artabanb artabanb komentáře u knih

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Dobrý doplněk k Harrymu Potterovi. Hodně vysoká cena za málo.

04.05.2015 2 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Mám hodně rád knihy, kde se lidi nějak třídí. Áresův srub je typický pro ..., Percy ovládá něco, atd. A tady to je. Dobrý, možná blbý je taky, že kniha má velká písmenka, podle mě je to lepší na čtení, ale obsahově při menších písmenkách, jako jsou v Harrym Potterovi, by se zmešil docel o hodně. Těším se až si přečtu další díl, kde bude Percy trochu starší. Jinak film je úplná hrůza. Líbí se mi, že příběh je vsazen do řecké mytologie. Vadí mi, že je tam hodně USA jako příkladná západní civilizace, ale co se dá dělat. Autor též nabádá k ekologii a je poznat, že je to určené hlavně pro dospívající. PS: Každý začátek knihy je nudný, avšak až si přečtu celou knihu, vždycky se mi ten začátek vybaví, jak ten příběh celý plynul. Napsal jsem to blbě, snad mi rozumíte.

26.04.2015 5 z 5

Pes pro mě Pes pro mě Lea Smrčková

Některé popisy jsou trochu vymyšlené. Například, že bostonský teriér je uštěkaný. My ho máme a zase tak něštěká a není odvážný. Každý pes je jiný.

26.04.2015 3 z 5

Dědictví rodu Trnhoffů Dědictví rodu Trnhoffů Gareth P. Jones

Lepší průměr.

26.04.2015 2 z 5

O slepici, která snila o létání O slepici, která snila o létání Hwang Sonmi

Bajka, která je lehounká na čtení, ale těžká na porozumění.

26.04.2015 4 z 5

Jan Bibiján: Neuvěřitelné příběhy jednoho chlapce Jan Bibiján: Neuvěřitelné příběhy jednoho chlapce Elin Pelin (p)

Hezká dětská knížka, ale i pro dospělé.

25.04.2015 4 z 5