aneleh18

Všechno mi řekniVšechno mi řekniL. Jackson

Moje prvotina od této autorky. Podle ostatních komentářů slabší, ale o to víc se těším na další knihy. Tato nebyla žádný "trhák", ale číst se dala.

24.10.2016

GravitaceGravitaceT. Gerritsen

Pokaždé, když píšu komentář ke knize Tess, tak obdivuji její schopnost napsat příběh z neuvěřitelné škály témat a prostředí. Baví mne sledovat, kam se tematicky vydá příště. Ale že umístí děj do vesmíru na mezinárodní stanici ISS, to mne tedy dostala. Hluboce smekám před pečlivou prací, kdy se nutně musela poměrně podrobně seznámit s tímto prostředím a ještě do něho umístit čtenářsky poutavý příběh. Pro mne to znamená jediné - jdu zabrousit do bazaru Databáze knih a kupuji další dílko Tess Gerritsen.

24.10.2016

Elixír mládíElixír mládíT. Gerritsen

Je zajímavé přečíst něco autorsky staršího od Tess. O kvalitě této spisovatelky mne právě toto přesvědčuje, protože i její velice raná díla mají své napětí, logickou zápletku a v neposlední řadě zajímavý námět. Nemůžu zapomenout na dar převyprávět příběh poutavým způsobem, takže se její knihy čtou jedním dechem.

16.06.2016

Krvavá lázeňKrvavá lázeňT. Gerritsen

Je znát, že od napsání této knihy došlo k razantnímu vývoji autorky. Její současná díla jsou plná neobvyklých, až pro nás exotických prostředí a překvapujících zápletek. Krvavá lázeň je "dobrá" detektivka, určitě má svoji kvalitu. Do bazaru ji nedám jenom proto, že chci mít kompletní dílo Tess.

26.05.2016

Tvůj báječný životTvůj báječný životL. Fenton

Opravdu oddechovka. Číst se to dá, ale tak na dovolené, kdy nechci moc zapojovat mozek, nebo se trápit složitým dějem a postavami. Dávám do bazaru.

26.05.2016

Umři znovuUmři znovuT. Gerritsen

Zase skvělá Tess. Obdivuji na její tvorbě velice rozmanitý výběr témat. Dokáže napsat detektivku z takových prostředí, které bychom vůbec nečekali. Ať je to třeba odloučená vesnice v Závějích, nebo prostředí Botswany v této knize. Proto mne tak baví a těším se na další překvapení. To že je vše velice čtivé a napínavé už snad patří k jejím standardům.

15.03.2016

Nízký tlakNízký tlakS. Brown

Některé knihy od SB jsou pro mne trochu moc romantické na hraně červené knihovny, takže jsem váhala s koupením Nízkého tlaku, ale udělala jsem dobře. Tak trochu detektivka a tak trochu romantika. Hezky se to četlo a pokud ve mne příběh vyvolá pocit, že se k němu ještě někdy vrátím,třeba jako k oddechovce na dovolené,není co řešit.

03.03.2016

Operace BlackmailOperace BlackmailJ. Saborowski

Ale ano, dalo se to číst, jen nevím jestli se ještě k četbě tohoto příběhu vrátím.

11.02.2016

Povídej, co vidíšPovídej, co vidíšJ. Fielding

Mám z této knihy rozporuplné pocity, jako spousta dalších "komentátorů". Proto jsem si nejprve přečetla komentáře ostatních, než jsem se pustila do toho svého, Z počátku na mne děj - tak jako na ostatní -působil velice rozvlekle, spíše šlo o podrobnou studii psychologie brutálně znásilněné ženy. Dál mne hnalo vědomí, že se přece jedná o JOY, jednu z mých nejoblíbenějších autorek!! Po dočtení jsem nechala dojmy trochu uležet a udělala jsem dobře, Je pravda, že tato kniha se dost vymyká její ostatní tvorbě, ale jak poznávám Joy v jejích příbězích, nikdy nepíše o tom, co by dobře neprostudovala a neprokonzultovala s odborníky. Tady nám dala jedinečnou příležitost nahlédnout za oponu psychiky ženy, které postihlo obrovské trauma a nemá asi smysl soudit námi "nepostiženými", zda je to příliš hysterické a přehnané. Takže můj závěr - milá Joy, díky i za tuto knihu a za to že se umíš představit svým čtenářům i v jiné poloze tvorby.

