Ashi Ashi komentáře u knih

Partnerské přešlapy - Šílené historky ze života Partnerské přešlapy - Šílené historky ze života Klára Sýkorová

Tenoučká knížečka. Přečteno na jeden zátah. Bohužel za mě ne. Dočítala jsem knihu jen, abych ji dočetla. Jednotlivé příběhy (zážitky) měli různé kulisy (voda, stanování, atd.) ale příběh a pointa byla vždy stejná - parta lidí se ožrala. Takový život by mě děsil, řešit jen jak se za všech okolností ožrat.

27.04.2022 2 z 5

Mé nepálské trable Mé nepálské trable Michaela Gautam

Nepřišel mi druhý díl horší než první.
Knihu jsem přečetla takřka za jedno odpoledne. Je opravdu velice čtivá.
Popravdě nejvíc mě zklamalo chování Nepálců - které je i odpovědí, proč se mají tak, jak se mají. Spíš by mě to od pomoci demotivovalo s tím, že to evidentně nemá smysl.

26.07.2021 5 z 5

Šťastný život Šťastný život Will Bowen

Přestože mi ze začátku byl design knih tohoto autora nesympatický, obsah se přínosný a zajímavý :)

15.04.2021 4 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Naprosto, naprosto debilní konec.
Věštba mi předpověděla, že odejdu tak i když se mi teda nechce musím fakt jí, protože se to prostě musí stát.
Každopádně jinak série se mi líbila a četla se mi dobře.

18.07.2020 3 z 5

Strach. Základní průvodce, jak přežít bouři Strach. Základní průvodce, jak přežít bouři Thich Nhat Hanh

Jazyk a styl knihy je psán nádherně. Ovšem nenašla jsem to, co jsem hledala. Je zde důkladně rozepsán strach ze smrti, ze změn, z budoucnosti, těmto tématům se kniha věnuje velice pečlivě a navrhuje jejich řešení. Hledala jsem však řešení panického strachu vyvolaný konkrétní situací a ač mohou relaxační techniky pomoct, potřebovala bych spíš návod jak se předvědčit, že "je to dobrý a nic se neděje".

18.07.2020 4 z 5

Poprvé a pak pořád znovu Poprvé a pak pořád znovu Lisa Moos

Silný příběh.

11.07.2020 5 z 5

Moderní výživa ve fitness a silových sportech Moderní výživa ve fitness a silových sportech Lukáš Roubík

Krásně popsaná kompletní kniha o výživě. Oceňuji zaměření na fitness jídelníček. První polovina je hodně odborná o chemii těla, ale to mi přišlo právě fajn. Skvělý je také přehled sportů. za mě zatím nejlepší kniha o výživě. Potěšila mě i kapitola o doplňcích stravy včetně studií jestli a jak fungují.

11.07.2020 5 z 5

Útěk Útěk Sophie Jordan

Kniha Drakie je můj miláček. Naprosto jsem se do ní vžila. Prožívala jsem naplno každý zvrat a chvílema nedýchala napětím. A to musím říct, že jsem jí nečetla v teen věku, ale později. Musela jsem si jí pořídit v papírové podobě - protože jsem ji četla elektronicky a jako jednu zmála jsem ji opravdu chtěla držet v ruce. Hodně mě inspirovala. Je pravda, že příběh je hodně emoční - kdy hlavní hrdinka řeší lásku k lovci, ale okolo se děje spoustu jiných věcí, že to vlastně není jen o láskové linii.

07.07.2020 5 z 5

Hovory s Bohem I – Neobvyklý dialog Hovory s Bohem I – Neobvyklý dialog Neale Donald Walsch

Kniha mě donutila zamyslet se nad tím zdali to může být pravda? Nemám ráda představu Boha jako trestající bytosti, které je třeba se stále vlísávat, aby nás nezničila. Když jsem knihu četla říkala jsem si "Ano, takový Bůh by byl fajn a v toho bych věřila". Dnes jsem se však posunula více k buddhismu a nemyslím, že existuje entita Bůh, ale, že spíš všechno je propojené se vším. Názor, že duše je "odštěpek" Boha, který chce poznávat emoce a pak se zas k Bohu vrátí mě ze začátku děsila. Chci vnímat svoji individualitu, ale nakonec jsme všichni asi opravdu jedním. Stejně mě však neopustil pocit, že autor nemluvil s Bohem, ale, že mu jen hráblo - i když hezky.

07.07.2020 4 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Mám ráda tento styl knih typu "lovec a kořist". Přiznám se však, že začátek je velice rozvleklý, kde se nic neděje a opravdu mě nebavil. Hlavní hrdinka je sympatická a děj je pěkný, ale jsou tam opravdu naprosto nezáživné pasáže. Pojetí magie je poměrně netradiční a originální, ovšem takovouto magii bych tedy používat nechtěla. Přiznám se, ale, že druhý díl už se číst nechystám. Láska v knize vznikala trochu "uměle" a nepravděpodobně, přesto ve mě vyvrcholení a závěr knihy zanechaly příjemný pocit.

