aneleh18 aneleh18 komentáře u knih

Ve vrcholu pyramidy Ve vrcholu pyramidy Jiří Švejda

Mám ráda knihy, které tvoří povídky. Jiřího Švejdu moc nemusím, jeho tvorba je už trochu mimo dobu, ale tato kniha je jedna z těch, ke kterým se někdy vracím pro nenáročné a oddechové čtení.

24.02.2014 3 z 5

Kniha říkanek Kniha říkanek Petr Behenský

Krásná obálka - hned mám chuť knihu koupit a to by měla obálka v zákazníkovi vyvolat především - zájem. Po záplavě Dysneyovských přeumělkovaných knih mne mile vítá česká klasika veselých postaviček.

19.02.2014 4 z 5

Had má královskou hlavu Had má královskou hlavu Miroslav Neumann (p)

Úžasné čtení, které vtáhne do děje od prvních stránek. Hodně realisticky vykreslené poměry v černé africe.

Bořík, Bohoušek & spol. Bořík, Bohoušek & spol. Vojtěch Steklač

Četla jsem nedávno, úžasný návrat do dětství. Jen se zamýšlím, proč musí člověk s přibývajícím věkem být tzv. seriozní a rošťárny, při kterých je velká zábava se jaksi "nenosí" .

13.02.2014 5 z 5

Život po životě / Úvahy o životě po životě / Světlo po životě Život po životě / Úvahy o životě po životě / Světlo po životě Raymond A. Moody

Ať už je to jakkoliv, kniha mi moc pomohla vyrovnat se se smrtí tatínka. Když mi po prodělaném komatu řekl, že se nemám bát, že se jednou znovu setkáme, protože už "tam" byl,udělala jsem vše pro to, abych knihu sehnala. S postupem času člověk samozřejmě pochybuje čím dál více, ale pokud by měla mít minimálně hodnotu jako podpora tápajícím, velice doporučuji.

Když v ráji pršelo Když v ráji pršelo Jan Otčenášek

Obdivuji hlavní hrdinku a hlavně obdivuji pana Otčenáška. Který muž dokáže tak vykreslit ženskou duši?

Désirée Désirée Annemarie Selinko

Pro mne jeden z nejcennějších kousků v mé knihovně. Byla jsem zvědavá na komentáře ostatních - a nemýlila jsem se.

Střevíce z lýčí Střevíce z lýčí František Nepil

Humor a životní nadhled od začátku až do konce. Jak dojemně dokáže vzpomínat na členy své rodiny, kde není ani zrnko zloby a zášti, jen veliké pochopení. V dnešní době velice osvěžující.

Žebrák se stříbrnou holí Žebrák se stříbrnou holí Ludmila Vaňková

Nádherný pohled do historie. nejlepší prostředek k pochopení té doby.

12.02.2014 5 z 5

Králův klenotník Králův klenotník Alexandre Dumas, st.

Miluju Benvenuta Celliniho. Strašně příjemné čtení, přenesení se do doby, kdy čest a láska jsou postaveny v žebříčku hodnot na nejvyšší příčky je někdy velice osvěžující.

12.02.2014 4 z 5

Dobře utajené housle Dobře utajené housle Miroslav Horníček

Jak je kniha maličká, tak je miloučká. Pane Horníčku, kloubouk dolů před Vaší životní moudrostí a Vaším laskavým humorem.

Ta maličká, ta je má Ta maličká, ta je má Karel Ptáčník

Nedávno jsem ji objevila ve věcech po mamince. Už jen z nostalgie, ale i pro miloučké čtení dávám 5 x hvězdičku.

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Opět kniha, ke které se budu vracet ve chvílích, kdy budu potřebovat trochu pohladit po dušičce...

12.02.2014 4 z 5

Radostná zvěst Radostná zvěst Sandra Brown

Souhlasím s většinou komentářů - oddychové, pohodové. Jen nevím, zda se k této knize vrátím .

Poslední interview Poslední interview Sandra Brown

Od této autorky trochu vybočení, ale celkem pěkné. Trochu "limonádový" příběh a nebojím se to napsat - hraničící s červenou knihovnou.

Skandál Skandál Sandra Brown

Velice čtivé. Sandra Brown nezklamala a tato kniha se řadí mnoha dalším od této autorky, ke kterým se budu vracet.

Má rodina a jiná zemětřesení Má rodina a jiná zemětřesení Ivan Kraus

Tak nějak jsem čekala víc. Zajímavý náhled do historie rodiny známého českého baviče, herce a moderátora, ale to je tak vše. Dočetla jsem, ale nějak mne to nenutí sáhnout po této knize znovu.

Absolutní nasazení Absolutní nasazení Martina Navrátilová

Překvapivě docela dobré čtení, když uvážíme, že autorka nepochází z řad spisovatelů. Vidět je dobrá znalost prostředí a odpustitelná je proto i úzká spolupráce s Liz Nicklesovou, která určitě musela Martinu Navrátilovou hodně vést.

12.02.2014 3 z 5

Zvěrolékař opět v jednom kole Zvěrolékař opět v jednom kole James Herriot (p)

Zábava, ale i realistické vykreslení anglického venkova a jeho obyvatel. Dávám 5 hvězdiček, jaké jiné hodnocení by si zasloužila kniha, která mne nutí vrátit se k ní již poněkolikáté?

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Tak dobré a zároveň kvalitní čtení! Knihu jsem četla snad již pětkrát a stále mne baví. Dobrá zábava na dovolenou, ale i pro stresové chvíle, které dokáže zmírnit.