Draví a krvežízniví

Jedinečné spojení viktoriánského románu a dobrodružné fantasy z dračí říše, kde platí přísná společenská hierarchie. Ctihodní svobodní draci létají, loví, hromadí majetek, honosí se vznešenými tituly a pořádají dekadentní večírky v přepychových slujích. Otroci dřou v továrnách a služebnictvo má pevně svázaná křídla. A podobně jako u lidí, i mezi draky se intrikuje a soutěží o nejlepší podmínky ke snůškám vajec a výchově potomstva. Kdo v tomto boji klopýtne, je v rámci neúprosného přirozeného výběru nemilosrdně sežrán. Sloužící si nejsou jisti před svými pány, dračice před manžely a malá dráčata před rodiči… Vítejte ve světě, kde kus šťavnatého dračího masa má vyšší hodnotu než zlato....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24233/big_dravi-a-krveziznivi-r6k-24233.jpg 3.114
Literatura světová, Fantasy

Vydáno: , Triton

Tooth and Claw, 2003

Kniha Draví a krvežízniví

Lusa
26.03.2017

Kniha mě hned zaujala obálkou, anotace také nebyla špatná a tak jsem si řekla, že to zkusím. Kdyby to byl jenom viktoriánský román nejspíše po něm nešáhnu, ale protože hlavními hrdiny byli draci, zaujalo to moji pozornost. Je to spíše taková oddechovka s jednoduchým dějem, takže ano, dalo se to.

Senza Jenka
25.03.2011

Jakási parodie na viktoriánský román, kde společnost tvoří draci a řídí se dle pravidel "Darwinova přirozeného výběru". Trochu zvláštní dílko, ale dalo se.