kniha mi objasnila nějaké základní nastavení programu, ale to bylo asi tak vše.

10.05.2020 3 z 5

Chyť mě, jestli to dokážeš Chyť mě, jestli to dokážeš Frank W. Abagnale

Kniha byla tak skvělá, že mi trvalo roky, než jsem byla schopná shlédnout film, Leo mi do role neseděl a nechtěla jsem si kazit celý dojem z knihy. Čtivá, skvěle napsaná, mohu jen doporučit.

01.05.2019 5 z 5