andreamrs andreamrs komentáře u knih

Prudký vzlet Prudký vzlet Bianca Iosivoni

Kniha ve mně rezonuje stejně jako první díl, navzdory tomu, že většina lidí ty knihy hodnotí podprůměrně. Upřímně moc tu vlnu hejtu nechápu, ale každý má svůj názor a naštěstí si každá kniha najde své čtenáře ️.
Jednání postav je někdy přitažené za vlasy a často čistě sobecké, nicméně oba díly pojednávají o vážnějších tématech a já jsem vděčná, že i takové knihy můžeme číst. Já Hailee někdy docela i rozuměla, v druhém dílu se hodně jejího chování vysvětluje. Možná si ty knihy beru trochu osobně, já se v té její ztrátě, hledání odvahy žít jinak a zároveň přemýšlení JAK dál žít docela viděla. Moc jsem si přála, aby to pro ni a Chase dopadlo dobře - romantička ve mně se nezapře. Není snadné psát ani číst o ztrátě, sebevraždě, bolesti, ale za mě se tyhle knihy povedly a jsem ráda, že jsem je mohla číst a budou zdobit mou knihovnu.

Knihkupectví poslední naděje Knihkupectví poslední naděje Emily Blaine

Baví vás knihy z prostředí knihkupectví? Pokud ano, ráda bych doporučila knihu, kterou asi už mnozí z vás znají, protože je díky krásné obálce a lákavé anotaci nepřehlédnutelná. Na knihu doteď myslím, na tu pohodu na stránkách a příběh, který vás obejme jako teplá deka :) i když já mám radši takové intenzívnější knihy a nebráním se lehké erotice, tady to autorka ani nepotřebovala do příběhu zakomponovat - je krásný sám o sobě!

Čekanka Čekanka Julia Quinn

(SPOILER) Na Čekanku jsem se zatím těšila ze všech dílů nejvíc! Vztahu Penelope a Colina jsem fandila už od shlédnutí seriálu. A i když vysloveně nezklamal, měla jsem výhrady (i když na sérii nedám dopustit).

Postava Penelope mi přirostla k srdci, líbila se mi její inteligence a humor, jak brala i věci, které ji trápily, s nadhledem a elegancí. Celkově mám ráda, když dostanou v příbězích prostor i takové opomíjené nebo podceňované postavy. Kromě toho se v knize dozvíme i její velké tajemství, které mě úplně dostalo!
Co mě ale zklamalo, bylo ješitné, až dětinské chování Colina. Čekala jsem od něj něco trochu jiného… Od začátku byl mým oblíbencem a o to víc mě to mrzelo. Zejména z jeho závisti namířené na úspěchy Penelope mi přišlo až smutno.

U čtení Bridgertonu si člověk krásně odpočine, všechny knihy (zatím) měly takový podobný scénář a už od prvních stránek víte, jak to dopadne. S tím ale do toho čtení musíte jít a přesto si to užijete.

Ten den Ten den Blanka Lipińska

(SPOILER) Stejně jako u prvního dílu jsem k příběhu přistupovala tak, že jsem od něj moc nečekala. První díl mě docela mile překvapil a vůbec nebyl tak špatný, jak jsem po recenzích tady čekala.
Ten den je ale jiný kafe :D tím problémem pro mě je kromě nelogického děje Laura. I když je Massimo nelítostný mafián, který nemá problém odprásknout člověka, musí být taky svatý. Laura je za mě nejhorší knižní postava ever, rozmazlená, sobecká, náročná, utrácí cizí peníze za značkové hadry (ty nekonečné popisy outfitů jsou na zabití - overal Chanel, boty YSL, kabelka Balenciaga - sorry, ale vůbec netuším, jak ty věci vypadají :D tudíž ani představivost mi u knihy moc nepracuje) a místo drog a alkoholu potřebuje spíše psychiatra. Útěk do Polska a Budapešti se stejně debilní kamarádkou byl jen třešničkou toho bizárku. Naopak mužské postavy jsou mi i navzdory nelogičnosti příběhu překvapivě sympatické.

