Arry Arry komentáře u knih

Katechismus katolické církve Katechismus katolické církve kolektiv autorů

Velmi obsáhle sepsaný soubor soudobého křesťanského učení. Nesouhlasím se všemi dogmaty které zde církev prezentuje, ale oceňuji ucelenost, která v našich evangelických církvích chybí. Pasáž o hříších a jejich rozdělení byla pro mě velmi zajímavá. Doporučuji přečíst alespoň jednou všem, kteří křesťanský život berou vážně a hledají ucelené informace o tom, co vlastně křesťanství ve své podstatě vyučuje.

05.06.2018 4 z 5

Dýka a kříž Dýka a kříž David Wilkerson

Inspirativní kniha zakladatele organizace Teen challenge. Autor popisuje těžké začátky práce na ulici mezi drogově závislými a překážky při zvěstování evangelia mezi mládeží v New Yorku. Kniha je aktuální i dnes a ukazuje, že casto lidé, kteří jsou závislí pouze hledají pomocnou ruku, protože sami si již pomoci nedokážou.

01.09.2016 4 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Kniha je psaná z pro mě zatím neznámého pohledu kata, namísto oběti. Velmi dobře je zachyceno dětství, fascinace válkou a myšlenkové pochody hlavní postavy. Pasáže s detailním popisem vyhlazování Židů jsou velmi těžké na čtení a posedlost Rudolfa německou precizností a naprostá oddanost rozkazům je mrazivá. Kniha se čte rychle a zanechá ve vás silné pocity.

01.09.2016 5 z 5

Více než tesař / Lukášovo evangelium Více než tesař / Lukášovo evangelium Josh McDowell

Po přečtení této knihy mohu téměř s jistotou prohlásit, že většina mých otázek a pochybností ohledně osoby Ježíše Krista byla zodpovězena. Autor je velmi kritický a odpovídá ve své knize na různé námitky a připomínky skeptiků. Nastiňuje brilantním způsobem základy křestanské nauky a prezentuje fascinující obranu osoby Ježíše Krista, jeho ukřižování, vzkříšení a vzniku náboženství, které ovlivnilo životy lidí po celém světě.
Při čtení knihy se mi párkrát stalo, že jsem oněměl úžasem nad množstvím a kvalitou důkazů, které existují ohledně Kristova příběhu.
Pokud bych měl doporučit jednu knihu na obranu křesťanské víry pro skeptiky a hledající, byla by to jednoznačně tato.

30.05.2016 5 z 5

Co jsem to proboha udělal? Co jsem to proboha udělal? Robert Fulghum

Krásná sbírka povídek, které se skvěle čtou na příklad cestou tramvají, nebo v čekárně. Každá má něco do sebe, ale nejdojemnější jednoznačně Pomeranč: "Veselé Vánoce," řekl táta, "ten pomeranč je pro vás." Jak k tomu pomeranči vůbec přišel? Kde ho sebral? A kdy? Jak dlouho už ho měl? K železniční trati se jelo dva dny na koni. Do nejbližší vesnice tři. Táta by toho klidně byl schopen, ale my chtěly vědět, jak konkrétně to navlékl. Prosily jsme ho, aby nám to řekl. Ale nedostaly jsme z něj víc než: "Je to zázrak."

28.03.2015 4 z 5

Šunkový nářez Šunkový nářez Charles Bukowski

Mé druhé setkání s Bukowským, jehož styl a drsné, přímočaré popisování reality mi naprosto vyhovují. Bylo zajímavé se ztotožnit s některými Henryho příběhy z dětství, jeho pohledem na svět a neschopností nalézat smysl života a potěšení v každodenních věcech, které dělají obyčejné lidí šťastnými.

27.03.2015 5 z 5

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Začátek knihy se mi líbil, kniha se dobře četla, dějové linky se hezky proplétaly a nabíraly spád. Později se mi však zdálo, že zajímavost děje trošku klesla, závěr však byl opět skvělý. Dlouho jsem se této knize vyhýbal, možná kvůli jejímu zařazení do středoškolské povinné četby. Nyní však vidím, že k tomu nebyl důvod a všem tohoto novodobého Fausta doporučuji přečíst.

02.02.2015 4 z 5

Ve jménu nebes Ve jménu nebes Jon Krakauer

Skvělá kniha popisující mezi jinými velmi kontroverzní příběh, kdy dva bratři ve jménu Boha zavraždili matku a její dítě. Dokonce po jedenácti letech stále necítí vinu za události, které se staly a věří, že jejich ruku vedl Bůh a budou za to náležitě odměněni. Dozvídáme se také historii vzniku tohoto v současnosti nejrychleji rostoucího náboženství. Setkáváme se zakladatelem, prorokem Josephem Smithem, jeho uměním překládat Zlaté tabulky nahlížením do klobouku a čtyřiceti osmi tajnými manželkami. Až mě opět osloví usměvaví a učesaní misionáři Církve Ježíše Krista Svatých Posledních Dnů, rád si s nimi na toto téma pokecám.

