Arlienen

Tatér z OsvětimiTatér z OsvětimiHeather Morris

Četla jsem mnoho knih, které se zabývaly tématikou druhé světové války. Takhle byla pojata trochu jinak. Byl to příběh o lásce na pozadí války, během nichž zemřelo tolik lidí. Já obdivuji hlavního hrdinu. Řekl celému světu svůj příběh tak jak to bylo. Najde se hodně lidí, kteří ho za to kritizovali. Za to si zaslouží můj obdiv. Za to, že se nebál říct svůj příběh celému světu.

VypravěčkaVypravěčkaJodi Picoult

Vypravěčka je pro mě srdcovka. Úplně mě odzbrojila a i slza ukápla.
Příběh Minky mě vzal za srdce. Přežila ghetto a i Osvětim. Byla to silná žena, která se nenechala zlomit. Byla to pro mě nejzajímavější postava společně s Franzem. Mrzelo mě, že se ti dva nakonec nepotkali a Franz se nedozvěděl, jak příběh skončil.
Co mě zarazilo - že je na zemi někdo, kdo popírá, že došlo k holocaustu. Myslela jsem, že takový ignorant snad nemůže ani existovat.
Já jsem navštívila Osvětim dvakrát a byl to pro mě obzvlášť silný zážitek, na který v životě nezapomenu.

15.06.2020

NaslouchačNaslouchačPetra Stehlíková

Musím přiznat, že jsem byla k této knize skeptická. Jenže mě kniha mile překvapila. Hned jsem se do ní po pár stránkách zamilovala. Příběh mě natolik pohltil, že jsem knihu přečetla na jeden zátah. Jakmile jsem knihu dočetla, musela jsem mít v rukou druhý díl. Tak moc je příběh Ilan návykový!

25.10.2020

NůžNůžJo Nesbø

Na Jo Nesba se vyplatí čekat, než vydá svou knihu. Jeho knihy jsou mistrovská díla. Zase mě dostal. Nemůžu se dočkat, jakým směrem se bude odvíjet Harryho osud.

Dvojitý křížDvojitý křížChris Carter

Moje první kniha od tohoto autora. Musím říct, že to byla parádní jízda, za kterou autora ohodnotím plným počtem hvězdiček.

10.05.2020

Jeden za druhýmJeden za druhýmChris Carter

C. Carter je studnicí originálních vražd. Jinak to nejde lépe vyjádřit. Jeho způsoby vraždy jsou brutální a nechutné, ale i tak čtu jeho knihy dál. Jen on mi naservíruje zajímavého pachatele s příběhem, který ve mě vždy něco probudí, ať už pozitivního nebo negativního.

30.05.2020

ŠelmaŠelmaAndrew Mayne

Šelma je od začátku protkaná napětím a rozhodně si ho udržuje až do samotného konce. Čtenáře nutí do čtení krátké kapitoly, které jsou vhodně pojmenované.
Theo je sympatická postava, kterou jsem si oblíbila. Není to typický hrdina, ze kterého mají padouši strach a to se mi na něm líbí. Očividně se líbí i paní Štěstěně, protože mu všechno vycházelo.

06.08.2020

Noční lovecNoční lovecChris Carter

Nemyslela jsem si, že "pravá láska" dokáže být takhle smrtící. Byl to originální nápad. Celkově byla kniha plná napětí a překvapení, ale co jiného bych mohla od Cartera čekat.

11.08.2020

FajaFajaPetra Stehlíková

Číst druhý díl bylo jako vrátit se domů, kde všechno znám a mám to tam ráda. I když tento domov je trochu temnější a plný tajemství, jež skrývá věta ,, Jeho jméno vládne ".
Jsem z pokračování Naslouchače vážně nadšená a to se mi už velmi dlouho nestalo. Teď řeším problém, kde seženu třetí díl?!

26.10.2020

OutsiderOutsiderStephen King

King je pro mě geniální spisovatel. Pro mě budou jeho knihy vždy taková třešínka na dortu, po které vždy sáhnu.