12.08.2022 3 z 5

Vicious: Divoká láska Vicious: Divoká láska L. J. Shen

(SPOILER) Setkáváme se zde s takovou klasickou zápletkou, kde se setkává dramatická minulost hlavních postav s přítomností. Vyskytuje se tady vztah love to hate mezi bohémskou Millie a děsným hajzlem (pardon) Vicem. Ale i z toho důvodu mě postava Vica hodně bavila, zejména odkrývaní minulosti a důvodů, proč se choval tak nesnesitelně.

Vicious mě naprosto pohltil. Ta spalující vášeň a nenávist - no, četlo se to opravdu dobře, hvězdičku z hodnocení ubírám jen z toho důvodu, že některé pasáže a zejména Vicovo chování bylo už hodně přestřelené a neumím si představit něco podobného v reálném životě. Na druhou stranu byla Millie často až moc pasivní a nechala si vše líbit.

Tajný pánský knižní klub Tajný pánský knižní klub Lyssa Kay Adams

Popravdě mi představa toho, jak parta alfa samců, hltající červenou knihovnu a rozdávající rady do života, pomáhá sportovci Gavinovi s jeho rozpadajícím se manželstvím, přišla hodně úsměvná. Ale vážení! Ono to opravdu fungovalo! Ten děj byl natolik zábavný a vtipný, že jsem se častokrát smála opravdu nahlas. Ta zápletka byla tak zajímavá, až byla geniální. Jediný malý problém jsem měla s Gavinovou manželkou Theou (i její sestrou) a vyjímečně mě mužské postavy bavily víc.

Knížku bych doporučila zejména:
- čtenářkám 25 a výš (klidně i mladším, pokud mají rádi romantiku z dospělejšího prostředí - ne vysoká škola atd.)
- čtenářkám Elle Kennedy nebo dalších “sportovních” romancí
- čtenářkám, které si rády přečtou příběh s vážnějším tématem (potenciální rozvod), ale s odlehčenou formou
- všem čtenářům, kteří by rádi pochopili duši svého protějšku (ačkoliv se jedná o romantiku, je to přesně ten typ knihy, která by mohla bavit i mužské čtenáře)

Pomýlené srdce Pomýlené srdce Samantha Young

Dlouho jsem neměla ani tušení, že se chystá třetí díl série Play on, proto to pro mě bylo moc milé překvapení. Do knihy jsem se pustila hned v ten den, kdy dorazila a přečetla ji za jeden den. U autorky to ani jinak nejde... Mimochodem, na sérii je skvělé, že nemusíte dodržet pořadí, protože díly na sebe nenavazují. Pokud chcete sérii, kde díly navazují a každý příběh vypráví o jiné dvojici, doporučuji spíše Dublin street.

Pomýlené srdce má zatím pro mě ze všech knih od Samanthy nejtěžší téma. Hlavní postavy tady svádí neustále boj mezi vzájemnou přitažlivostí a touhou pomstít se. Sledujeme vývoj jejich vztahu od dětství až po současnost, jejich společné krásné chvíle i to, jaké tragédie je na jejich cestě potkaly. Kniha je nabitá emocemi a až děsive reálná, protože takové věci se nedějí jenom v knihách. Prožívala jsem příběh Jane a Jamieho stejně, jako kdyby se jednalo o můj vlastní. Samantha taky umí napsat erotické scény tak, že se musíte červenat až na... no všude . Bylo mi místy opravdu až horko. Celý děj je zaobalený do tajemství a odkrývání toho hlavního PROČ, a všechny ty náznaky a posléze vysvětlování jsem si moc užila. Znovu se jedná o promyšlený děj, který vás emočně rozloží. Důvod, proč šli Jane a Jamie od sebe, mě naprosto zničil. Nevěřila bych, že tak blízký člověk dokáže udělat něco takového...

Tohle si, prosím, přečtěte. Opravdu nebudete litovat. Tím spíš, pokud nejste úplně na romantické knihy, protože tady je ten odkaz mnohem významnější, a romantiky v knize zase tolik nenajdete.

