Atisa Atisa komentáře u knih

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Líbilo se mi, jak pěkně a starostlivě se rodiče chovali ke svým dětem s rakovinou.

07.11.2014

Váš rodokmen krok za krokem Váš rodokmen krok za krokem Lenka Peremská

Opravdu skvělá kniha. Už v knihkupectví mě zaujalo její nádherné grafické zpracování. Ačkoli jsem už měla přečtenou knihu Sestavte si rodokmen od Blanky Lednické, stejně mě tato kniha nesmírně obohatila. Dozvěděla jsem se mnoho nových informací především o životě našich předků, o jejich povoláních, povinnostech, majetkovém vlastnictví, vojenské službě apod.

09.10.2014 5 z 5

Sestavte si rodokmen Sestavte si rodokmen Blanka Lednická

Tato kniha mi, jakožto naprostému začátečníkovi, velmi pomohla se sestavováním rodokmenu mé rodiny. Dozvěděla jsem se opravdu hodně zajímavých a pro mě úplně nových informací o životě našich předků. Tato kniha ve mně dokázala vzbudit velké nadšení do genealogie. Oceňuji ukázku praktických příkladů, mnoho odkazů na různé internetové stránky a knihy, přílohy v podobě slovníčků, ukázek kurentu atd.

25.09.2014 5 z 5

Křižovatka zvaná Balkán Křižovatka zvaná Balkán Martin Ježek

Toto je v současnosti jedna z mála knih v češtině pojednávajících o životě v balkánských zemích. Podává čtenáři opravdu velmi různorodý pohled na tuto oblast. Čtení některých reportáží mě bavilo více, některých méně, ale celkově zajímavé. Možná by však stálo za to, věnovat každé zemi samostatnou knihu.

08.07.2014

Moderní sociální teorie Moderní sociální teorie Austin Harrington

Kniha může sloužit jako základní přehled sociálních teorií, ovšem na některých místech mi přišla hodně zkratkovitá a méně srozumitelná.

31.05.2014 3 z 5

Riziková společnost Riziková společnost Ulrich Beck

Čtení této knihy bylo opravdu náročné. Nejzajímavější mi přišla první, čtvrtá a šestá kapitola, ostatní se mi zdály méně srozumitelné.

01.05.2014 3 z 5

Dohlížet a trestat Dohlížet a trestat Michel Foucault

Místy hodně zajímavé čtení, místy ovšem docela zdlouhavé až opakující se.

29.03.2014 4 z 5

Pět jazyků lásky Pět jazyků lásky Gary Chapman

Podařilo se mi tuto knihu přečíst za půl dne. Je to jednoduchá myšlenka, ale přitom tak úžasná. Určitě se s pojmem primární jazyk lásky pokusím seznámit lidi z mého okolí.

08.02.2014 5 z 5

Jak číst a psát odborný text ve společenských vědách Jak číst a psát odborný text ve společenských vědách Jadwiga Šanderová

Skvělá knížka, určitě bych ji zavedla jako povinnou četbu pro všechny studenty prvních ročníků společenských věd. Ke mně se bohužel dostala až při psaní bakalářské práce, takže pozdě, ale přece. Konečně jsem pochopila význam jednoho kurzu, který jsem ve druhém semestru absolvovala a vůbec jsem nepochopila, k čemu měl sloužit. Věřím, že mi tato kniha pomůže i při mé další školní práci.

02.02.2014 5 z 5

Odsouzeni k manuální práci - Vzdělanostní reprodukce v dělnické rodině Odsouzeni k manuální práci - Vzdělanostní reprodukce v dělnické rodině Tomáš Katrňák

Rozhodně zajímavý námět na výzkum a taktéž zajímavé výsledky. Tato knížka se stala mou nejoblíbenější v oboru sociologie.

21.01.2014 5 z 5

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

Perfektní kniha, kterou jsem přečetla prakticky jedním dechem během dvou dnů. Už se těším, jak jednotlivé techniky vyzkouším a doufám, že se díky nim můj život změní k lepšímu.

29.12.2013 5 z 5

Jak napsat diplomovou práci Jak napsat diplomovou práci Umberto Eco

Škoda, že se v knížce vyskytuje hodně částí, které už nejsou nadčasové, jinak bych hned dala plný počet hvězdiček. Jinak mi ale docela otevřela oči, co se výběru tématu mé bakalářské práce týče a vlastně i jejího samotného účelu. A bylo hrozně zajímavé číst a uvědomovat si, jak to měli studenti před pár desítkami let při psaní takovýchto prací na psacím stroji o hodně těžší než teď.

16.10.2013 4 z 5

Potkala jsem Sicílii Potkala jsem Sicílii Marie Třešňáková

Jsem hrozně ráda, že se tato kniha mohla stát mým prvním seznámením se Sicílií. Myslím, že se na to perfektně hodí. Stručná, zajímavá, plná autorčiných postřehů, zážitků a fotek. Člověka krásně navnadí, aby se tam vydal. Škoda jen, že kam se chystám já, se autorce zase příliš nelíbilo :-D Chybí mi však v knížce mapa ostrova s vyznačenými místy, o kterých se v ní píše.

04.07.2013 4 z 5

Třeskutá kniha o Teorii velkého třesku Třeskutá kniha o Teorii velkého třesku George Beahm

Dávám čtyři hvězdičky, protože Teorie velkého třesku je můj nejoblíbenější seriál. Z knihy jsem se sice dozvěděla hodně zajímavé informace, které jsem vůbec netušila, obzvláště slovníček pojmů mi otevřel nové obzory, o této oblasti jsem toho opravdu moc nevěděla. Avšak přijde mi, že autor se knihu snažil co nejvíce se roztáhnout, ale hlavně je trochu škoda, že už ji sepsal teď a ne až po skončení natáčení nových epizod a sezón, protože takto se některé informace v knížce stávají neaktuálními.

19.02.2013 4 z 5

Cesta k mým matkám Cesta k mým matkám Edith Holá

Knížka mě určitě obohatila, donutila mě se nad mnohými věcmi pořádně zamyslet. Při čtení mě napadala myšlenka, zda snad náhodou prezident Klaus tuto knihu nečetl, že se rozhodl vetovat novelu zákona o sociálně právní ochraně dětí. Je to silný příběh, avšak na můj vkus se v něm objevovalo až příliš mnoho různých odboček. Na druhou stranu samozřejmě chápu, že je to taková autorčina reflexe a částečná autobiografie. Uděluji tedy čtyři hvězdičky.

24.09.2012 4 z 5

Láska Anny Frankové Láska Anny Frankové Sharon Dogar

Kniha se četla velmi dobře. U první části jsem pořád čekala, kdy už konečně bude úkryt v zadním traktu prozrazen, protože, ačkoli jsem Deník Anny Frankové četla skoro před dvěma lety, ještě mi v paměti něco zůstalo a chtěla jsem se z této knížky dozvědět ještě něco nového. Druhá část byla hodně smutná, četba takových knih donutí člověka přemýšlet, jak je možné, že se před nějakými skoro sedmdesáti lety mohlo dít něco takového, vždyť to vůbec není tak dávná doba!

15.09.2012 4 z 5

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

"Život Forresta Gumpa byl zkrátka neuvěřitelný" To nepochybně, ovšem mně jako čtenářce se i některé Forrestovy příběhy zdály nevěrohodné, prostě jsem jim neuvěřila, např. ta část s odletem do Vesmíru, následným podivným návratem a životem v džungli. Trošku jako vyprávění pro děti. Ale konec knížky byl hezký.

07.09.2012 2 z 5