Anna27 Anna27 komentáře u knih

Dokonalá chuť aneb Jak sníst svého manžela Dokonalá chuť aneb Jak sníst svého manžela Natalie Young

Upřímně jsem od knihy čekala sarkasmus a černý humor. Dostalo se mi akorát divného příběhu nešťastného svazku dvou lidí, nechutného popisu požívání lidského masa bez nadsázky v textu a ve vyprávění jsem se místy ztrácela. Ani jsem nepochopila důvod knižní vraždy manžela. Ok, nemuseli se po 30 letech milovat, ale nebyl to žádný tyran ani prevít, jen občas měl nějakou lacinou holku z bordelu. Prostě příběh postavený na ničem.

10.11.2019 odpad!

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Miluji knížky, které mají více dílů, co jsou nějak propojené. V této se odkryl život Marie, která v Lososi v kaluži neměla pozitivní roli. Jsem zvědavá, co nám autorka odkryje v třetí závěrečné knize této trilogie.

21.10.2019 5 z 5

Pavučinka Pavučinka Joe Kelly

Tyhle příběhy mě baví. Kdo má tyhle akční hrdiny rád, nechť si určitě přečte.

01.10.2019 5 z 5

Bokovky Bokovky Gerry Duggan

Tyhle příběhy mě baví. Kdo má tyhle akční hrdiny rád, nechť si určitě přečte.

01.10.2019 5 z 5

Knížka pro knihomoly Knížka pro knihomoly Vladimír Jiránek

Vtipné, trefné, sarkastické.

29.09.2019 5 z 5

OFF – Digitální detox pro lepší život OFF – Digitální detox pro lepší život Tanya Goodin

Tipy se mi líbily, některé byly nové, jiné už jsem znala. Líbilo se mi i zpracování.

22.09.2019 4 z 5

Knížka o uklízení Knížka o uklízení Beth Penn

Tahle kniha, ačkoliv je útlá mi dala hodně. Rady a tipy na úklid jsem si hned vyzkoušela. Líbí se mi i odkaz na životní prostředí. Akorát, co nesplním je kupování knih, to si prostě neodpustím. Taky potvrzení toho, že Amerika je opravdu, co se týče spotřeby odpadu i výfukových plynů z aut největším problémem na ŽP. Jako, kdo se zajímá o planetu a nebo i ten, kdo je ve stresu a tuší, že by to mohlo být ve způsobu jeho domácnosti, ať si knihu určitě přečte. :-)

11.09.2019 5 z 5

Doba ledová: Ledová dobrodružství 2 Doba ledová: Ledová dobrodružství 2 Braden Lamb

První díl, co se příběhu týče, se mi líbil více ale i tenhle byl krásně zpracovaný. Určitě doporučuji jak dětem, tak dospělým, co mají rádi komiksy.

04.09.2019 4 z 5

Povídky o zmatených záletnících Povídky o zmatených záletnících Juan José Millás

Některé povídky dost zvláštní, jiné kouzelné, takový průměr.

01.09.2019 3 z 5

Poslední vlak do Helsingøru Poslední vlak do Helsingøru Heidi Amsinck

Už podle přebalu jsem věděla, že si knihu přečtu. Musím přiznat, že jsem se i bála. Poslední povídku jsem četla se zatajeným dechem. Kdo má rád tajemno a duchařinu, si tuhle knihu s chutí přečte.

27.08.2019 5 z 5

Agatha Raisinová a vražedná setba Agatha Raisinová a vražedná setba M. C. Beaton (p)

Hlavní postava Agatha je mi lehce nesympatická svým sklonem k podvádění, ale kniha je čtivá, zajímavý příběh. Už na mě čeká další díl.

25.08.2019 4 z 5

Mládí Mládí Paolo Sorrentino

Zajímavý příběh plný emocí. Určitě si pustím i film.

25.08.2019 4 z 5

Ptákovina Ptákovina Milan Kundera

Divadelní hra musí být strašná sranda. Knížka super,doporučuji. :)

19.08.2019 5 z 5

Velké kraví dostihy (01/II) Velké kraví dostihy (01/II) Jeff Smith

Komiks krásný, budu číst i další díly. :-)

14.08.2019 5 z 5

Je-li toto člověk Je-li toto člověk Primo Levi

Silný příběh Itala, který stráví rok v Osvětimském pekle a ještě dokáže pomáhat jiným. Hrdina. Rozhodně stojí za přečtení.

10.08.2019 5 z 5

Život, na který metr nestačí Život, na který metr nestačí Karolina Mikšíková

Výborně napsané. Od srdce jsem se nahlas smála. Autorčin humor se mi líbí. Super kniha.

21.07.2019 5 z 5

Útek z pekla Útek z pekla Juraj Šebo

Perfektní knížka. Jsem ráda, že byl příběh pana Rosina zpracován. Zasloužil si to, byl to opravdový hrdina. Je to svědectví o tom,že spousta lidí se mohla za války zachovat jinak a pomáhat, záleželo jen na charakteru a volbě člověka. Knihu doporučuji.

19.07.2019 5 z 5

Útěk z Treblinky Útěk z Treblinky Chil Rajchman

Výborně zpracovaný příběh. Přečetla jsem za pár hodin. Určitě má v mé sbírce válečných knih své místo a doporučuji přečíst všem.

18.06.2019 5 z 5

Deník Anne Frankové Deník Anne Frankové Ari Folman

Miluji komiksy a jsem ráda, ze jsou i s válečnou tématikou.

17.06.2019 5 z 5

Rodokmen nacistických "Celebrit" Rodokmen nacistických "Celebrit" Václav Miko

Knihy tohoto autora se mi líbí. Člověk četl na téma
2. sv. v. spoustu knih a přesto se doví opět něco nového. Doporučuji.

05.03.2019 4 z 5