Angie91 Angie91 komentáře u knih

Přehrada Přehrada Marie Majerová

Utopistický, rozkouskovaný román, který je opravdu velmi obtížné přečíst. Jen ze studijních důvodů jsem se k němu vracela znova a znova - a některé stránky jsem musela číst několikrát - a stejně jsem nepochopila! Bohužel.

19.10.2015 2 z 5

Z písní lásky Z písní lásky Sapfó

Nádherná ukázka ženského básnického umu! Doporučuji nejdříve přečíst něco o Sapfó (např. od Eriky Jong - Desátá múza Sapfo) a pak se vám bude i líp číst a pochopíte mnoho věcí :)

19.10.2015 4 z 5

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Knihu jsem měla ještě před tím, než z toho Hollywoodští udělali senzaci a musím přiznat, že mám strach se na to podívat, neboť si myslím, že je obtížné vystihnout situaci a určité pozadí této knihy, kterou jsem si oblíbila. Je velmi čtivá, no a asi tak uprostřed začíná opravdový zlom a jízda, až je vám na konci hlavních hrdinů až trochu líto.

Neznámý člověk Neznámý člověk Milada Součková

Já si myslím, že bych se k souboru této knihy měla ještě někdy vrátit a záměrně píšu souboru, protože i když na sebe kapitoly navazují, každá je svým způsobem ojedinělá. Někteří teoretici se domnívají, a já se k jejich názoru přikláním, že neznámý člověk je samotná alegorie Součkové, která chtěla vyjádřit stesk po domově.

19.10.2015 3 z 5

Kuře melancholik Kuře melancholik Josef Karel Šlejhar

Příběh malého chlapečka mě opravdu dostal do kolen, ten realistický přístup psaní, ta determinace lidského prostředí... samotný čtenář musí cítit pocit těžkosti a smutku, není dokonalejšího naturalistického díla!

Gymnázium Gymnázium Václav Budinský

V době, kdy jsem chodila na střední, seděl popis všech učitelů v knížce na ty, kteří mě učili. Je to takový univerzální popis archetypů vyučujících. Jinak kniha je velmi zábavná a čte se jedním dechem.

19.10.2015

Toto je velmi náročná kniha na přečtení, především díky svému obsahu, ale pokud se jednou zakousnete, nepustíte se! Úžasný popis starověkého Egypta, jejich zvyky - jako by tam ten Waltari snad tehdy byl :)

19.10.2015 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Ano, Harry je moje srdcovka, jak knižní tak filmová. Jsem přesně tak generace "X", která s Harrym vyrůstala a čekala na každý další vydaný díl. První díl série je napsaná vcelku jednoduše a má rychlý spád, Rowling se musela nějak prokousat úvodním seznámením a ceremonií. První kniha je zaměřena spíše na mladší publikum, ale i přesto jí miluju.

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Jedna z nejdokonaleji napsaných knih, které jsem kdy četla. Příběh je krásně temný a přesně odráží nejen život, ale i myšlení samotného Wilde. Dorian, ač zplozenec pekla :), měl už od začátku mé sympatie a dá se říct, že trochu té ošklivosti přenesl čtením přímo na mě - což, si myslím, byl záměr tohoto geniálního autora.

19.10.2015 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek... první část je úžasně zpracovaná, svatba - hodně štěstí, i když víte, že se blíži katastrofa - stanování - cítíte velkou beznaděj, nevidíte východisko. Vloupání ke Gringotovým a boj o Bradavice měly šťávu a vůbec nevadilo, že je to roztažené na padesát stran, protože to bylo tak svěží a čtivé, že sem to dala jedním dechem... a na závěr závěr :) ten byl tedy největším zklamáním, protože jsem od toho čekala mnohem, mnohem více. Bohužel to vypadá, jako by to autorka chtěla mít co nejrychleji dopsané.

Žhavé líbánky Žhavé líbánky Kathleen E. Woodiwiss

Takže za prvé si myslím, že autorka chtěla sdělit několik věcí v jednom malém příběhu. Skákala z jedné postavy ke druhé, až to začalo být trochu nepřehledné a tím pádem nudné. Nesmím zapomenout na půvabnou Raelynn, po které všichni muži touží a krásného Jeffa, který je lamačem dívčích srdcí - oba jsou citlivý, hrdí, mají smysl pro spravedlnost a bla bla bla. Pořád stejná pohádka dokola, která mně osobně začíná trochu nudit. Prvních sto stránek jsem opravdu protrpěla a neměla jsem chuť číst dál. Po vraždě mladé dívky, kdy je Raelynn částečně donucena se odstěhovat do Charlestonu však opět nastupuje stará dobrá KEW, kdy víte, že konec opět přečtete jedním dechem. Kdyby autorka nezasadila tolik příběhových linií a rozvedla "scénu" se skříňkou a závěrečné poznání, že ti dva se už stejně dávno znali, dopadl by tento román mnohem lépe.
PS: Další věc, které jsem si všimla, že KEW absolutně plave v datování. Všimli jste si někdo, že se děj odehrává roku 1808, přičemž Beauovi jsou v knize tři, ale narodil se roku 1800? Nabourává to celou sérii Birmingham...

19.10.2015 3 z 5

Leopard a orchidej Leopard a orchidej Kathleen E. Woodiwiss

Shanna, krásná a hrdá - trochu prohnaná, možná rozmazlená, ale uričtě velmi chytrá a zábavná, když se jí trochu chce :) Mně jejich žabo-myší války velmi bavily, Shanna nedala nikomu nic zadarmo a Ruark jí to vždy dokázal oplatit. Scénu s piráty bych tedy vynechala, to bylo určitě mimo čáru - samozřjmě Ruark je krásný a fyzicky udatný a je ochoten se postavit všem, kteří bych chtěli jeho krásné manželce ublížit. Nejkrásnější pasáží se pak stává objevený cit samotné Shanny. Kniha byla velmi dlouhá, ale vcelku čtivá. Určitě doporučuji.

19.10.2015 4 z 5

Květy na vodě Květy na vodě Kathleen E. Woodiwiss

Moje nejoblíbenější a řekla bych, že i nejlepší kniha od Kathleen. Svižná, krásný děj, nijak zdlouhavý (jako u jiných) opravdu jsem si ji užila a četla jsem ji několikrát! Gage není žádný chvástavý hejsek, Shemain zas žádná nafoukaná nána. Někomu by mohl vadit mírnější až poklidný děj, ale já si na Bondovky stejně moc nepotrpím :) – jinak mě trochu zklamaly (ale to všeobecně) obálky v českém překladu. Vůbec nesouvisí – například zrovna u této knihy je na obálce blonďatá diva (myslím, že Viktoria), zatímco hlavní hrdinka je zrzavá.

Plamen a květ Plamen a květ Kathleen E. Woodiwiss

Moc pěkná kniha, především proto, že se autora odchýlila od dokonalého prototypu muže a ukázala trochu prohnilý (ale neméně sexy) základ muže! Brandon to vzal úplně z jiného konce, nejdříve svou krásnou budoucí nevěstu znásilní a později se zapřísahne, že už na ní nesáhne. Zdá se trochu prchlivý, surový a nevypočitatelný, ale krásná Heather se nedá a přiměje svého muže, aby se stal trpělivějším a později si samozřejmě k sobě najdou cestu. Nakonec by to nebyla správná kniha od KEW, kdyby to nebylo završeno nějakou vraždičkou a takovými věcmi, které se často od této autorky objevují, ale kniha opravdu patří k lepším.