Scandalous: Šokující láska Scandalous: Šokující láska L. J. Shen

Příběhu Edie a Trenta jsem se lehce obávala, protože nejsem zvyklá na #agegaptrope, ale nakonec jsem byla nadšená! Dokonce jsem teď dala šanci i podobné zápletce v další knize. Zamilovala jsem si Edie, její sílu, odvahu a to, jak bojovala za ty, které milovala. Její vztah k Luně mě až dojal. Chování Trenta se mi tolik nezamlouvalo. K Luně se choval jako úžasný otec, ale docela mi vadilo, jak až vulgárně přemýšlel o Edie, o mladé ženě, která nedávno byla také ještě dítě.

Moc, moc se mi líbilo to, jak autorka nakládala s age gap, popisovala to tak citlivě a s prostorem k zamyšlení, že ne věk, ale naše činy vypovídají o tom, jak vyspělí vlastně jsme. Na závěr zmíním úžasný detail mořského koníka na obálce

Smlouva na lásku Smlouva na lásku Cassie Connor

Co se stane, když potká právnička Rebecca, která bere svůj život velmi vážně, značně uvolněnejšího krasavce Hudsona a zajiskří to mezi nimi? Odpověď naleznete na stránkách knihy Smlouva na lásku.

Poslední dobou opravdu miluju linku #fakedating, prostě tohle byla kniha pro mě. Líbilo se mi zejména to, jakou proměnou prošla postava Rebeccy a začala si konečně užívat život. Rebecca bohužel nebyla postavou, kterou bych si oblíbila; naopak její reakce na většinu situací mi vysloveně vadily, říkala jsem si, že se to do takové oddechové knihy až nehodí, ale pak vše začalo dávat trochu smysl. Hudson byl prostě zlatíčko, i když jsem popravdě moc nechápala, co na "Becs" vidí, ale jejich vzájemná přitažlivost byla hrozně hezká. Celkově to byla taková skvělá, #feelgood oddechovka. Moc se mi líbila pocta romantickým komediím a muzikálům, které jsou v knize zmíněné (Návrh, Pomáda, Samotář v Seattlu), nechybí ani kýčové momenty, u kterých čtenáři roztaje srdce.

Rodina Rebeccy mi nebyla ničím blízká, naopak rodinu Hudsona jsem si zamilovala od první zmínky a věděla jsem že nezklamou. Právě tahle linka vnesla do příběhu ten potřebný vtip a množství lásky. Líbilo se mi i to, že nešlo jen o klasickou romantickou linku, ale v tomhle případě za chlapa platila spíše Rebecca :D respektive ji autorka připsala hodně až "mužských" vlastností, což se ostatně v knize i řeší, otevírají se i témata znevýhodňování žen na pracovišti, co je vlastně skvělý, protože upozornit na nějaký problém takhle nenásilnou formou je snad ta nejlepší varianta.

Za #recenznivytisk moc děkuji @grada_cz @cosmopolis_cz

14.11.2023 4 z 5

Třinácté znamení Třinácté znamení Elizabeth Briggs

(SPOILER) Téma knihy je velmi zajímavé, v prostředí běžného moderního světa sledujeme svět vlkodlačích smeček. Celý nápad mi přišel skvělý a je mi líto, že se nedostalo na to, vysvětlit že života vlkodlaků zvěrokruhu víc zajímavostí. Protože je ale dvanáct znamení, a tudíž dvanáct smeček, je mi jasné, že by kniha musela být tak třikrát delší, aby alespoň trochu popsala fungování každé z nich.

Byla jsem sama překvapená, že mě více zaujala fantasy linka a všechno kolem fungování smeček. Držela jsem pěsti Kadenovi a jeho smečce aby si své právoplatné místo vybojovali. Prostě jsem jim fandila. Měla jsem problém jen s jednou postavou, a tou byla Ayla. I když prošla od začátku výraznou proměnou, vadilo mi, jak je povrchní. Už dlouho jsem nezažila, aby ženská hrdinka dělala z muže kus masa, na kterém jsou zajímavé jen svaly. Na to, že byla dospělá žena po vysoké škole, chovala se jako puberťačka a mně čtení přišlo jako ze střední školy. Také jsem od ní čekala víc pokory, vzhledem k tomu, že byla celý život outsiderem, nějak mi to u ní chybělo...

