ardeas Online ardeas komentáře u knih

Kraď jako umělec Kraď jako umělec Austin Kleon

K tejto knihe som sa dostala, keď som mala obrovskú krízu a nebola ďaleko od vyhorenia. Sama neznášam tieto motivačné knihy, je mi to proti srsti čítať omáčky o polievkách pre dušu, ale táto! je podaná štýlom, akým by mali byť písané, takže mi to veľmi pomohlo. Odporúčam!!!

10.05.2017 5 z 5

Ukaž, co děláš! Ukaž, co děláš! Austin Kleon

Pre úplne začínajúcich ludí, ja som sa k tejto knihe dostala po čase, takže nič prekvapivé mi nedala, ale môžem ju odporučiť.

10.05.2017 3 z 5

Božský milenec Božský milenec Christina Lauren

Hm... toto si myslím, že je určené buď vyššej vekovej kategórii od 35 a viac, alebo to bolo hrozne upäté. Nepoznám chlapa, ktorý je tak uzavretý a zároveň nie je agresívne pasívny. Každý si niečo niečím kompenzuje, ale tu sa toho ujala autorka dosť plytko. A tiež nemôžem opomenúť, že zápletka bola až príliš jednoduchá na tých vyše 300 strán sa fakticky nič zásadné nedialo, nikam sa to nepohlo, nehovoriac o tom, že to takmer nemalo iskru. Škoda

09.05.2017 2 z 5

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

Tak táto je jednoznačne zo série top! Už som dlho nečítala knihu, pri ktorej mi tiekli slzy od smiechu. Hravé dialógy boli neskutočné. Na rozdiel od predošlých sa k tejto asi budem rada po čase vracať. Odporúčam, ale myslím, že najlepšie vyznie ak prečítate aj predošlé dve a až potom túto.

08.05.2017 4 z 5

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

Lepší ako jednotka, ale stále taký slabší priemer. Scéna keď sa všetci stretli v kancelárii po tom prvom článku v novinách bola top. Finále celú knihu zabilo. Bolo to až príliš suché.

07.05.2017 3 z 5

Jamaica Lane Jamaica Lane Samantha Young

Musím povedať, že napriek spoilerom, kniha bola dobrá. V rámci žánru aj hodne realistická ale čo viac, spôsob akým to autorka napísala je oveľa osviežujúcejší, nie je tam také to otrepané klišé frázy. Čo môžem vytknúť, že trocha to bolo natiahnuté a miestami som musela, hlavne na začiatku hodne preskakovať, aby som sa dostala k pasážam, kde sa niečo deje. A tiež, že by to určite vyznelo lepšie s rozprávačom ako v prvej osobe, ale inak odporúčam. Prečítané za pol dňa ;)

06.05.2017 4 z 5

Hrdina Hrdina Samantha Young

Na túto autorku som dosť často naráža a túto knihu som od nej čítala ako prvú. Musím povedať, že aj napriek faktu, že som ju prečítala za necelý deň, tá zápletka bol tak trocha prefabulovaná a pritiahnutá za vlasy. Neohúri, ale ako oddychovka postačí.

06.05.2017 3 z 5

Daleko od hlučícího davu Daleko od hlučícího davu Thomas Hardy

Krásna kniha, ale opisy prostredia ma trocha frustrovali, lebo brzdili dej, no i tak, jedna z mojich naj. A až sa hanbím, že to píšem, ale film (z r.2015) bol v tomto lepší, než kniha. A toto sa mi zatiaľ nestalo, ale tak to vnímam :)

05.05.2017 4 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Príbeh o tom, ako sa pomerne inteligentní ľudia presúložia od pracovného k trvalému vzťahu. Čo dodať. Bolo to dosť ploché.

05.05.2017 3 z 5

Jako led Jako led J. Lynn (p)

Síce som ju pre čítala za jeden deň, ale mnohé pasáže som musela preskakovať. Opisy rozpoloženia hlavnej hrdinky boli niekedy tak otravné, až to bolelo. V neposlednej rade veľa prebytočného textu a zbytočné naťahovanie, kniha mohla byť tak minimálne o tretinu kratšia a možno by ma viac bavila.

03.05.2017 2 z 5

Zbohom, klamstvá Zbohom, klamstvá Cora Carmack

Ako predošlá jednotka, tak aj dvojka, bavila ma :) jasne, nie je to niečo šmrcovné a dej bol v mnohých ohľadoch predvídateľný, ale pre menší relax fajná.

03.05.2017 3 z 5

Zbohom, nevinnosť Zbohom, nevinnosť Cora Carmack

Takto mierne nevyváženú knihu som dlho nečítala, ale no v celkovom dojme som sa parádne zasmiala. Prečítaná za pol dňa, sem tam nelogické a do hlavy búšiace somariny, ktoré fakt pobavili. Nemôžem povedať, že ju nedoporučujem :)

03.05.2017 4 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Jedna z mojich najoblúbenejších kníh. Jasne, nesadne každému, je to len predsa hodne vzdialené dnešnej dobe, ale i tak, buď Vás unudí k smrti alebo ju budete milovať :)

30.04.2017 5 z 5

Třetí stříbrná kniha snů Třetí stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Túto trilógiu som zhltla takpovediac hned za pár dní, jediné čo ma rozčuľovalo, bola postava Henryho, ktorý neviem prečo, jeho charakter mi bol ako tŕň v oku.

30.04.2017 4 z 5

Noční rozkoše Noční rozkoše Sherrilyn Kenyon

Nebolo by to až tak zlé, stojí to za hriech prečítať, zápletka sa mi páčila, ale je tam kopa balastu, ktorá ma pri čítaní mierne rozčuľovala a niektoré veci boli trocha na hlavu ako vetičky "...zostal stáť vo dverách, prišiel hneď k nej..." :D tak bud stojí v tých dverách jak jelito alebo ide k nej. Nech si autorka (prekladateľ) vyberie čo ide robiť, alebo aspon nech tie vety majú zmysel... :))

30.04.2017 3 z 5

Easy? Easy? Tammara Webber

Fajná odychovka, až na ten patetický koniec, tam to už strácalo akoby švih, ale tak je to odpustiteľné pre daný žáner :)

30.04.2017 5 z 5