Anikkk Anikkk komentáře u knih

Démon alkohol Démon alkohol Jack London

Takže aj Jack London bol iba obyčajný človek. Jeden z milióna, ktorého ducha ničil alkohol. Démon alkohol.
Napriek tomu dokázal prežívať život aj v iných rovinách a dokázal to preniesť na papier do pútavých príbehov v divokej prírode.
Život mal bohato naplnený dobrodružnými cestami, škoda toho alkoholu, ktorý ho sprevádzal po celý čas.
Túto knihu vnímam ako sebareflexiu. Úprimnú, vecnú, pravdivú. Určite mi dotvorila celkový obraz človeka menom Jack London.

27.02.2024 4 z 5

Tulák Tulák Rosanne Parry

Nie je to typická detská beletria. Napriek tomu to deti veľmi bavilo. Čítali sme si to po večeroch na pokračovanie a tešili sa stále na každý ďalší večer, ako bude príbeh pokračovať. A mňa to bavilo tiež.

16.02.2024 5 z 5

Slepičí polévka pro duši Slepičí polévka pro duši Jack Canfield

Milé čítanie. Niektoré príbehy až príliš patetické, ale zas iné mali pekné myšlienky. V kontexte s dobou, nič podobné dostupné nebolo, veľmi povzbudivé. Jednoduché a rýchle čítanie.
Možno vhodné ako prvé z podobných čítaní, motivačných, pre väčšie deti, ktoré sa už rozkukávajú po svete.

14.02.2024 4 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

(SPOILER) Mne to dalo len to, že som si uvedomila, že aj pedofil je len človek a že aj mladé dievčatá vedia byť mrchy. Ale že to bolo v podstate iba o tom, ma zaskočilo.
Akokoľvek, nerozumiem, že toto dielo je celosvetovo uznávané preložené do XY jazykov. Veď OK, veď aj toto je svet, v ktorom žijeme. Ale čítala som už určite obsahovo hodnotnejšie knihy, ktorým sa nedostalo toľko pozornosti.
Asi to bolo vydané v správnom čase, kedy to trafilo do čierneho. A možno je tam aj kopec iných odhalení svojej doby, ktoré som si ja dnes v tejto dobe a na tomto mieste nevšimla.

14.02.2024 2 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Je to tá z tých hrubých kníh...trocha som sa jej bála, ale po začítaní, som ju "zhltla" za 2 dni.
Za mňa palec hore. Bavilo ma to.

13.02.2024 4 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Čítala som to už dávno...ale spomínam si, že moje očakávania boli väčšie. Asi preto, že je veľa o knihe povedané, je to zaradené medzi povinnú Americkú literatúru.
Na mňa to až taký silný dojem neurobilo.
Príbeh chlapca svojej doby.

13.02.2024 3 z 5

Žízeň po životě Žízeň po životě Irving Stone (p)

Pútavo napísaný život umelca. Život umelca.

Edith Piaf Edith Piaf Simone Berteaut

Pútavo napísaný životopis. Vyzerá, že realisticky vyobrazený, bez pozlátok.
Zaujímavé, ako nás niekedy prekvapí, že aj mimoriadne úspešní ľudia sú iba obyčajnými ľuďmi.

Ve znamení Kon-Tiki Ve znamení Kon-Tiki Thor Heyerdahl

Parádna výprava dobrodruha, vedca, rojka aj pragmatika namiešaného v správnom pomere.
Neuveriteľné, ale naozaj sa to zrealizovalo.
Pútavé čítanie, donúti človeka k rôznym, nie len filozofickým úvahám.
Určite odporúčam.

12.02.2024 5 z 5

Fatu-Hiva Fatu-Hiva Thor Heyerdahl

Pôsobí to na prvý pohľad ako dobrodružný román, ale v skutočnosti sú to skutočné udalosti...úprimne závidím.
Písané zrozumiteľným jazykom, pútavo, vedecké objavy a úvahy o nich ma tiež veľmi bavili.
Cítiť z pána Thora Heyerdahla, že je kombináciou dobrodruha, vedca, rojka aj praktického človeka. Čo je veľmi sympatické aj osožné. A z toho všetkého vychádzali aj jeho filozofické úvahy.

12.02.2024 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Pekná knižka pre 10-ročné deti. Milé, akčné, dobré zvíťazí nad zlom...už, právom, zaradené medzi klasiku.