Za co musím ubrat jednoznačně hvězdičku, tak byli popisy erotických scén. Vlastně jsem byla i ráda, že se na tolik pikantností nedostalo, protože bych to nezvládla číst. Nevím, zda se jedná o nedobrý překlad, nebo jsou podobně květnaté výrazy i v originálne, ale byl to slušný bizár. Výrazy jako "jeskyňka", "klacek" nebo "ocas", "prznit kundičkou"... Tohle fakt nee.

Za recenzní výtisk moc děkuji @cosmopolis_cz

27.04.2023 4 z 5

Ve stínu popela Ve stínu popela Jennifer L. Armentrout

Panečku, tahle kniha je neskutečná jízda. I když má lehce přes 600 stran, ale zhltla jsem ji za dva dny, protože byla neskutečná. Ačkoliv se autorka hooodně rozkecává a popisuje opravdu úplně všechno, vůbec mi to nevadilo, naopak bych uvítala knihu ještě o maličko delší. Pořád se tam něco dělo a ani na vteřinku jsem se nenudila. Netrpělivě jsem obracela stránku za stránkou a čekala, kdy se objeví další zvrat. Dokonce jsem vytáhla lepíky a zaznačila jsem si v knize zajímavé scény a myšlenky, co teda nedělám vůbec nikdy.

Sera je úžasnou hlavní hrdinkou, statečná, drzá, to já ráda, ani vteřinku s ní se nenudíte. Naproti tomu Nyktos... Panebože, ještě teď je mi horko. Ty pikantnější scény byly naprosto neskutečné, ale líbilo se mi, že to není to, o co primárně v knize jde. Ten příběh je tak promyšlený, dotažený do konce, že tohle je opravdu jen takovou třešničkou. Ta chemie mezi nima byla ale neskutečná. Miluju tu kombinaci drsných scén, místy erotiky, přátelského kočkování (jako ti bohové tam? Okamžitě chci mezi ně!), vtipných i brutálních momentů. Neskutečná jízda a já si užila každou vteřinu. Potřebuju hned i pokračování.

Tímto znovu moc, moc děkuji @albatrosmedia a @humbook @humbookblogeri za tuhle neuvěritelnou knihu a za příležitost si ji v rámci #spolupráce přečíst! #humbookblogeri

27.04.2023 5 z 5

Matčino vyznání Matčino vyznání Kelly Rimmer

Vždycky, když se pustím do nové knihy autorky Kelly Rimmer, tak si v duchu říkám, že tentokrát už jsem připravená. Že mě tentokrát příběh nesemele a emočně nevyždímá do poslední slzy.
Tak ani tentokrát se mi to nepodařilo. Aktuálně se díváte na jednu z TOP knih roku a určitě o ní budu ještě hodně mluvit.

Matčino vyznání mě emočně rozložilo. Neumím si představit, co by se mnou kniha udělala, pokud bych už byla mámou. Sledujeme osud dvou matek, Ivy a Olivie. Obě milující jednoho muže a v odlišném postavení - jedna je jeho matkou, druhá manželkou. Obě s odlišným pohledem na milovaného muže. Která z nich je v právu? Která opravdu zná jeho duši?

Nabízí se tady tolik morálních dilemat. Kniha ve mně neustále rezonuje, potřebovala bych si ji brzy přečíst ještě jednou. Otevírá se tady tak citlivé téma, otázky typu: Je špatná matka jen ta, která dítě zanedbává, nebo stačí jen zavírat oči? Jak udělá člověk ve výchově chybu?

Postavy a jejich životy byli tak reálné, což mě taky moc zasáhlo. Přemýšlela jsem, kolik naoko dokonalých lidí po světě chodí, a že nikdo z nás neví, co se za zavřenými dveřmi děje. Jak mnozí z nás před křivdou zavírají oči. Nejvíc jsem si oblíbila Olivii, psychologie její postavy byla tak reálná, až jsem měla místy husí kůži. Rozuzlení Oliviina příběhu mě zničilo. Dlouho jsem u knihy tak nebrečela.