Sběratel kostíSběratel kostíJeffery Deaver

Moje první kniha, která mi přišla pod roku od Jefferyho Deavera. Na začátku jsem byla skeptická ohledně bývalého kriminalistu na vozíčku. Upřímně? Knihu jsem přečetla jedním dechem a čas plynul vesele dál. Od tohoto dílu se Deaver řadí mezi mé oblíbené autory. Takové nadšení z knihy, jsem zažila naposledy u knih od Jo Nesba.

PopravčíPopravčíChris Carter

Tato kniha mě držela v napětí od začátku až do konce, proto dávám 5 ⭐

18.05.2020

Hovor se smrtíHovor se smrtíChris Carter

Musím říct, že to byl opět masakr. Tentokrát jsem měla podezření na pachatele a překvapivě jsem měla pro jednou štěstí.

03.08.2020

Bez šanceBez šanceNeal Shusterman

Tato kniha mě nutí k zamyšlení. Na svůj život máme právo a nikdo nám nemůže vzít žádnou část z našeho těla. Co by to bylo za svět, kdyby existovalo rozpojení? Kdyby matka mohla své dítě odložit někomu před dveře a zákon by to schvaloval? Kde by mohli rodiče určit své dítě jako desátek?
Tato kniha mě totálně dostala na kolena. Už dlouho se mi žádná kniha nedostala takhle pod kůži. Vážně mě to nutí k zamyšlení a říkám si, že sice je tady to bláznovství ohledně Covidu, ale pořád mám svůj život ve svých rukou. Za to Connor, Risa a Lev to říct úplně nemohli....

SmrtkaSmrtkaNeal Shusterman

Od autora jsem četla knihu Bez šance. Myslela jsem, že lepší kniha od tohoto autora neexistuje. Opak je pravdou. Smrtka mi nahání husí kůži a dostala se mi i pod kůži.

Objevila jsem úplně jiný svět, než je ten náš. Lidé už neumírají z přirozených příčin nebo na následky nehod. Kosí je smrtky. Stejně jako lidé i smrtky dokáží být podlé, kruté a toužící po moci. Ještě že existují i ty dobré smrtky, které za nás lidi bojují.

Kniha je nabitá dramatem, akcí a humorem. Jedna věta mě hned na začátku rozesmála.
,, Jsme vláknina, " prohlásil Tyger. ,, Pokud nevyvoláme trochu střevního neklidu, nikdo si ani nevšimne, že existujeme."

Zlodějka knihZlodějka knihMarkus Zusak

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Ještě jsem nezažila, aby se mi u knihy líbila skoro každá stránka. Tohle je pro mě Masterpiece pana Zusaka.

24.08.2016

Vánoční koledaVánoční koledaCharles Dickens

Klasika, která potěší ve vánočním období.

21.03.2020

Manželka mezi námiManželka mezi námiSarah Pekkanen

Kniha byla velice zamotaná, ale to se mi na ni líbilo. Nutilo mě to číst dál, abych zjistila, jak to vlastně bylo.

25.03.2020

Sochař smrtiSochař smrtiChris Carter

Sochař smrti je moje třetí kniha od C. Cartera. Musím říct, že příběh našeho vraha - Sochaře byl dost působivý. Chápu, proč zabíjel a bylo mi ho svým způsobem líto.
Autor to opět geniálně vymyslel a já se těším na další knihu o Hunterovi.

25.05.2020

Němý křikNěmý křikAngela Marsons

Moje první kniha od autorky, moje první setkání s Kim. Musím říct, že mě kniha navnadila na další díl. Doufám, že další díl bude stejně tak dobrý jako tento.

Duch domu AshburnůDuch domu AshburnůDarcy Coates

Tato kniha se autorce vážně povedla. Za mě zatím nejlepší díl, který jsem měla tu čest číst......
Ke knize řeknu pouze ještě jednu věc - celou dobu, kdy jsem knihu četla, jsem si říkala "Zapal už tu zatracenou svíčku!" Tohle mi běželo pořád hlavou a pořád to hrdinka neudělala. Fakt mě to frustrovalo.

SedmilhářkySedmilhářkyLiane Moriarty

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Líbí se mi, že autorka se nebojí témat jako je domácí násilí a šikana. Určitě si přečtu i další její knihy.

