Arlienen Arlienen komentáře u knih

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Na knihu jsem čekala vážně dlouho a nakonec jsem se dočkala. Jsem ráda, že jsem se mohla alespoň na chvíli vrátit do světa Carla a Asada a dozvědět se trochu více. Kniha se mi líbila, byl to jiný příběh, který mě opět zasáhl. Proto knihu hodnotím pěti hvězdičkami.

08.01.2018 5 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

Nebyl to ten King, kterého znám. Kniha ve mě vyvolala rozporuplné emoce. Z tohoto důvodu dávám jen tři hvězdičky.

27.10.2017 3 z 5

Věda na Zeměploše Věda na Zeměploše Terry Pratchett

Kapitoly s mágy byly vtipné a zajímavé, nutilo mě to číst dál. Bohužel s kapitolami, kde mě Terry seznamoval s fyzikou a ostatními obory, kterým jsem nikdy nepřišla na chuť, pro mě byly spíše povinnosti, kvůli nimž jsem musela knihu přečíst bez přeskakování. Za mě dávám 3 hvězdičky.

21.11.2016 3 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Moje první kniha od tohoto autora, kterou jsem přečetla. Viděla jsem filmy - Žena v kleci, Zabijáci a Vzkaz v láhvi, filmy mě naprosto pohltily. Očekávala jsem, že se to stane i u knihy, bohužel se to úplně nestalo. Kniha nebyla špatná, ale některé části se mi zdály vleklé a některé zase úplně zbytečné. Určitě si přečtu další díly, abych si mohla udělat ucelený obrázek.

24.10.2016 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Když jsem si četla anotaci ke knize, byla jsem z ní vážně nadšená. Bohužel musím dát knize tři hvězdičky.

31.08.2016 3 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Jane Austen mi ukázala dobu, ve které žila a já jsem se do ní naprosto bláznivě zamilovala. To je také důvod, proč se k ní rok co rok stále vracím.

24.08.2016 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Ještě jsem nezažila, aby se mi u knihy líbila skoro každá stránka. Tohle je pro mě Masterpiece pana Zusaka.

24.08.2016 5 z 5

Pavučina snů Pavučina snů Stephen King

Nejvíce se mi líbila postava Dadyce, je škoda, že King mu zpečetil jiný osud, než jaký jsem si přála já.

14.08.2016 5 z 5

Pravda Pravda Terry Pratchett

Líbil se mi hlubší pohled do světa medií a novinařiny, se kterými mě seznámil pan Pratchett.Humor je knihou protkán a celkově kniha nikdy neomrzí.

Nevídaní akademikové Nevídaní akademikové Terry Pratchett

Nikdy jsem si neuměla představit mágy jako sportovce, vždyť jenom kouří a nacpávají se jídlem, takže můj skepticismus byl oprávněný, ale nakonec mě příjemně překvapili. I když nemám fotbal ráda, tak tady mi vůbec nevadil, bylo to spíše takové očekávání smíšené s nadšením, co mě čeká a kniha se mi velice líbila. Jsem ráda, že Pratchett nás seznámil s novou rasou - orky a my měli možnost rozšířit si naše obzory.

Zaslaná pošta Zaslaná pošta Terry Pratchett

Terry Pratchett je autor, který nikdy neomrzí. Jeho knihy jsou naprosto geniální s humorem jako bonus. On popisuje věci, se kterými se setkáváme každodenně a my mu to hladově hltáme z ruky, to je jeho dar.
Bylo úžasné si číst o tom,jak (ne)funguje pošta, až do té doby, než se objevil kriminálník Vlahoš, který byl, jako závan čerstvého vzduchu, který byl svými nápady považován za génia, hlavně svými známkami, které vymyslel.
Kniha se řadí mezi mé oblíbené a jsem si jistá, že se k ní opět vrátím a přečtu si ji se stejným nadšením znovu.

Divadlo krutosti Divadlo krutosti Terry Pratchett

Na knihu jsem byla zvědavá, protože jsem od Pratchetta zvyklá na rozsáhlé knihy s úžasným popisem a s humorem geniálně vloženým do stránek. Nejvíce se mi líbila povídka Moře a malé rybky, ve které hlavní postavy byly Stařenka Oggová a Bábi Zlopočasná.Já jsem si během čtení Zeměplochy tuhle dvojici velice oblíbila a potěšilo mě si přečíst, i když jen krátkou povídku s něma. Je škoda, že pan Pratchett nenapsal více knih, ve kterých by figurovaly čarodějky..
Trollí most mě asi nejvíce pobavil
.Povídka Kšeft v Hádesu byla originální, dvojice Ďábla a Crucibla se mi líbila, nejvíce konec, kdy Ďábel prosí Boha, aby ho vzal k sobě domů
Kniha má čestné místo v mé knihovně a určitě se k ní v budoucnosti vrátím a pořadí oblíbenosti povídek se změní.