Arev122 Arev122 komentáře u knih

Dítě z trosek Dítě z trosek Mechtild Borrmann

Pěkné čtení z poválečného Německa ."Dítě z trosek " bylo nalezeno v sutinách Hamurku a ujala se ho žena se dvěma dětmi. Rozuzlení bylo po po čtyřiceti letech . Tak by se to mohlo i ve skutečnosti stát

21.01.2024 5 z 5

Pozvaní Pozvaní Jennifer McMahon

Nejprve jsem se nemohla začíst, ale pak to mělo spád a hororové napětí. Jen konec byl náhlý .

16.01.2024 4 z 5

Amazonie Amazonie James Paul Czajkowski

Pěkné a napínavé čtení. Moc se mi to líbilo. Amazonie a její pralesy a obyvatelé jsou dosud záhadou.

15.01.2024 5 z 5

Vnější tma Vnější tma Cormac McCarthy

Příběh kreslí jasné a děsivé obrazy prostých a chudých lidí na přelomu 19.a 20.století.

08.01.2024 3 z 5

Pacient Pacient Jasper DeWitt

Kniha byla čtivá a příběh z psychiatrické léčebny byl zajímavý. Jen sci- fi konec nebyl uvěřitelný.

06.01.2024 4 z 5

Pekelná krev Pekelná krev James Rollins (p)

Z celé trilogie se mi nejvíce líbil 2.díl. Pekelná krev byla sice akční a čtivá, ale podle mě až příliš fantasy komplikovaná.

05.01.2024 4 z 5

Nevinná krev Nevinná krev James Rollins (p)

Je to kniha fantasy, kde se prolínají historické postavy, nadpřirozené a nesmrtelné postavy spolu s hlavními lidskými postavami. Četlo se dobře, bylo to dobrodružné, akční a napínavé.

02.01.2024 5 z 5

Krvavé evangelium Krvavé evangelium James Paul Czajkowski

Odpočinková kniha s trochou napětí a dobrodružství, trochou historie a hodně fantasy.

17.12.2023 3 z 5

Netypická, kniha od S.Kinga. Malá holčička se ztratila v lese - příběh je plný fantazie a představ , ale se šťastným koncem .

08.12.2023 4 z 5

Ztraceni Ztraceni Anita Frank

Čtení románu mě trochu připadalo jako červená knihovna s detektivní a duchařskou zápletkou. Po první půli jsem ji chtěla odložit , ale nakonec to dostalo spád a napětí.

30.11.2023 3 z 5

Dcery strážce majáku Dcery strážce majáku Jean E. Pendziwol

Pěkné, citlivé čtení o dcerách strážce majáku na začátku 20.století na ostrově , kde je nádherná a drsná příroda, ale také osamělost a samota rodiny.

29.11.2023 5 z 5

Ledovec Ledovec Clive Cussler

Dobrodružná, akční a napínavá oddechovka, kde je je hlavní hrdina nepřemožitelný a schopný dělat činnosti, které jsou mimo lidské schopnosti.

25.11.2023 3 z 5

Chalupa Chalupa Gabriela Brůžičková

Zpočátku to bylo zajímavé, když mladí manželé koupili chalupu .Ale pak , když se tam vyskytovaly duchové zavražděných, to bylo nudné, nepravděpodobné a zdlouhavé.

20.11.2023 2 z 5

Fantom hlubin Fantom hlubin James Rollins (p)

Napínavé, dobrodružné a trochu sci- fi čtení. Pěkná oddychovka

17.11.2023 5 z 5

Městečko Pines 3 Městečko Pines 3 Blake Crouch

Povedené a čtivé sc- fi plné tajemství o osudu lidstva.

10.11.2023 5 z 5

Městečko Pines 2 Městečko Pines 2 Blake Crouch

Napínavé a velmi čtivé sci-fi. Lepší než první díl. Těším se na třetí díl,snad děj nezklame.

05.11.2023 5 z 5

Himálajský deník Himálajský deník Liba Švrčinová-Cunnings

Poutavé vyprávění z několika cest po Himaláji, na kterou se vydala žena otřesená svým osudem a kde hledala nový smysl vlastního života a kde překonávala sama sebe pokorou, odvahou a nepřízní počasí. Porovnává chudý život tamních obyvatel s pohodlným životem v Kanadě.
Moc hezké jsou fotky z Himalájí, jen mi chyběly trasy cest.

29.10.2023 4 z 5

Městečko Pines Městečko Pines Blake Crouch

Napínavé čtení; směs horroru, sci-fi a thrilleru, kde hrdina je nepřemožitelný. Ale občas to byl zcela "guláš " , ale je to dobrodružné a čtivé.

27.10.2023 4 z 5

Počátek zkázy Počátek zkázy James Rollins (p)

Pěkný dobrodružný a akční román, kde hlavní hrdina je nepřemožitelný. Hezké oddechové čtení.

25.10.2023 5 z 5

Invaze z galaxie Invaze z galaxie Robin Cook

Zprvu jsem se nemohla začíst, zdálo se mi to příliš nudné a zdlouhavé. Ale druhá polovina knihy již byla zajímavější a napínavější.

22.10.2023 4 z 5