07.07.2020 3 z 5

Velmi osobní kniha o zdraví Velmi osobní kniha o zdraví Margit Slimáková

Velice povedená kniha o zdravé stravě. Ano, možná s některými myšlenkami nesouhlasím, ale forma knihy a komplexnost je prostě krásná. Na mě osobně to bylo až "moc přísné" i uvolněnější styl je pro mě zdravý, ale je to takové osobnější - české.

23.06.2020 4 z 5

100 nejkratších cest k Tobě aneb příběh duše 100 nejkratších cest k Tobě aneb příběh duše Petr Casanova

krásné, motivující, naplňující.

15.07.2017 5 z 5

Schody do nebe Schody do nebe Lorna Byrne

Jedna z velice málo knih co jsem nedočetla! Knihy této autorky mají obvykle velice pozitivní recenze. Jenže autorka píše v podstatě ve smyslu, že náš osud je daný nelze změnit a že s námi má bůh záměr. Nevím jak ostatním, ale mě velice děsí představa, že je vše dané a že NIC nemohu ovlivnit. Přijde mi to tak nepředstavitelně děsivé, že v takovém pojetí světa nechci žít. "Přišel za mnou anděl a řekl mi, že najdu muže s kterým budu štastně žít, ale brzo zemře..." to bych teda opravdu chtěla dopředu vědět....

24.03.2016 1 z 5

Nevíte, co jíte Nevíte, co jíte Petr Fořt

Kniha nebyla špatná. Bohužel při čtení této knihy si člověk uvědomí, že vlastně nikdo nic neví. A to, co máme jíst vlastně každý říká kdo chce co chce a žádný univerzální návod neexistuje. Je dobré, že se zde dozvíme několik věcí na co si dát pozor. Přijde mi, že několik tezí které tu autoři vyvrací jsou už obecně jasné třeba to, že cukr způsobuje cukrovku tak prostě je a autoři zde zpochybnují studie které tvrdí že to tak neni. No že to tak je, je přeci jasný :)

24.03.2016 4 z 5

Zlodějíček z pátých hradeb Zlodějíček z pátých hradeb Ilka Pacovská

Kniha je trošku chaotická, je to přesně ta snaha typu - ve vesmíru je spousta světů, ale jak je to popsáno jen v jedné knize působí to hodně stručně přece jen věta typu "jo byl jsem na třech světech jeden byl takovej, druhej takovej a třetí takovej"..., čekala bych důkladnější propracování světů. Pořád mám za to, že první 4 knihy jsou absolutní TOP a další už ne úplně potřebné pokračování. Zatímto ostatní knihy byli vždy rok času tato obsahuje cca 3 týdny. Ale sérii dočtu :)

06.12.2015 4 z 5

Otrocká krása Otrocká krása Ilka Pacovská

Zatímco začátek série je veskrze pozitivní a dětský, zde začíná příběh získávat smutný nádech. Je psán i epičtěji ve smyslu velký problém - epické vyvrcholení. Osobně si stále myslím, že 1 až 4 díl tvořili kompletní sérii a další díly jsou nepřirozeně navíc, ale furt je to supr :)

01.12.2015 5 z 5

Osud jako šance Osud jako šance Thorwald Dethlefsen

U týhle knihy sem trpěla. Několikrát sem ji chtěla odložit, ale protože mám ve zvyku knihy dočítat s pocitem, že se to třeba zlepší, dočetla jsem ji. Přestože občas čtu ezoterické knihy a jejich myšlenkám jsem nakloněna, tak toto pro mě byl totální nesmyslný blábol. Pro mě naprosto nepochopitelný text. Ale knihu nezatracujte :) třeba jí někdo pochopí a pomůže mu. Pro mě to byla směs absurdna s fanatickými prvky sebemrskačského křesťanství. Ná závěr snad jen shrnutí - "Všichni musíme trpět, nelze odčinit vinu a nakonec všichni musíme pochopit svojí nicotnost a splynout s bohem."

01.11.2015 odpad!

Hrana rozkoše Hrana rozkoše Eve Berlin

Tahle knížka mě zklamala. Pořád jsem se těšila na sadomasochistické scény a všude tam byl jen "běžný" sex.

24.10.2015 3 z 5

Základní kniha o čakrách Základní kniha o čakrách Shalila Sharamon

pěkně a jednoduše napsané. Myslím, že ideální kniha pro seznámení.

14.09.2015 4 z 5

Draví a krvežízniví Draví a krvežízniví Jo Walton

Přečetla jsem čtvrtinu knihy. Mám pocit, že jí nejvíc škodí to, že od draků lidé očekávají něco jiného.
První kapitola byla zajímavá a v podstatě částečně šokující v tom, jak zde bylo popisováno požírání nebožtíka. Premisa světa, kde je dračí maso velice žádané, žene Darwinův výběr do extrému. Myšlenka by to mohla být zajímavá, popis dračí kultury mě zaujal, bohužel ho tam nebylo dost na to, abych četla dál.

Z příběhu je bohužel příliš cítit viktoriánský román, který v tomto případě působí jako kronika a suchý popis vztahů mezi šlechtou. Poměrně záhy tak čtenář ztrácí pocit, že čte o dracích, ale připomíná to spíše běžné lidské pletichy bez špetky magie. Ústřední téma příběhu tak zůstává boj o moc.

23.10.2023 2 z 5