artabanb artabanb komentáře u knih

Písečná bouře Písečná bouře James Rollins (p)

Někdy až moc překombinované a zdlouhavé, ale tento a další díly si určitě přečtěte.

15.03.2019 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Hezký příběh, ve kterém si najde každý to své.

11.02.2019

Svědkyně temnot Svědkyně temnot Mike Ashley

Že by povídky byly strašidelné, to se říct nedá. Některé jakoby vůbec neměli spád a točili se kolem slepého místa. Stejně na nich ale bylo něco velmi zajímavého a to možná proto, že byly napsány ve viktoriánské době.

10.02.2019 2 z 5

Válka hluku Válka hluku Patrick Ness

Místy zdlouhavější, až tak, že bych knížku zkrátil klidně o 200 stran. Stejně ale 4 hvězdy, protože se jednalo o dokonalé zakončení této trilogie.

21.05.2018 4 z 5

Rozkaz zabít Rozkaz zabít James Dashner

Trochu už tomu chybělo reálno, ale stejně jedu dál a hned zítra si koupím Kód horečky.
Pro ty ale, kteří nenávidí ZLOSIN a milují Placery, povinnost, kterou musí splnit než zemřou :).

17.09.2017 4 z 5

Zima Zima Rod Rees

Tahle kniha patří určitě k mým nejoblíbenějším.

Na začátku to vyžaduje trochu více trpělivosti s novými slovy a vyhledat všechno na mapě a vzadu ve slovníku. Možná, že už jsem četl knihu podruhé, mohl jsem si užít víc z příběhu, než kdybych jí četl poprvé a zabýval se spoustou odborných slov.

To ale nemění nic na tom, že je to prostě super knížka. Nejen že zde naleznete hlavní proudy světa jako extrémní feminismus, nacismus a podobnost s islámem, ale i samotná zápletka hlavních hrdinek a hrdinů je jedinečná a navíc vtáhne každého, kdo je fanda steampunku, sci-fi a fantazie.

Jen škoda, že v češtině nevyšel poslední díl Podzim. Ten nejspíš budu muset přelouskat v angličtině, i když to bude asi fuška. Ale nemůžu přece nedočíst Polosvět!!!

17.09.2017 5 z 5

Alif, neviditelný Alif, neviditelný Gwendolyn Willow Wilson

Nádherná sci-fi, fantasy kniha s IT vymoženostmi. Někdy hold i v Levných knihách najdete skvost, který se stane třeba i jedním z nejoblíbenějších ve vaší knihovně.

17.09.2017 5 z 5

Jaro Jaro Rod Rees

Knížku jsem si koupil v LK asi za 70 Kč a očekával jsem takový průměr. Po přečtení jsem ale usoudil, že jde o nejlepší sérii, jakou jsem kdy četl :=).

04.01.2017 4 z 5

Bulteriér Bulteriér Dieter Fleig

Výborná kniha nejen pro budoucí ale i současné majitele bulteriéra, popř. bulteriérů :).

02.01.2017

Krutá hra o tvé zdraví Krutá hra o tvé zdraví Tomáš Kašpar

Knihu jsem přečetl za dva dny a to jen dokazuje, jaká je. Doporučuji pro všechny, kteří jsou znudění nebo znechucení a nebo si nevědí rady nejen ve výživě, ale i v životě.
Určitě si od autora přečtu i další tituly.

26.12.2016 5 z 5

Ovčí pramen Ovčí pramen Lope De Vega

Nepředstavitelně jsem si knihu užil, i když to byla povinná četba :).

16.10.2016 5 z 5

Behemót Behemót Scott Westerfeld

Dopodrobna vysvětlený svět industriálů a ještě k tomu v exotice. Zase 5 hvězd.

Goliáš Goliáš Scott Westerfeld

Kromě toho milostného super.

Leviatan Leviatan Scott Westerfeld

Výborná historická knížka se steampunkem a biopunkem. Nejvíce mě bavily popisy Leviatana a různé vztahy mezi těmi potvorami. Ptáci jako obrana,... Hlavně pro mladé čtenáře – podle jednoduchého slohu, ale každý si v knížce najde to své, i když je už dospělý :).

Marťan Marťan Andy Weir

Hodně výpočtů :).

20.05.2015 3 z 5

Prokletí Titánů Prokletí Titánů Rick Riordan

Zdá se mi, že autor pořád píše pořád stejně (Proč se Percy vydá na výpravu) 1.díl – 1) Máma a 2) Najde blesk, 2.díl – 1) Grover a 2) Rouno a 3.díl – 1) Annabeth a Artemis a 2) Aby Artemis byla včas na poradě bohů (byla nejvíc pro se postavit a bojovat proti nestvůrám a Kronovi). Ale mně to nevadí (v knize se říká, že Mámu, Grovera, Annabeth a Artemis unesl, aby přitáhl Percyho na svou stranu, nebo ho zabil. Jinak super. Takový obohacení, co Bohové můžou dělat.

17.05.2015 5 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Romantika. Co čekat?

15.05.2015 2 z 5

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

Lepší byl podle mě 1.díl, protože mi zde přijde, že je tam v 1. byly zápletky lepší a knížka je hlavně k tomu, aby se někdo na konci dostal do dalšího dějství.

10.05.2015 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Konec byl uspěchaný, ale jinak dobré. Provedení se mi zdálo trochu bezcitů, i když tam nějaké jsou, připadá mi to násilně vložené a chladné. Dost dlouhá knížka a děj moc nepokročil. Je pravda, že je to první díl ze série. Doufám, že prozradí kdo byl ten u toho telefonu, když s ním volal Lukas. Ano, kniha je rozvleklá, ale na Babičku to rozhodně nemá.

Taky se mi nelíbilo, že v knize 3x stálo "jak široká, tak dlouhá".

Jinak HANKAPIMI říkala, že na celé silo je vněm docela málo šťouralů a rebelů. V knížce je přece napsané, že Bernard je musí vraždit a že Lukas to bude muset taky dělat.

10.05.2015 3 z 5

Pes Paličák Pes Paličák Daniel Pennac

Výborná kniha o pejscích a kočičkách.

04.05.2015 4 z 5