Ledovec

Ledovec https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379296/bmid_ledovec-UYi-379296.jpg 4 89 18

Dirk Pitt série

Uvnitř ledovce bude pěkně horko! Během průzkumné mise v severním Atlantiku je objevena jachta, jež je jako bizarní přízrak zalita v obrovské mase ledovcové hory. Vychází najevo, že zmizelá loď s předními vědci na palubě byla na cestě do Bílého domu, kde měla předat zprávu o objevu nedozírné hodnoty. Jak ale Dirk Pitt zjišťuje, veškerá dokumentace na palubě chybí, vrak je do základů vypálený a cestující uhořeli. Celý tým NUMA se pouští do rozsáhlého pátrání, které je přivede na stopu obrovského spiknutí.... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Thrillery

Vydáno: , CPress

Iceberg , 1975

rafan65
24.03.2024 5 z 5

Dobře vymyšlený příběh který čtenáře doslova pohltí. Při čtení jsem měl pocit že Dirt Pitt už nemůže dojít dál, ale jeho schopnosti a nasazení je prostě obrovské. Autor vytvořil postavu která má schopnosti jako dobře namazány stroj a čtenář s ní zažívá neskutečné dobrodružství. Pokud budou další příběhy pokračovat v nastaveném trendu bude to jízda. Milovníkům dobrodružství a napětí určitě doporučuji.

Arev122
25.11.2023 3 z 5

Dobrodružná, akční a napínavá oddechovka, kde je je hlavní hrdina nepřemožitelný a schopný dělat činnosti, které jsou mimo lidské schopnosti.

Luigi1
13.09.2023 4 z 5

Pan Cussler je osobnost která vždy potěší

ludek.n
17.04.2022 3 z 5

Dobrodruh Dirk Pitt pátrá v dalším svém dobrodružství po tajemství jachty, uvězněné v plovoucím ledovci v Severním ledovém oceánu, jejíž ztracený náklad by mohl v rukou nesprávných lidí způsobit celosvětovou katastrofu. Schéma příběhu je jasně dané, přesto se Cusslerovi podařilo své vyprávění pořadně zamotat. A co hůř, naládoval do něj podivné pseudovědecké teorie, politiku zemí třetího světa a obludnou konspirativní teorii. Nic proti, ale v tomto případě to prostě nebylo ku prospěchu věci. První polovina románu je neskutečná nuda a já ji celou prozíval. Už jsem chtěl nad Ledovcem zlomit hůl, vypnout všechny receptory a dočíst knihu na setrvačník, když se do toho naštěstí Hermit Limited pustili s pravou zlodušskou vervou a odhodláním škodit lidem i světu. Donutili tak Dirka zahodit bábovičky, opustit pískoviště a konečně se do toho naplno opřít. Už žádné zastřižené trávníky a umetené cestičky, ale drsné islandské fjordy a pirátstvím ohrožený kalifornský Disneyland. Jak se říká: pozdě, ale přece. Clive Cussler zachraňuje svou reputaci autora adrenalinových dramat doslova na poslední chvíli. Z propadáku to nakonec vytáhl na slušný průměr.

genie
07.01.2022 3 z 5

Taková čtivá akční knížka. Hlavní hrdina typ "macho", geniální, velmi schopný, vysoce morální ... jen ty ženy. Člověk mu nemůže nefandit. Překvapilo mě stáří knihy (všimla jsem si až po přečtení), velmi pozitivně hodnotím často "odzbrojující" dialogy.

TeaPeter
20.11.2021 3 z 5

Oddechová skorobondovka. V jedné z hlavních rolí verneovský vynález a geniální konstruktér (motiv jak z Vynálezu zkázy), megalomanští miliardáři, slepá víra v počítače a počítačové modely,... A na samém konci se ukáže, že ztracený průmyslník se vlastně neztratil, ale vlastně jsme na něj celou dobu koukali. Jen na konci nezbylo na jeden odstavec - a tak nevíme, jestli Dirk dorazil k té rusovlásce...

hana4834
10.02.2021 3 z 5

Dobrý příběh jen slabší, autor má i lepší

Mindy
26.01.2021 3 z 5

Hlavní postava knihy major Dirk Pitt je takový James Bond. Unikne všem nástrahám a útokům na zemi, ve vzduchu i ve vodě. Takže až trochu úsměvné, ale na to, že kniha je z roku 1975, tak není špatná. Děj od půlky slušně graduje a Dirkovi prostě musíte fandit. Taková příjemná oddychovka.

ahomonicky
03.01.2020 3 z 5

Cusslera mam prectenoho skoro celeho. K Ledovci jsem se dostal az ted. Je videt, ze styl se lety zmenil. Ledovec je na me az moc infantilni. Ano, Cussler se s tim nemaze nikdy, ale tady to byl fakt Indiana Jones v pohadkovejsim provedeni. Novejsi knihy nezaprou puvod, ale jsou preci jen lepsi. Kdybych cetl Ledovec jako jeho prvni knihu, asi bych ji doma dnes pres 20 nemel

pavka88
05.02.2019 4 z 5

Cussler nezklame, dobrodružný příběh mě uspokojil, příjemně jsem si početl.

bekule
16.10.2018 3 z 5

Škoda, mohlo to být dost povedené dobrodružství. Odhalení proč se vše dělo, příběh dokonale shodilo a nesmyslné chování/nebo spíš nechování/ Pitta po večírku to už byla úplná pitomost. Tři hvězdičky za skvělou první část knihy.

Schamila
15.01.2018 5 z 5

Tak tenhle kus ledu ke čtení mohu jen doporučit. Hodně zajímavé prostředí - hodně napínavý děj, krásné zápletky a nečekaný konec. A co se týče vynálezu pro vyhledávání nerostů v mořích a oceánech - ještě že to neexistuje až tak, kde bychom se koupali....

marushrn
02.01.2016 2 z 5

Tohoto spisovatele zbožňují.

Ladinek
15.09.2015 3 z 5

Zábavné to je, to ano. Ale tak nějak mám pocit že by to mělo spíš patřit na regál s literaturou pro mládež.

Maarty.J
16.02.2014 5 z 5

Perfektní, strhující, živé. A že to zas až tak úplně nedává logiku? No a? Copak chceme od Cliva Cusslera číst nějaké logické věci? Já ne...

HonzaT
05.02.2014 4 z 5

Dirku kde byl Al, Rudi, Hiram?? Komplikovana zapletka z Islandu. Dirk a Sanddcker plus jejich sekretarka v akci :-) Ledovec nehraje az takovou roli jakou by jste cekali. Libilo se mi jak se Pitt pomstil Oskarovi.

DuncanIdaho
09.11.2013 5 z 5

Dobrá kniha. Je v ní napětí, ale není to zase přehnané. Mám rád knihy, které mají spád, ale ne zase akci za akcí.

Jack Bauer
17.03.2013 4 z 5

Clive Cussler je mistr dobrodružných zápletek, který umí překvapovat, jeho knihy mají velký spád a nečekané zvraty. Tentokrát nás autor zavádí na Island.

Clive Cussler
americká, 1931 - 2020