Anya636 Anya636 komentáře u knih

Aby dětem chutnalo Aby dětem chutnalo Petr Fořt

Na toto téma jsem přečetla až příliš. A pokud na téma příkrmů přečtete příliš, zjistíte, že se některé informace navzájem vyvracejí a začnete se v tomto tématu ztrácet.
Tato kniha je ucelenou příručkou a je nabitá hodnotnými informacemi bez zbytečné omáčky. Na začátku mi chybělo představení autora, který mi bl doposud cizí. V knize shrnuje možné i nemožné poznatky vědeckých studií a odborníků v tomto oboru a prokládá je svými názory. Bohužel někdy se čtenář sám v textu neorientuje a neví, co je tedy správným přístupem a autor jej zbytečně mate. Druhá část knihy je podána věcněji a k jádru pudla, takže tam mě čtení začalo bavit více.
Zajímá-li Vás zdravé stravování, určitě neprohloupíte, pokud se vrhnete na tuto knihu.

19.05.2018 4 z 5

Něžná náruč rodičů Něžná náruč rodičů Eva Kiedroňová

S manželem jsme navštívili kurz, četla jsem knihu i viděla CD. Speciálně díky videu se můžete vše perfektně naučit. Paní je velmi sympatická a fundovaná žena a jejími doporučeními o manipulaci se řídím, protože věřím, že mají hlavu a patu a ráda si nechám poradit. Pomohla nám zejména z počátku, kdy jsme si s tím novorozencem nevěděli úplně rady, například při předávání dítka z náruče do náruče. Ušetřila nám hodně nervů. Určitě doporučuji. Nicméně nejužitečnější byla dvě videa na youtube, kde je manipulace s miminkem krásně vidět (Záznam semináře Manipulace s kojencem).

12.02.2018 4 z 5

Nejšťastnější miminko v okolí Nejšťastnější miminko v okolí Harvey Karp

Chcete-li se něco dozvědět a zároveň si počíst Slepičí polévku pro duši, tak autor této knihy to dokázal zkombinovat. Z informací, které lze shrnout na dvě A4 udělal příručku románového typu. Co Vám budu povídat, jste li čerstvá maminka, tak na takovéhle knihy potřebujete čas, který rozhodně nemáte. Doporučuji shlédnout na youtube nějaká videa s Karpem a ušetříte hromadu času. Poučky z knihy skutečně mohou fungovat, ale netřeba kvůli tomu knihu číst celou.

12.02.2018 2 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Od této autorky bohužel slabší kus, společně s knihou Tři přání. Rozhodně doporučuji k přečtení Sedmilhářky a Manželovo tajemství. Napětí i rozuzlení je rafinovanější a intenzívnější.

13.02.2017 3 z 5

1111 památek a zajímavostí Prahy 1111 památek a zajímavostí Prahy Petr David

Tuto knihu byste klidně mohli mít doma a podívat se do ní jen občas. I přesto, že jsem z ní nepřečetla vše, mne velmi obohatila a dozvěděla jsem se, jakožto nepražák žijící onoho času v Praze, mnoho zajímavého.

26.10.2015 5 z 5

Kam se poděl můj sýr? Kam se poděl můj sýr? Spencer Johnson

Od knihy jsem jaksi očekávala trošku víc, vzhledem k častým doporučením k jejímu přečtení od Pánů Manažerů. Zaskočila mne její velikost a jednoduchost. Nicméně je hezké si všechny klasické poučky vměstnat do jednoho motivačního příběhu a některé citáty si určitě zaslouží pověšení na nástěnku hned vedle 4 dohod, aby se na ně "cestou" nezapomnělo....

20.11.2014 3 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Prostě úžasné. Nejprve jen takový lehký rozjezd událostí, kdy se stále nabalovali nové a nové informace a zápletky které jaksi nějak nešli k sobě. Od půlky dále jsem knihu již neodložila a přečetla jedním dechem, protože skládačka náhle začala zapadat do sebe s parádním rozuzlením. Doporučuji.

16.10.2014 5 z 5

První miliarda je nejtěžší! První miliarda je nejtěžší! Honza Z Inizia (p)

Jedna z mála soudobých vzdělávacích knih, která nebyla napsána jen aby byla napsána. Od začátku nabitá úderným know how a podněty k zamyšlení. Musela jsem číst s přestávkami, protože některé myšlenky jsem si musela nechat usadit, aby dozrály. Asi by si zasloužila místo v knihovničce, aby se k ní člověk mohl vracet a oživit si zdánlivě zřejmé informace, které se v marketingovém honu rychle zapomenou.

03.04.2024 4 z 5

Z deníku investorky - Jak podnikat a nezbláznit se Z deníku investorky - Jak podnikat a nezbláznit se Margareta Křížová

Mylně jsem se domnívala, že jde o knihu o investovani do cenných papírů. Chvíli mi trvalo, než jsem se smířila s autorčiným projevem a skutečností, že se toho moc nedozvím. Každopádně mě autorčino vtipné a stručně prehledné podání tématu bavilo.