11.02.2016

Krev na sněhuKrev na sněhuJ. Nesbø

Mám jako e-knihu a nevím, jestli to bylo jiným formátem při vnímání příběhu, ale po přečtení jsem měla celkem rozporuplné pocity, Pak s odstupem času jsem si uvědomila, že velikost jakéhokoliv autora spočívá také v umění vybočit ze zajetých kolejí a poskytnout čtenáři překvapení. To se určitě povedlo a upřímně - kdybych neočekávala typického Jo N., to mírné "zklamání" by se nekonalo.

24.09.2015

LabyrintLabyrintS. Eklund

No - asi trochu rozpačitě. Na mne moc psychologie. Ale zajímavě zpracované téma, postavy velice dobře propracované. Nemůžu říci, že autor přestřelil a poslal postavy do nepravděpodobných portrétů, kterým by čtenář nevěřil. Ale před touto knihou jsem dočetla Poutníka a kdo to znáte, víte o čem mluvím. Máloco teď bude mít úspěch, než knihu Já, Poutník strávím. Ale to sem nepatří.

28.04.2015

Poslední na řaděPoslední na řaděT. Gerritsen

No - asi mne Tess namlsala Chirurgem, Učedníkem a hlavně Závějemi. Poslední na řadě mi tak neučarovala, očekávala jsem opět vysoký standard. Nějak mi to nešlo, zápletka mne nebavila a rozuzlení bylo tak nějak prapodivné. Kde se tam najednou vzal otec Teddyho, který měl být mrtvý?
Nějak neobratně byl do příběhu včleněn, jakoby narychlo a dostalo to punc nepravděpodobnosti. Připadá mi, že autorka tuto knihu napsala jako " něco za každou cenu". Všem ostatním, kteří jsou tu dle komentářů tak nadšení se omlouvám, ale asi jsem při čtení této knihy neměla to správné naladění.

28.03.2015

Já, PoutníkJá, PoutníkT. Hayes

Samozřejmě dávám 5 hvězdiček. S komentářem jsem musela nějaký čas počkat, nechat ty dojmy uležet, aby mé hodnocení bylo objektivní a ne pod okamžitým dojmem skvělého zážitku. Nebudu hodnotit inteligenci, humor a profesionalitu Poutníka, ani neuvěřitelnost Saracéna. To tu již udělali jiní a velice dobře. Ani objemnost knihy, která je opravdu značná. Často jsem se přistihla, že při čtení a ponoření se do příběhu mám obě ruce zvláštně vyvrácené a zdřevěnělé, aniž bych to vnímala. No není to nejlepší vizitka pro autora? Spíše chci vyzdvihnout aktuálnost problematiky současného světového problému, který díky této knize vnímám ještě intenzivněji, ještě více mne z toho mrazí.

28.03.2015

UčedníkUčedníkT. Gerritsen

Moooc dobré.. Obdivuji schopnost vykonstruovat příběh, dát mu napětí, čtivost a nenásilným způsobem vykreslit charaktery postav. Toto Tess G. zvládá bravurně.

19.02.2015

ZávějeZávějeT. Gerritsen

Tess Gerritsenová...Tato dáma mne začíná velice zajímat. První kniha v mé knihovně od této autorky Chirurg mne velice mile překvapila tím, že televizní seriál detektivek natočený na základě postav hlavních hrdinek se jen nepatrně dotýká knižní předlohy a tak neruší ve vytváření vlastních představ a fantazií. Po přečtení knihy Závěje jsem se ocitla v jiné poloze autorčina vypravěčského umění. Chvílemi jsem měla pocit že čtu detektivku, chvílemi horor a nakonec psychologický román. Zajímavý námět dělá z této knihy netradiční pojetí detektivního románu a nutí člověka (na rozdíl od jiných děl
jiných autorů) přemýšlet o tomto příběhu ještě dlouho po jeho přečtení.

05.01.2015

ChirurgChirurgT. Gerritsen

Moje první kniha od této autorky a po zvládnutí asi její poloviny už mám doma další dvě k přečtení. Myslím že toto hovoří za vše a není třeba dalších komentářů.

25.12.2014

Domovní důvěrnostiDomovní důvěrnostiJ. Smetanová

Zpočátku jsem si nebyla jistá, jestli se mi kniha líbí, nebo se jí jen tak prokousávám už jen z té podstaty, že jí chci dát šanci. Ale čím dál víc mne autorka nutila přemýšlet a ne jen se nechávat bezpracně vést dějem (a právě toto jsem původně očekávala). Ač je kniha situovaná do hluboké totality, nějak mi nepřišlo, že je jí poznamenaná. Naopak z pohledu dnešní doby mne některé názory autorky i jejich volná a nenásilná prezentace v podobě spíše filozofických úvah příjemně pohladily po dušičce.

