Andy79 Andy79 komentáře u knih

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Ehm nevím, co si mám o knize myslet. Je poutavě napsaná a téma alternativní historie je ok. Ale představa že nebýt revoluce, tak by to tu vypadalo jak v Severní Koreji, je podle mě opravdu mimo a kazilo mi to prožitek z čtení. Prosim vás pěkně. Už i na Kubě můžou lidi podnikat, mají internet, dá se i vycestovat. U nás by to vypadalo obdobně. Fikce musí být uvěřitelná, i když je to fikce. To bude asi důvod, proč jsem si tuto knihu moc neužila.

15.05.2021 3 z 5

Návrat mistra Návrat mistra František Niedl

Velmi povedená historická trilogie. Obdivuji autorovu fantazii a schopnost zprostředkovat čtenáři atmosféru staré Prahy a dalších měst. Proměna Lukáše v opravdového muže byla úžasně vykreslená. Určitě se poohlédnu po dalších knihách tohoto autora.

24.06.2020 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Nádherná kniha

21.06.2020 5 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Geniálně napsaná kniha. Malá Helenka pozoruje svět kolem sebe, spoustu věcí nechápe, ani nemůže chápat (je jí teprve 8), ale čtenář moc dobře ví. Vyprávění pojaté touto formou je prostě skvělé, zároveň díky dětské naivitě takové lehké.
Ráda bych viděla i hru s B.Hrzanovou, neboť na ni čtu samou chválu.
Některé události ve mě vyvolaly nostalgii (lampionovy průvod aj)

30.06.2020 5 z 5

Oněgin byl Rusák Oněgin byl Rusák Irena Dousková

Pokračování Hrdého Budžese mě opět chytlo! Často bývají druhé a další díly jen takovou nastavovanou kaší, ale to v tomhle případě vůbec neplatí. Je to zas trochu jiné než Budžes, protože Helenka už je starší a má zas jiné starosti než v osmi letech. Zážitky z gymplu neměly chybu :-) :-) :-)

07.07.2020 5 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Výborná kniha. Trochu mi ale vadilo skákání v čase a postavách, trvalo mi, než jsem se zorientovala. Zasazení části děje do Indie byl skvělý tah, jednak to knihu ozvláštnilo, jednak vás obohatí i z hlediska cestopisného (popis tržitě s rybami, chrámu apod.). Kniha ve mě doznívá stále.

18.06.2018 5 z 5

Darda Darda Irena Dousková

Darda bavila, i když byla úplně jiná než předchozí díly. Ale už tam není to "něco" co dělalo Budžese Budžesem a Oněgina Oněginem. Líbily se mi skryté narážky na politiku, bulvár, společenské dění všeobecně.

07.09.2020 4 z 5

Svítání nad savanou Svítání nad savanou Hana Hindráková

Mám ráda knihy paní Hindrakové. Moc hezky píše a zná Afriku jako málokdo, takže čtěte beletrii a cestopis v jednom.

21.06.2020 5 z 5

Hádej, můžeš jednou Hádej, můžeš jednou Kateřina Castañeda

Tuhle knihu jsem si koupila na dovolenou. Doma jsem prolistovala a zaujala mně povídka o dívce, která se jednou ráno probudila v cizím domě. Přečetla jsem si ji a pak další a další až jsem najednou byla na konci. Moc hezky se to čte.

18.06.2018 5 z 5

Ve stínu Ve stínu Kateřina Castañeda

Chtěla jsem dát 4 hvězdičky, ale jak už tu napsala mi-nu-lo, za ten konec dávám o hvězdičku víc.

09.09.2021 5 z 5

K moři K moři Petra Soukupová

Asi půjdu proti proudu, ale mě to nebavilo. Neseděl mi styl vyprávění, téma ani jeho zpracování. Knihu jsem si koupila na základě recenzí, neboť okolí mě přesvědčovalo, že tuhle knihu prostě musím mít. Některé odstavce jsem přeskakovala, a konec už jsem vzala jen letem světem.

18.06.2018 2 z 5