05.09.2022 5 z 5

Idol Idol Kristen Callihan

Postavy jsem si oblíbila, ale bohužel ne natolik, abych jim po dočtení věnovala moc myšlenek. Nejvíce mě zaujal Jax, který má vlastní příběh, takže na ten se těším! Rozhodně dám dalším dílům šanci, i když nejsem z Idola zrovna nějak odvařená. Věřím, že si Manažera a Jaxe zamiluju mnohem víc.

První polovina knihy mě popravdě moc nebavila, na můj vkus se tam toho dělo dost málo a příběh vůbec neutíkal. Někdo má takové to poklidné tempo a velice #slowburnromance rád, ale mně to nesedlo. I když se mi postavy líbily, myšlenkové pochody Libby byly už pořád o tom samém a to fakt ráda nemám. Druhá část, kdy se čtenář dozví něco ze zákulisí koncertů, turné a obecně showbiznisu, mě bavila mnohem víc. V poslední době jsem četla několik takových knih a tohle prostředí se mi v knihách zamlouvá. Také se mi moc líbilo množství zmínek o hudbě, interpretech a dalších věcech, přidalo to příběhu na osobitosti.

05.09.2022 3 z 5

Kukačky – Moje dítě není moje Kukačky – Moje dítě není moje Anna Staňková

(SPOILER) Největší knižní překvapení? Jednoznačně Kukačky!
Nečekala jsem, že by mě příběh rodičovství a výchovy “cizího” dítěte mohl tak zasáhnout a nabídnout tolik podnětů k zamyšlení. Kniha byla napsána na motivy seriálu a jedná se o opravdu povedený příběh o rodičovství, rodině, odpuštění, o tom, co je správné. Navíc nabízí i pohled na to “co kdyby” a řeší i další důležitá témata, například autismus.

Rodina pro začátečníky Rodina pro začátečníky Sarah Morgan

Už když se mi kniha dostala do ruky tušila jsem, že se nebude jednat o klasickou romantiku typu “ona potká jeho a bláznivě se zamilují.” Ostatně romantiky v knize moc nenajdete, ale to vůbec nevadí. Kniha totiž ukazuje mnoho podob lásky lásku mezi přáteli, lásku novou a křehkou, lásku k dětem.

Příběh Flory, která jde do vztahu s ovdovělým Jackem s tím, že si musí získat jeho dvě dcery, mě neskutečně vzal za srdce. Kapitoly jsou psané z různých pohledů a proto můžeme sledovat myšlenkové pochody Flory i starší dcery Izzy, co se mi moc líbilo. Autorka vypráví příběh lidsky a s citem, a vy se můžete vcítit do všech postav. Zároveň nenásilně otevírá závažná životní témata - ztrátu, tajemství a jejich dopad na psychiku, potřebu chránit člena rodiny před bolestí. I nesnadné téma příchodu nového partnera do života dětí bylo podáno citlivě a s lehkostí, dokonce se špetkou humoru.

Dle obálky jsem soudila, že to bude nějaká letní “pohodovka,” třeba s příměsí humorných situací, kdy děti dělají nové partnerce svého otce naschvály. Nemohla jsem se víc mýlit. Přistihla jsem se, že se častokrát u knihy dojatě usmívám. Tohle byl pro mě velmi silný čtenářský zážitek a vůbec jsem to od knihy nečekala.

Víno a čáry Víno a čáry Luanne G. Smith

Vůbec jsem netušila, co mám od knihy čekat, ale viděla jsem na ni vesměs pozitivní recenze. Proto to byla jasná volba, když jsem chtěla změnit žánr. Příběh hezky plyne a spíš než s dynamickým dějem se tady setkáváme s nádhernými opisy přírody, vinic, bylinkářství a magie. Kdo z nás by tušil, jakou paseku dokáže nadělat obyčejné ptačí pero. Ten krásný klid, který bylo cítit na každé stránce, a opisy mě přenesly do jiných krajů a seznámily mě s jiným typem magie, než s jakou se běžně v knihách potkávám.