04.11.2014

Tichá ženaTichá ženaS. A. A. Harrison

Dobré počtení. Objednala jsem si tuto knihu prostřednictvím bazaru tady v Databázi knih a nelituji. Čeho ale je mi líto, že si nemohu od této autorky přečíst více děl v tomto stylu, protože v oboru psychologických románů to byla její prvotina a autorka již nežije.

15.09.2014

Zvěrolékař a jeho přáteléZvěrolékař a jeho přáteléJ. A. Wight

Vždy mne znovu dostane kouzlo anglického venkova, ať je to z pera tohoto autora nebo jiných. Skvělé čtení pro letní pohodu o dovolené.

11.08.2014

Šepoty a lžiŠepoty a lžiJ. Fielding

Joy nám předložila zase trochu jiný pohled na ženskou problematiku. Pro mne jedna z nejlepších jejích knih. Mám je všechny a pořád se k nim vracím, po Neúplné mozaice a knize Ta druhá, bude tato jedna z nejfrekventovanějších. Poslední dobou jsem měla pocit, že si Joy tak trochu "vystřílela munici," ale tímto titulem mne vyvedla z omylu.

12.07.2014

Psi že nesmějí do nebe?Psi že nesmějí do nebe?R. T. Sharp

Takový slabší odvar Herriota. Ale jako oddychovka velice příjemné.

24.06.2014

V pavučině vztahůV pavučině vztahůJ. Fielding

Hlavní hrdinka je mi od prvních stránek sympatická, což u některých dalších z pera Joy není pravidlem, musím si často počkat na vyústění děje, abych pochopila a ocenila jejich osobnost. Takže jako vždy u paní Fielding - dalo se to číst.

20.06.2014

Nic mi neprozrazujNic mi neprozrazujJ. Fielding

Milá Joy, je znát, že tato kniha byla napsaná před 20ti lety. Není to špatné, ale četla jsem od Vás mnohem lepší. Postupem času dáváte svým románům větší autentičnost a velice nepravděpodobné a šokující zápletky nahrazujete realističtějšími a pro dnešní ženu i pravděpodobnějšími situacemi. Proto Vás máme rádi a děkujeme za Váš pohled na mnohá ožehavá témata.

25.05.2014

Prázdné místoPrázdné místoJ. K. Rowling

Nevím co to se mnou je, ale tuto knihu jsem neměla energii vůbec dočíst. Koupila jsem ji zde na DK a strašně jsem se těšila na pošťačku, až mi balíček donese. Moc se mi to nestává, ale asi po 14ti denním trápení a nucení se do čtení jsem ji odložila s myšlenkou "snad někdy příště."

03.05.2014

PanenkaPanenkaJ. Fielding

Neuvěřitelné rozuzlení mi změnilo pocit z této knihy, který jsem měla zhruba do 2/3 děje. Amandu jsem také pochopila až dodatečně, zprvu to byla povrchní a celkem bezcharakterní žena, ale s vysvětlením celé záhady se vše vyjevilo v jiném světle. Takže Joy Fieldingová - díky za další dobrou knižku.

06.04.2014

Princezna RozmarýnkaPrincezna RozmarýnkaM. Zinnerová

Pověstnou čtivost autorky doplňují zdařilé ilustrace.

BukukururunaBukukururunaZ. K. Slabý

Miloučké čtení. Všichni ji shánějí, takže jsem ráda, že já ji vlastním ještě z dětství a nedala bych ji za nic. Je mi líto ...

Sloky láskySloky láskyS. P. Ščipačov

Básně vůbec nečtu, ale tato kniha - nádhera.

Podivuhodný světPodivuhodný světk. autorů

V knize nejsou jen obvyklé popisné fotografie. Jsou to umělecká díla, která dokonale vystihují charakter a mystiku jednotlivých kontinentů. Pokud chcete vzrušující zážitek, jen prohlížejte a prohlížejte.

30.03.2014

LevhartLevhartJ. Nesbø

Tak nevím. To mám jenom já problém orientovat se v množství postav s podivnými norskými jmény? Občas jsem se musela vracet a hledat identitu. To mne dost rušilo ve čtení, ale to je celkem můj problém. Jinak souhlasím s názorem, že příběh je moc dlouhý a některé zápletky až nepředstavitelné pro jejich absurdnost. Ale - nechám to uležet a po čase se ke knize vrátím. Snad mne Nesbo přesvědčí, že chyba je výhradně ve mně.

17.03.2014