25.07.2014 5 z 5

Pozor! Srdce muže Pozor! Srdce muže John Eldredge

Výborná kniha, ve které se dozvídáme, jaké jsou tři hlavní touhy muže: Podstoupit boj, Prožít dobrodružství, Zachránit krásnou paní. S těmito principy se setkáváme v průběhu celé knihy v podobě příběhů, citací z různých knih, včetně Bible, i osobních prožitků autora. Velmi oceňuji, že v dnešní době plné nadvlády něžného pohlaví ve vztazích a kultu ženského těla existuje kniha, která se vrací k základním principům definujícím mužství. Doporučuji!

25.07.2014 5 z 5

Zkrocená hora: Povídky z Wyomingu Zkrocená hora: Povídky z Wyomingu Annie Proulx

Nebýt závěrečné povídky, kvůli které jsem knihu začal číst, tak je to možná i na dvě hvězdičky. Teď již vím, že styl psaní paní Proulxové mi příliš nevyhovuje a podle informací od paní knihovnice nebudu sám, kdo se do toho čtení pustil a musel bojovat, aby knihu dokončil. Takže, pokud se budete chystat toto dílo přečíst pouze kvůli povídce, která inspirovala stejnojmenný film, doporučuji začít od konce a pak nebudete mít výčitky, že jste knihu nedočetli.

18.07.2014 3 z 5

Tanec s draky 2 Tanec s draky 2 George R. R. Martin

První kniha Tance s draky se mi líbila více, ale opět zde nechybí akce, postavy umírají a příběh pokračuje dál. Těším se na další!

04.07.2014 5 z 5

Tanec s draky 1 Tanec s draky 1 George R. R. Martin

Série se pomalu vrací do správných kolejí. Nechybí akce, intriky, překvapení a napětí a boj o trůny stále pokračuje. Po slabší Hostině pro vrány autor posadil laťku velmi vysoko a Tanec s draky je jedním z nejlepších fantasy děl současnosti.

13.06.2014 5 z 5

Jaký je život po životě Jaký je život po životě Eben Alexander

Autor knihy přistupuje ke svému putování posmrtnou krajinou velmi kriticky a na základě vědeckých postupů se snaží zdůvodnit všechny události, které ho potkaly. Spolu s týmem odborníků z různých odvětví lékařské vědy však postupně zjišťuje, že ne všechny jevy se dají vysvětlit racionálním myšlením.

30.05.2014 5 z 5

Pět jazyků lásky Pět jazyků lásky Gary Chapman

Hezká kniha, sice se mě zatím netýká, ale nikdy není na škodu si uvědomovat, že každý jsme jiný, každý jinak vnímáme lásku a každý ji jinak vyjadřujeme. V knize se nachází jednoduché a přitom velmi silné principy pro harmonické soužití v manželském svazku mezi mužem a ženou.

13.03.2014 5 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Jedna z nejkrásnějších knih, které jsem měl možnost číst. Nevím, co přesně mě tak uchvátilo, ať již nepolevující odhodlání hlavního hrdiny nezemřít, způsob, s jakým unikal svému hroznému osudu, nebo vypravěčský um Jacka Londona. Jisté je, že tato kniha ve mě zanechala podněty pro přemýšlení a uvažování nad životem jako takovým. Rád bych také poděkoval Vám, uživatelům databazeknih.cz za doporučení, bez Vás bych se k této krásné knize nejspíš nedostal.

14.02.2014 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Dlouho jsem se této knížce vyhýbal, ale přečtení nelituji. Výborně nastíněná problematická situace soudobé společnosti, kdy děti mají snadný přístup ke drogám a to, jestli z nich vyrostou obyčejní lidé, nebo narkomani, záleží často na náhodě. Kniha také popisuje, jak jsou drogy v dnešní době lehce k sehnání a mladí lidé experimentují v čím dál útlejším věku. Pokud jste rodiči, dejte dětem tuto knihu přečíst, než se rozhodnou zkoušet na vlastní pěst.

06.02.2014 5 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Skvělá kniha, byl to asi první historický román, ale určitě se k tomuto žánru v budoucnosti vrátím. Výborně popsaný náboženský fanatismus dané doby a způsob, jakým se dá manipulovat nezvdělané masy obyčejných lidí.

06.02.2014 5 z 5

Etiketa Etiketa Ladislav Špaček

Základy společenského chování, které by měl v dnešní době každý znát. Knížka je psána humorným a odlehčeným stylem a nechybí tematické rozdělení kapitol.

31.01.2014 5 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Knihu jsem četl v angličtině, protože český překlad nebyl nikde k sehnání. Nádherný příběh Charlieho, který poprvé v životě opravdu "dospívá" a najednou vidí věci jinak. Závěr knihy pouze podtrhuje celou atmosféru tohoto románu. Doporučuji přečíst, kniha pro zamyšlení, která vám dlouho zůstane v paměti.

30.01.2014 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Zajímavá a čtivá kniha, Amy ze začátku knihy je skvělá a sám bych rád takovou dívku/manželku měl. Změna chování a "druhá Amy" je také famózní a velmi mě zaskočila. Je trochu škoda, že ke konci knihy děj ztrácí spád a závěrečné stránky se táhnou. Autorka sama v poděkování píše, že nebýt editorky, která ji motivovala, tak by Zmizelá zůstala navždy "jen 82,6 procentní". Každopádně stojí za to přečíst si dílo od jedné z nejznámějších autorek thrillerů současnosti.

28.01.2014 4 z 5