03.04.2024 4 z 5

Kvítka v bytě Kvítka v bytě Veronika Ježková

Na rozdil od jinych, modernich, oku lahodicich, knih o pestovani pokojovek je tato opravdu nabita informacemi. Nezdrahala bych se ji doporucit zacatecnikum i pokrocilym. Obsahuje vice tedtu nez fotek a neni ji to ke skode.

27.01.2024 4 z 5

Realitní naděje Realitní naděje Petr Vomastek

Kniha je opravdu čtivá, z českého prostředí a zhltla jsem ji jako malinu. Nicméně nikterak poučnou jsem jí neshledala. Pan Autor vede život plný asketismu, workoholismu, a společenského distancu, který mu přinesl úspěch. Je evidentní, že pokud máte drive a zapálení pro věc, dokážete veliké věci.

11.12.2023 4 z 5

Dělej méně Dělej méně Kate Northrup

V knize jsem nic objevneho nenasla. Klasicke poucky, ktere racionalne mysliciho cloveka napadnou.
Pokud uz mate nejake rozvojove knihy za sebou, tak tato je ztratou casu.
Autorciny myslenky by se vesly na jednu A4.

14.11.2023 3 z 5

Taky mám svoji pokojovku Taky mám svoji pokojovku Magda Garguláková

Pro zacatecniky a mladsi rocniky. Jednoduche a ctive.

20.08.2023 4 z 5

Hoř pomalu Hoř pomalu Veronika Allister Jelínková

Nic moc vyloženě objevného jsem v knize nenašla. Metaforická bajka se šnekem si mě nezískala. Zaujala mě však Wim Hofova metoda, kterou jsem znala jen zběžně a jakožto naprostý neotužilec se ji plánovala přeskočit. Různé techniky dýchání a meditací mohou být taktéž užitečné. Stejně jako všude jinde je jen na Vás kolik si z knihy odnesete. Potenciál v podobě dosažení duševního klidu kniha jistě má.

26.02.2023 3 z 5

Les léčí - Efekt biofilie Les léčí - Efekt biofilie Clemens G. Arvay

Perfektní. Tento autor má mnoho přínosných názorů pro naši generaci. To, co intuitivně víme o vztahu člověka a flóry, je zde podloženo fakty.
Kniha vysvětluje, že nejefektivnější pro zdraví je jehličnatý hustý les, vodopády aj. Zároveň shrnuje jakými rostlinami se obklopovat doma i v zahradě.

02.04.2022 4 z 5

Očkování, jeho účinky, následky a jejich léčba I. Očkování, jeho účinky, následky a jejich léčba I. Ludmila Eleková

Hodně ve zkratce základy důvodu proč očkování důkladně zvážit, jaké mohou být dopady a léčba. Pro prevenci a podklady k rozhodnutí zda očkovat, doporučuji spíše knihu paní doktorky Strunecké.

26.03.2022 3 z 5

Najím se a zhubnu! Najím se a zhubnu! Cecílie Jílková

Zhruba polovina knihy krásně, přehledně a s citem k individualitě organismu shrnuje základy zdravého stravování. Určitě bych doporučila začátečníkům, kteří se snaží zorientovat ve zdravé výživě.
Další části jsou recepty z přirozených potravin. Kde jinde se točit naučit vařit zeleninu než ve vegetariánské kuchařce?

26.12.2021 4 z 5

Jak investovat sám a bez bank - Český investiční průvodce Jak investovat sám a bez bank - Český investiční průvodce Pavel Bambásek

Velmi jednoduchý a stručný přehled investičních produktů. Je trochu zarážející, že autor hned na začátku popisuje svou historii s tím, že většina strategií mu moc nefungovala a proto dává přednost investicím do nemovitostí (na to však doporučuji jiné knihy, např. Co je v domě není pro mě nebo Realitní kuchařku). Jako VELMI ZÁKLADNÍ přehled investičních možností je přínosná.

03.02.2021 3 z 5

Jak zbohatnout aneb Co chudí nevědí Jak zbohatnout aneb Co chudí nevědí Vladimír Procházka

Po Kiyosakim rozhodně MUST READ z českého prostředí. První třetina knihy se mi velmi líbila a stojí za prolistování i kdybyste jí prolétli. Zbytek knihy byl trochu slabší, ale už je na každém kolik si z toho odnese.

12.05.2020 5 z 5

Rodinný dům - než začnete stavět Rodinný dům - než začnete stavět Jiří Maňák

Velmi obecný přehled o tom, co je třeba znát před samotným výběrem pozemku a stavbou. Bohužel, vzhledem k širokému záběru tématu, se autorovi nedaří věnovat se tématům detailněji. Doporučuji proto určitě prostudovat i další knihy.

14.04.2020 3 z 5