aquaver aquaver komentáře u knih

Hvězdy nad hlavou Hvězdy nad hlavou Marissa Meyer

Povídky se mi velice líbili. Ani nevím, která byla z nich nejlepší, všechny byly pěkné. A ten příběh o androidce byl dojemný. Doporučuji celou sérii, je totiž přímo úžasná ❤ Určitě se k této sérii někdy v budoucnu vrátím. Jen mě trochu mrzí, že už je to konec skvělé série :(

24.09.2020 5 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

Třetí díl nezklamal. Rozuzlení zápletky se mi líbilo. Jen mě trochu zklamal konec, mohl být o trochu delší. Všechny tři díly rozhodně stojí za přečtení :)

19.02.2020 4 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Druhý díl se mi líbil stejně jako první. Konec byl snad ještě lepší než u prvního dílu.
Líbilo se mi přidání pohledu Reeda. Tím byl příběh ještě zajímavější :)

19.02.2020 4 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kelly Oram

Krásný oddechový příběh. Sice nemá na první díl, ten byl o trochu lepší, ale jinak jsem s knihou spokojená :)

03.01.2020 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Kniha se mi líbila. Anotace mě zaujala a nelituji toho, že jsem se rozhodla knihu přečíst. Sice to pár chyb mělo, např. mě zklamal průběh toho klání, asi jsem čekala něco trochu jiného, nebo taky ten milostný trojúhelník. Ale zároveň je to i krásný a čtivý příběh.

29.10.2019

Nezkrotná říše Nezkrotná říše Stacey Marie Brown

(SPOILER) Po prvním díle, který si mě získal, jsem se moc těšila na druhý díl. S pokračováním jsem i celkem spokojená, tedy až na jednu "malou" výhradu. Nemůžu si prostě pomoct, ale přišlo mi to nějaký uspěchaný nebo moc rychlý. Prostě jednu chvíli byla hlavní postava tam a za pár stran zase jinde.. a než jsem se stačila vzpamatovat bum... A byla zase jinde. To stejný s postavama... těch nových postav co se tam objevilo... A některý mě fakt zaujali, jenže sotva je potkáte, stane se to stejný jak s místem... Ani je pořádně nemáte šanci poznat, protože najednou bum a ty postavy jsou fuč, a na to se objevíte jinde kde potkáte zase jiné postavy. Takže knížka vám prostě utíká rychle, a stane se tam toho docela za těch 400 stran dost, ale zároveň i skoro nic... Protože prostě.. jak tady psal někdo níže... To připomíná jako nějakou reklamu či upoutávku nebo prostě něco takového... vy najednou dočtete poslední stranu, zavřete knihu a vám dojde že se tam nakonec toho stalo sice hodně, ale vy jste z toho úplně zmatený, protože to bylo tak rychlý a bylo to jako by si hlavní postava hrála s nějakým vypínačem a skákala sem a tam, že se vám zdá jako kdyby jste snad ani celou knihu nečetli a je to jen část knihy. Omlouvám se za tak dlouhé vyjádření, které nejspíš nedává ani žádný smysl, ale přesně takový mám pocit z této knížky. Každopádně do dalšího dílu se pustím a doufám že z toho tak zmatená už nebudu a že se Brexley konečně někde zastaví a zůstane na tom místě aspoň chvilku.

19.05.2024 4 z 5

Bubny podzimu Bubny podzimu Diana Gabaldon

Tady jsem se za polovinou knihy trochu více sekla a dostala jsem se do opravdu velký čtecí krize, z který jsem se nějak nemohla vyhrabat a strašně dlouho mi trvalo než jsem knihu dočetla. Možná to bude i tím že je to už častěji z vícero pohledů než jen Claire nebo Jamieho, a nebo jestli to bude tím že jsem přečetla první čtyři díly hned za sebou (a to nejsou zrovna nejtenčí knížky)... netuším. Takže proto si teď dám asi menší pauzu než se pustím do pokračování. Přesto tuto sérii doporučuji. Ať už těm kdo mají rádi téma cestování časem, nebo pořádné romantické linky, dlouhé série či jen rádi porovnávají film nebo seriál s knihou (za mě je to celkem dobře povedené zpracování a to se mi dost často po přečtení knihy ty filmy či seriály pokazí. Jen bych tedy řekla že tady u Bubnů se to už přeci jen trochu začíná víc lišit).

19.05.2024 4 z 5

Nevěřte Hunterovi Nevěřte Hunterovi Karolína Bendová

Tuto knížku znám z wattpadu, kdy jsem tenkrát čekala až vyjde další část. Pamatuji si že tenkrát jsem byla z příběhu hodně nadšená a ten konec mě zamrzel. Na druhou stranu je to aspoň jiný konec. Každopádně dneska už to pro mě není. Je znát, že je to opravdu pro náctileté. Jednoduše napsáno (a spoustu chyb - nemyslím teď jako i/y apod., ale někdy ten příběh divně navazoval až to nedávalo smysl).
Každopádně asi jako knížka pro mladé dívky to je fajn. Obzvlášť když nemají třeba ještě tolik načteno.

22.05.2023 3 z 5

Jako ve filmu Jako ve filmu Kelly Oram

Na tuhle knížku jsem byla hodně zvědavá, protože autorčina jiná kniha - Cinder & Ella (stopro doporučuju) se stala jednou z mých nejoblíbenějších knih. No další Cinder & Ella se rozhodně nekoná, na to to určitě nemá... Ale jinak jsem byla spokojená, taková klasická oddechovka.

