Arry Arry komentáře u knih

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Zajímavý utopický román, dle mého aktuální pro dnešní dobu a blízkou budoucnost. Část, kdy se roboti vzbouřili proti svým pánům mi trochu připomněla dílo Já, robot. Krátká a čtivá knížka, doporučuji.

28.01.2014 4 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Některé pasáže knihy, zejména o křesťanské fanatické matce byly zajímavé, stále se však dle mého jedná spíše o průměrný příběh ze středoškolského prostředí o dívce s telekinetickými schopnostmi.

21.01.2014 3 z 5

Hostina pro vrány 1 Hostina pro vrány 1 George R. R. Martin

Podle mého názoru zatím nejslabší díl. Docela mi vadila absence Daenerys a také to, že autor do příběhu pomalu ale jistě zapléta nové a nové postavy a tím ještě více zamotává příběh, aniž by jej posouval někam dál (možná proto, že dost starých známých se již nenachází mezi živými).

10.12.2013 3 z 5

Proč jsme vůbec tady? Proč jsme vůbec tady? Rick Warren

Kniha je velmi čtivě napsaná, snaží se odpovědět na otázku, kterou si klademe každý: Proč jsme vůbec tady? Jedná se o čtyřicetidenní zamyšlení nad smyslem života a Božím plánem pro každého člověka.

06.12.2013 4 z 5

Já legenda Já legenda Richard Matheson

Zajímavý portrét hlavního hrdiny, jeho myšlenkové pochody a líčení snahy čelit upíří invazi. Čtivá kniha s nečekaným závěrem.

13.11.2013 4 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Osvícení bylo mým prvním setkáním s hororovým žánrem v psané podobě. Některé pasáže jsou opravdu mrazivé a ty, kteří četli tuto knihu v nočních hodinách, obdivuji. Dech beroucí příběh a velmi zajímavý portrét Jacka, coby hlavního hrdiny.

21.10.2013 5 z 5

Poštovní úřad Poštovní úřad Charles Bukowski

Mé první setkání s Bukowskim. Příběhy kocovinou zmoženého pošťáka, který po nočních tazích plných alkoholu a sexu musí vstávat do práce a ve třiceti šesti stupňových vedrech roznášet dopisy, mě dostaly. Nechybí vtipné události a děj rychle utíká. Určitě se ještě k autorovi vrátím, doporučuji!

25.03.2013 5 z 5

Vaše bludy Vaše bludy Wayne W. Dyer

Nelze souhlasit úplně se vším, z některých rad často čiší přílišný důraz na individualitu a egoismus. Celkově má však autor zajímavé názory. Zásady v této knize se musí žít, pokud má člověk změnit své chování a uvolnit se ze "zablokování", do kterých se často sám dostal. Jedno přečtení nestačí, spíše se jedná o knihu k prostudování a přemýšlení.

25.03.2013 5 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Příběh Humberta ovládaného touhou, chtíčem a láskou, které mu zastínily mysl. Při čtení knihy se občas zdá, že na chování hlavního hrdiny ke dvanáctileté Lole není nic divného a že je vlastně pouhou obětí svých často chorobných představ. Doporučuji přečíst, zajímavá kniha.

09.03.2013 4 z 5

Kroniky Prydainu – kniha první Kroniky Prydainu – kniha první Lloyd Alexander

Jedna z mých nejoblíbenějších, ne li nejoblíbenější fantasy kniha. Výborná pohádková atmosféra, humorné scénky, děj, který má spád a postavy, které vám přirostou k srdci.

07.12.2012 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Nejsem fanouškem detektivních knih (po pravdě Deset malých černoušků je první z žánru, kterou jsem kdy četl), ale tahle se mi velmi líbila. Skvělá atmosféra a pro mě naprosto nečekané rozuzlení. Doporučuji!

07.12.2012 4 z 5