Any935 Any935 komentáře u knih

Ocelové město Ocelové město Jules Verne

Velice zajímavý příběh.

02.03.2024 4 z 5

Čas madon Čas madon Naďa Horáková

Moc hezky napsané a i když je to jednoduchý příběh tak bohatě stačil.

15.02.2024 4 z 5

Jedlová samota Jedlová samota Andrea Maria Schenkel

Zajímavý příběh, místy děsivý.

30.01.2024 2 z 5

Držet břitvu na tepu doby Držet břitvu na tepu doby Adam Pýcha

Zajímavá moderní poezie. Pár z nich bylo super a pár zase co se mi absolutně nelíbily, ale
není na světě člověk ten,
aby se zalíbil lidem všem! ;-D

21.01.2024 3 z 5

Zapomenutý zločin Zapomenutý zločin Vlastimil Vondruška

Velice zajímavé. Opravdu.

07.01.2024 5 z 5

Holmes z Kjóta 1 Holmes z Kjóta 1 Mai Močizuki

Ze všech dosud četných Manga, právě tato je nejhezčí. Doporučuji i pro děti od 12 let, ale raději pro starší. Budu se k ní vracet.

19.12.2023 5 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Trochu děsivé ;)

17.12.2023

Ušlechtilá stezka Ušlechtilá stezka Peter May

Moje první kniha od autora. Příběh mi přišl hodně zajímavý, jenom bych při přístím čtení vynechávala pasáže s dcerou. Mám totiž pocit při čtení těchto pasáží, že je úplně blbá a je jí tak 12 let. Já se v jejím věku (cca 18) určitě takto nechovala. Příde mi, že autor se nedokázal v tomto scela trefit. Dívky dozpívají mnohem dříve než chlapci. Takto naivně by se vetšina dívek jejího věku nechovala. Ale pokud vynechám tento detail, tak je kniha moc hezky napsaná a určitě se k ní vrátím.

11.12.2023 4 z 5

Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 1 Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 1 Kei Koga

A nebylo to špatné.

06.06.2023 3 z 5

Probuzení Probuzení Lisa Jane Smith

Kniha je psaná spíš pro náctileté. Ale i tak jsem ji přečetla během dvou dnů. Je možná dobře, že seriál není úplně podle knih. Aspoň se mi čte mnohem líp.

23.04.2023 4 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Klasika.

23.04.2023 3 z 5

Malé pikantní vraždy Malé pikantní vraždy Jussi Adler-Olsen

Nevím jestli mohu, ale já sem se smála. Teda ne přičtení, ale až později když sem se nad přečtenou knihou zamyslela.

Chtělo by to nový jména Chtělo by to nový jména NoViolet Bulawayo

Mám pocit, že je ve knize napsaná pravda. Je to moje první kniha od afrického autora, kterou jsem četla. Možná právě Afrika bude mým novým důvodem, pro nové knihy. Uvidíme.

23.04.2023 4 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Ano. Opravdu kniha nestárne. Sice mi přišly některé pasáže trochu zdlouhavé, ale na kvalitě to nemění.

Neviditelní Neviditelní Vlastimil Vondruška

No teda. Od autora co píše převážně o historii je to moc pěkné čtivo. Určitě jsem nečetla naposledy.

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Kniha, kterou by si měli přečíst všichni.

Malý bílý koníček Malý bílý koníček Elizabeth Goudge

Kniha mého dětství, čtená několikrát po sobě.

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Knihu jsem četla k maturitě. Ale i tak se mi líbila. Kniha je i z filmovaná.

23.04.2023

Cháluj líp! Cháluj líp! Těhotnej Kuchař (p)

Velmi zajímavé a originální provedení. Díky vyměnění obrázku za QR kódy si mohu přehrát celý postup na videu, ale mohu si k receptu napsat poznámky.

23.04.2023 5 z 5

Špetka Chili - Nečtěte jen recepty, naučte se vařit! Špetka Chili - Nečtěte jen recepty, naučte se vařit! Chili Ta

Tato kuchařka je přesně to co jsem hledala. Je přizpůsobená českému trhu potravin a přitom si můžu vychutnat Asii.