04.05.2023 3 z 5

Netvoři a krásky Netvoři a krásky Soman Chainani

Tak úplně nevím jak to ohodnotit. Na tuto knížku jsem se celkem hodně těšila a byla na ní velmi zvědavá. A to je možná ten problém... Čekala jsem možná od toho malinko víc. Nejmíň se mi asi líbilo vyprávění o šípkové růži a nejvíc asi Petr Pan.

06.02.2023 3 z 5

Jsem rozohněná Jsem rozohněná Tahereh Mafi

Tak pro změnu, když mě neiritovala Juliette, tak to byl zase Adam. Který to tedy podle mě někdy fakt už i přeháněl. Milostný trojúhelník dopadl přesně tak jak jsem čekala. A jsem za to ráda. Na konci knihy jsem si říkala, že to přece nemůže už končit a zjistila jsem tak celkem nemilé překvapení, že tímto dílem to nekončí, ale že ty další díly nejsou přeložený... Tak to tak vypadá, že se nakonec přeci jen někdy pustím do čtení v angličtině. Snad tedy někdy tuhle sérii dočtu :)

Jsem zlomená Jsem zlomená Tahereh Mafi

V druhém díle mě začla trochu víc rozčilovat hlavní postava, nebo vlastně dokonce hned rovnou dvě. A to Juliette a Adam, přičemž rozhodně vede Juliette. Několikrát se tam opakovalo to stejný pořád dokola... Až už to fakt lezlo na nervy. Jinak se mi ale pokračování líbilo, možná mě dokonce bavil víc jak díl předešlý. Když pominu ty pasáže s Juliette.

Jsem roztříštěná Jsem roztříštěná Tahereh Mafi

Tak pro první knihu v tomto roce jsem se rozhodla vybrat jednu ze svých větších restů. Trochu déle mi trvalo než jsem se pořádně začetla. Strašně mě ten styl, jak to bylo psané, rozčiloval. A bylo to tedy jednoduchý, většinu věcí mi bylo jasný hned. A jak jsem už zapomněla jak zněla anotace a o čem by to vůbec mělo být, tak jsem tedy celkem koukla že se jedná o další sérii s milostným trojúhelníkem. Tady jen chci k tomu říct, že mi to bylo hned jasný jak to dopadne. Jinak se mi příběh líbil a jsem ráda že jsem se do této série pustila.

Polibek v Paříži Polibek v Paříži Catherine Rider

Taková průměrná oddechovka. Čekala jsem od ní malinko víc, a proto mě kapku zklamala. Na to že to my být vánoční, tak mi to tedy vánoční náladu fakt nedalo. A to je škoda, protože právěže kvůli tomu jsem se do knihy pustila. Nebylo to vyloženě špatné, ale mě tam prostě něco chybělo.

15.01.2023 3 z 5

Vánoce v New Yorku Vánoce v New Yorku Mandy Baggot

Pěkná vánoční kniha. Sice mi ze začátku trochu dalo než jsem se do toho začetla, ale pak stránky vyloženě utíkali. Můžu jen doporučit.

Kacířství Kacířství Christie Golden

Kdybych knihu nedostala jako dárek, tak bych se pravděpodobně do ní ani nikdy nepustila. Což by byla možná trochu škoda. Bylo to celkem zajímavé čtení. Dokonce zvažuji že se někdy pustím i to dalších dílů.

03.07.2022

Šampion Šampion Marie Lu

Letos jsem se rozhodla přečíst pár svých restů, a tahle trilogie k tomu patřila. A jsem ráda, že jsem se k tomu opravdu dokopala. Čekala jsem, že mě to tak bavit nebude, protože přeci jen jsem to měla v plánu číst už nějakou delší dobu zpátky. Ale musím přiznat, že jsem byla celkem mile překvapena. Stránky rychle utíkali, s romantickou linkou a postavami jsem taky spokojená, no a ten konec... Ten byl krásný... Perfektně se jako ukončení série hodil (aspoň tedy podle mě).

14.06.2022 4 z 5

Druhá tvář Kaie Druhá tvář Kaie Estelle Maskame

Tahle kniha mi tak trošku ukazuje, že už začínám přeci jen být asi na tyto typy knih tak trošku stará... Což se není asi čemu divit, když už nejsem cílovka. O pár let dříve bych byla asi nadšenější. Až na ten detail, kdy mi vadilo trošku chování postav, jsem s knihou spokojená. A jako oddechovka splnila mé očekávání.

01.06.2022 4 z 5

Krvavý lístek Krvavý lístek Crystal Smith

Nevím proč, ale mám tendenci vyhýbat se knihám, které jsou skvělé :D Na začátek jsem si musela sice tak trošku zvyknout, naštěstí pak se to rozjelo. Čím dál jsem se ale v knize dostala, nemohla jsem se zbavit pocitu deja vu, i když si nemohu vybavit, že bych podobnou knihu už někdy četla. I přesto se mi to líbilo a bavilo mě to. U pár scén (i přesto že jsem je čekala), mi pukalo srdce, jak to bylo smutný. Co se týče postav... myslím že jsou napsané skvěle, jen si na ně musíte trošku zvyknout. Krvavý lístek můžu jen doporučit a rozhodně se pustím do dalšího dílu (snad co nejdříve).

10.05.2022 4 z 5

Diabolik Diabolik S. J. Kincaid

Už si ani nevybavím jak dlouho jsem se chystala na tuto knihu... ale nějaká doba už to bude. A už vůbec nevím, proč jsem to tak dlouho odkládala, protože to bylo báječný! Rozhodně jsem se nenudila a rychle se to četlo. S postavami jsem taky spokojená. Souhlasím i s dalšími komentáři níže, kde se zmiňují o vývoji Nemesis. To bylo další velký plus této knihy. Můžu jen doporučit.

14.04.2022 5 z 5