Aniga Aniga komentáře u knih

Andělé všedního dne Andělé všedního dne Michal Viewegh

Výborná kniha, za posledních několik měsíců mi zaujala nejvíce. Úžasně popsaný vztah mezi Ester a Tomášem, musím říct, že mi to poměrně sebralo a to se mi u knihy nestává. Možná to bylo zrovna mým rozpoložením, které nebylo v závěru knihy nejlepší a měla jsem dělat v tu chvíli sama se sebou a s tím, co se reálně kolem mne děje. Bohužel tam také je na každém "kroku" vidět smrt a bolest. Doporučuji.

30.03.2014 5 z 5

Interview s upírem Interview s upírem Anne Rice (p)

Interview bylo na můj vkus dost obsáhlé myšlenkami, které nepochopím, možná proto, že nejsem upír. Akcí, kde se děj nějakým způsobem dál vyvíjel bylo málo. Šlo spíše stále o to, jak Louis vnímal svůj osud, v některých chvílích mi to přišlo "bla bla bla, pořád dokola" . První část knihy mi nebavila, když pak do děje vstoupila Claudia, bylo to o něco lepší.
Kdybych neviděla film, asi bych nakonec knihu ani nedočetla. Rozhodně lepší o 100% filmové zpracování.

28.03.2014 2 z 5

Skvělý děj, moc se mi líbilo prolínání minulosti a současnosti.
V některých chvílích jsem se ztrácela, no jo, to je ta neznalost dějin :o)
Bylo pár okamžiků, kdy jsem se opravdu zasmála, líbil se mi černý humor v případě smrti.
Alan byl chlapík, který prožil neuvěřitelné situace, bral život takový jaký je a snad díky této povaze zažil neuvěřitelný příběh plný zvratů, setkání, práce a nakonec i užívání nicnedělání.
Skvěle zpracovaný děj, jen zhruba v 2/3 knihy jsem chvíli měla pocit, že už toho bylo dost, ke konci mi to však zase začalo bavit. Doporučuji.

23.03.2014 5 z 5

Právo na smrt Právo na smrt John Lescroart

Vražda, asistovaná sebevražda či sebevražda? V některých případech je to od sebe jen malý krůček...
Velice čtivá kniha z právnického prostředí, která tuto situace řeší jak po zákonné stránce, tak po té lidské, abychom se v závěru dozvěděli, co bychom na začátku opravdu nepředpokládali. Děj měl spád, nebylo "hluchých" míst.

14.03.2014 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Doplňková knížka , přečtená na konci HP.
Až budu mít jednou děti, vrátím se k ní a asi tuto knihu zahrnu do pohádek, které jim budu číst.

07.03.2014 3 z 5

Knihu jsem zakoupila když vyšla s původní cenou jako novou ... takže to byla docela drahá sranda na to, že je přečtená za chvíli.
Je to takový doplněk, nenadchne, neurazí....
Proto hodnotím tři hvězdičky, kdybych koupila v bazaru nebo třeba až nyní v akci za pár korun, asi bych dala čtyři.

Twilight sága (box) Twilight sága (box) Stephenie Meyer

Čtou se knihy sami , rozhodně lepší než film.
Navíc v tomto vydání mají nádherný obal.

Prokletý ostrov Prokletý ostrov Dennis Lehane

Neprve jsem viděla film, který mi dlouhou dobu nenechal pořádně vyspat ..... pořád jsem přemýšlala, jak to vlastně dopadlo, zda to byla pravda nebo ne a co vlastně byla pravda a co ne... Takže nezbývalo nic jiného, než přečíst knihu a dozvědět se více. Díky tomu, že jsem věděla, jak se věci asi mají, dávala jsem si pozor, co Teddy dělá, jak to dělá a jak se k tomu staví okolí.
Nyní už vím, jak to vlastně bylo a nemám pochyby.

Účastníci zájezdu Účastníci zájezdu Michal Viewegh

Knížku jsem četla na dovolené v Bulharku v hotelu, který byl plný českých turistů :)
Proto asi dávám ty čtyři hvězdičky, neboť v některých lidech jsem tam viděla hlavní postavy a v tu chvíli mi to bavilo.
Na pláž pod slunečník výborná četba - prostě kniha na dovču.