Opravdu dobrým nápadem bylo za mě přidat k fantasy lince nádech detektivky i romantiky, ale bohužel tady moje nadšení trochu opadá. Popisů je v knize opravdu hodně, ale ta důležitá "detektivní" linka vůbec nedostala dostatečný prostor, vše se vyřešilo hrozně narychlo, a v závěru bych uvítala víc informací, zejména o vedlejších postavách. Čekala jsem i více informací o prokletí hlavní hrdinky Eleny, za mě se to taky vyřešilo velice rychle. Pokud by to zůstalo jen u té opisné části a jednalo se o pohodové vyprávění, byla bych asi spokojenější.

12.08.2022 3 z 5

Láska a jiná slova Láska a jiná slova Christina Lauren

Z předchozích knih autorek jsem už zvyklá, že mě u čtení pokaždé něco (v dobrém) semele. Tentokrát to nebyla ale smršť humoru, ale vysloveně hurikán různých emocí.
Tahle kniha se vám pomalu vplíží do srdce, přesně jako ty city, o kterých vypráví. Přesně jako ta první láska, kterou popisuje. Protože tohle je opravdu pomalý příběh, musíte si hi vychutnat, i když vás třeba ze začátku úplně nepohltí, přijde vám zdlouhavý, ale pak se konečně začtete a už vás to nepustí. Dotýká se míst, o kterých si myslíte, že je v sobě máte dávno pohřbené. Protože je tak strašně opravdová. Protože každý z nás zažil tu jednu lásku, která už dávno skončila. A na stránkách knihy se dozvíme, co by se stalo, kdyby nakonec přece jen neskončila?

Moc jsem si užila to pomalé tempo příběhu Macy a Elliota, sledujeme jejich vztah od úplného začátku, to, jak se z přátelství postupně vytváří silné pouto, až vztah, který by měl být navěky. Slova v tomhle případě hrají velkou roli. Přivedou Macy a Elliota k sobě, protože jsou oba vášniví čtenáři. To byla další část příběhu, kterou jsem si tolik užila. Dovedou ublížit i vše spravit. Z příběhu je cítit ta melancholie i naděje, kterou setkání po letech vyvolává.

Zejména postava Elliota mi učarovala, takového kamaráda bych si opravdu přála mít. Chování současné Macy mi ale vadilo, zejména to, jak v současnosti dospělá žena lékařka (ne)řeší problémy a neumí se jim postavit čelem. Dějová linka se současnými partnery se za mě nepovedla, zejména Macy z toho u mě nevyšla zrovna moc dobře. Navzdory malým výhradám vůči hlavní hrdince jsem z knihy naprosto unešená a plná dojmů a emocí.

Tichá pošta Tichá pošta Tereza Herzogová

Po dočtení Schovávané jsem několikrát přemýšlela, jak asi pokračoval vztah Šárky a Ivana. Jako každý vztah i tenhle se s časem vyvíjel a my potkáváme oba protagonisty po letech, v pro ně zásadním období. Já byla už u Schovávané ze zápletky úplně nadšená, a pokračování rozhodně nezklamalo. Před Šárkou znovu po těch letech čeká těžká volba mezi srdcem a rozumem. Ivan nemládne, a všechny odsunuté problémy vycházejí na povrch.

Kniha úžasným způsobem popisuje mezilidské vztahy, navíc hodně promyšlené a v rámci příběhu propojené. Je to náhled do obyčejných životů obyčejných lidí, kteří dělají velké i malé chyby, častokrát špatná rozhodnutí, a kde jedno slovo dokáže vše změnit Tohle není pohádka ale reálný život. A dokáže v takovém případě vše vyléčit a vyřešit jen “obyčejná láska? A jak se k tomu Šárka nakonec postaví?