19.02.2020

Já jsem smrtJá jsem smrtChris Carter

Carter mi opět naservíroval vážně originální až zneklidňující způsoby zabití. Můj žaludek měl co dělat, aby tu brutalitu ustál. Co mě na knize nejvíce zasáhlo, byl ten až tragický Červův život. Jeho mi bylo vážně líto.

21.07.2020

Karlík a továrna na čokoláduKarlík a továrna na čokoláduRoald Dahl

Kniha Karlík a Továrna na čokoládu se mi velice líbila. Obzvlášť musím ocenit humor, jimž byla kniha protkaná.

Tady je malá ochutnávka Dahlova humoru.

,,Jak můžete tvrdit, že se vrátí v pořádku?" utrhla se na něho paní Gdoulová. ,,Určitě z něj za pět vteřin bude nugát, já to dobře vím!"
,,Třesky plesky!" řekl pan Wonka. ,,Co vás to napadá! To je přece nesmysl! Hloupost! Nugát z něho být nemůže!"
,,A můžu se vás zeptat proč?" křičela paní Gdoulová.
,,Protože tohle potrubí do nugátového sálu nevede," odpověděl pan Wonka. ,,Ani se k němu nepřiblíží. Ústí do sálu, kde se vyrábí ta nejlahodnější čokoláda s náplní jahodového fondánu...."

,,Bude z něj nádivka!" vzlykala Gdoulová.
,,To nikdy!" zvolal pan Wonka.
,,Ale bude, já to vím!" bědovala paní Gdoulová.
,,To bych nikdy nedopustil!" křičel pan Wonka.
,,A proč ne?" zeptal se pan Gdoule.
,,Protože by něco takového nebylo vůbec k jídlu. Jen si to představte. Gdoulová čokoláda s augustovskou nádivkou! Vždyť by si to nikdo nekoupil!"

Upřímně mi je líto, že mi kniha padla pod ruku až teď v dospělosti. Jako dítě bych ji nejspíš ocenila mnohem více.

07.09.2020

Temné hlubinyTemné hlubinyRobert Bryndza

Po dlouhé době jsem se vrátila k Erice a jejímu týmu. Opět to byla parádní jízda, která mi stála za to přečtení!

10.12.2020

KrálovstvíKrálovstvíJo Nesbø

Dle mého názoru knihu nejlépe vystihuje tento úryvek z knihy.
,,Ty a já, Royi, máme jenom jeden druhého." To říkával Carl často. ,,Všichni ostatní, o kterých si myslíme, že je milujeme nebo že oni milujou nás, jsou jenom fata morgána. Zatímco ty a já jsme jedno. Jsme bratři. Dva bratři v pustině. Zemře-li jeden, zemře druhý."
Jo, a ani smrt nás nerozdělí. Sjednotí nás

Pýcha a předsudekPýcha a předsudekJane Austen

Jane Austen mi ukázala dobu, ve které žila a já jsem se do ní naprosto bláznivě zamilovala. To je také důvod, proč se k ní rok co rok stále vracím.

24.08.2016

SelfiesSelfiesJussi Adler-Olsen

Na knihu jsem čekala vážně dlouho a nakonec jsem se dočkala. Jsem ráda, že jsem se mohla alespoň na chvíli vrátit do světa Carla a Asada a dozvědět se trochu více. Kniha se mi líbila, byl to jiný příběh, který mě opět zasáhl. Proto knihu hodnotím pěti hvězdičkami.

08.01.2018

Oběť 2117Oběť 2117Jussi Adler-Olsen

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Konečně jsme se dočkali Asadova příběhu o jeho minulosti. Bylo mi ho líto. Autor mě potěšil, když to nakonec dopadlo tak dobře. Doufám, že to tak bude i v pokračování. Chci pro Asada šťastný konec, stejně jako pro Carla a Rose.

06.03.2020

Dívka, která se dotkla nebeDívka, která se dotkla nebeLuca Di Fulvio

Moje první kniha, kterou jsem četla od tohoto autora. Na začátku mi trvalo se začíst, ale pak to nabralo ten správný spád. Děj se mi líbil. Styl psaní také. Proto dávám ⭐⭐⭐⭐⭐.

25.04.2020