07.03.2014 4 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Velice dobrá kniha, kterou bych jsem si sama od sebe nevybrala ke čtení ...
Přečteno během dvou dnů, dala přesně to, co měla - jak někdy život je nepravedlivý a jak se s ním bohužel musíme vyrovnat. Vše umocněno tím, že jsem četla před Vánocemi.
Hanky (Elišky) mi bylo po celou dobu líto... Doporučuji.

07.03.2014 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Titul, který by si každý měl přečíst, aby pochopil život feťáků a jak vlastně jednoduše do něj někdo padne.
Film rozhodně nedoporučuji, vůbec se mi nelíbil (viděla jsem až po přečtení knihy, jinak by jsem se v něm ztratila)

07.03.2014 5 z 5

Knihu jsem dostala k narozeninám. Zatím se mi díla od p.Tolkiena vyhýbala velkým obloukem, tedy spíše já jsem se jím vyhýbala :)
(knihy i filmové zpracování) Šla jsem do něčeho, o čem jsem toho moc nevěděla.. děj byl líbivý, ale pořád jsem se nemohla zbavit toho, že čtu knížku pro děti od 8 let. Věřím, že kdybych byla děcko, tak bych asi hodnotila jinak. Knihu jsem četla poměrně dlouho, nemohla jsem se do děje pořádně začíst. Vzhledem k tomu, že dílo je "klasika", tak dávám 4 hvězdičky. Vracet se ke knize ale už nebudu... možná časem zkusím si od autora přečíst ještě něco, uvidíme.

Biomanželka Biomanželka Michal Viewegh

Celou dobu jsem plně soucítila s Mojmírem, dulu jsem také nenáviděla. Moc se mi líbil na začátku žebříček důležitosti, v průběhu knihy jsem se k němu vracela... Motiv na psaní to byl dobrý, ale tak nějak po přečtení kniha nenadchla a asi dlouho zůstane v knihovně. Kdo knihu nepřečte, o nic nepřijde.

07.03.2014 2 z 5

Výchova dívek v Čechách Výchova dívek v Čechách Michal Viewegh

Jedna z jeho lepších knížek..., námět se mi docela líbil. Jednou jsem ji přečetla asi před 15 roky a nedávno podruhé. Ale z toho prvního čtení jsem si toho moc napamatovala... takže je vidět, že to spadá do kategorie , co jde rychle přečíst, ale nic z toho v hlavě dlouho nezůstane .. Vzhledem k tomu, že se dočkala kniha i filmového zpracování, dá se řict, že se jedná o "Vieweghovou klasiku"

Osudné tajomstvá v podzemí Osudné tajomstvá v podzemí Roderick Gordon

Údajně poslední díl..... nevím nevím... třeba se dočkáme pokračování.
Zklamalo mi to, když jsem se nakonec dozvěděla co je Podzemí a co je Země.... Na druhou stranu přemýšlím, zda to už zamýšleli autoři u prvního dílu, že se všechno bude odehrávat tímto směrem... já bych raději s Willem kopala v naší Zemi, tak jak ji všichni známe...ale ve finále to bylo dobrý.

06.03.2014 3 z 5

Útok z podzemí Útok z podzemí Roderick Gordon

Děj je už moc přehnatý, souhlasím s ostatními. Z pěkného čtivého motivu "cesta do středu země" , kde by každý toužil se do podzemní říše sám dostat se najednou stalo až nesmyslné sci-fi , které nemusím. ... každopádně mi to nedalo a nakonec jsem se po tomto díle pustila i do poslední knihy ze série.

06.03.2014 3 z 5

Návrat z podzemí Návrat z podzemí Roderick Gordon

Tímto dílem se to mělo nějak zakončit., aby se nápad vyrovnal sérii Harry Potter , na který se tolik všude poukazuje.
Asi i já jsem tímto dílem měla skončit, abych jsem si odnesla to, co jsem očekávala od Podzemí.. každopádně mi to nedalo a četla jsem i 5 a 6 díl.

06.03.2014 4 z 5

Volný pád do podzemí Volný pád do podzemí Roderick Gordon

Za mne nejlepší díl této série...dalším a dalším dílem bohužel "realistický děj" upadal...

Hlouběji do podzemí Hlouběji do podzemí Roderick Gordon

Druhý díl navazoval na první, takže hned od začátku mi kniha bavila, moc pěkné, jen jsem někdy pochybovala, zda se jedná o knížku pro děti .... :o)

Ztracený svět v podzemí Ztracený svět v podzemí Roderick Gordon

První díl neměl chybu, nemohla jsem se dočkat, jak cesta hrdinů bude pokračovat.