Kromě hlavních hrdinů me hodně bavil tragikomický vývoj postavy češtináře Chrousta a zejména pak Patrikův příběh, tam bych klidně brala i celou knihu! Navíc autorka znovu používá ten překrásný jazyk a poetické opisy, které vás přinutí zatoužit zabalit se do deky na opravdické Hnípandě a jen tak existovat a koukat kolem sebe na tu (ne)obyčejnou nádheru.

Jako bonus nám autorka představila prostřednictvím restaurátora Barta i Santiniho architekturu, přišlo mi to tak krásně tajemné a ty opisy jeho architektury se úžasně hodily k tajemství vztahu, který se zde začal rozvíjet.

Konec dává prostor pro další pokračování, tak doufejme Já se s postavami ještě neloučím, ještě bych s nimi chtěla alespoň na jeden fesťák :D. Autorce moc děkuju za recenzní výtisk a moc fandím, znovu úžasná práce.

27.03.2024 5 z 5

Jen mezi námi Jen mezi námi T. L. Swan

Po tom třetím, který mě bavil ze všech nejméně, jsem se trochu bála, zda autorka udrží laťku. A panebože, udržela. I když je Christian jen namyšlený, rozmazlený spratek :D tak jsem si ty jeho hlášky opravdu zamilovala, i celou jeho (častokrát hroznou, co si budem) osobnost. Hrozně moc mě bavil. V recenzích jsem na něj nečetla zase tak pozitivní ohlasy, ale to mi můj dojem nezkazilo. Ano, vím že mám pro bratry z rodiny Milesů slabost, ale znovu se mi potvrdilo, že autorčinou silnou stránkou jsou mužské postavy. Hayden byla pro mě nevýrazná a nezajímavá a ten dojem mi vydržel až do konce. Když došlo k jistému konfliktu, byla jsem na straně Christiana. Ten si mě prostě získal. Děj odehrávající se v evropském hostelu a dalších destinacích mě hrozně moc bavil a dějová linka s Eddim mě dojala. Já jsem naprosto nadšená.

05.10.2023 4 z 5

Nel - Příběh Cornelie Fetterlyové Nel - Příběh Cornelie Fetterlyové Kristyna Andrews (p)

Kniha mě opravdu nalákala svou anotací. Jednou za čas ráda vyhledám nějaký postapo román, protože pokud je dobře napsaný, tak čtenáři představí trochu jinou budoucnost. Cornelie je obyvatelkou nové Ameriky, která vznikla po třetí světové. Je to ambiciózní mladá žena, která žije ve své bublině se snoubencem, rodinou a přáteli, v záři reflektorů. Nechci ji úplně nazývat naivní; Cornelie je prostě jednou z těch šťastných, kterým svět leží u nohou. Alespoň do jednoho osudného dne, který ji změní život.

V první polovině knihy se spíše seznamujeme s tím, jak Cornelie žije, jaká byla její cesta, která vedla k tomu zlomovému okamžiku. Okamžik, kdy nastane její proměna, stejně tak prostředí, celý útok a "vypuštění" viru bylo úplně mistrně popsané, bylo mi fakt ouzko :D hlavně když si vybavím reálné události s jistým nejmenovaným virem. V druhé části se Cornelie snaží srovnat s novou realitou a tam nastává ta pořádná akce. Zjišťuje, co v jejím životě opravdu stálo za to, a co bylo jenom pozlátkem. Osobně její posun hodnotím velmi pozitivně, z takové charakterově lehce nevýrazné princezničky se stala opravdu bad ass hrdinkou. Je to opravdu příjemná změna, že "superhrdinství" nemusí zažívat nutně jenom mužské postavy. Navíc Nel si zachovala své hodnoty a povědomí o tom, co je dobré a správné, co se mi moc líbilo.

Autorka si na konci krásně vydláždila cestičku k dalšímu dílu, kterého se snad dočkáme, a k tomu můžu říct jedině, že ji moc, moc fandím a děkuji! Nevěděla jsem, co od příběhu čekat, dostala jsem toho mnoho, prostě jsem nadšená. Navíc se kniha čte sama navzdory těm menším písmenům. Ke všemu má příběh tolik vrstev, že by mohl zaujmout i čtenáře, kteří si na sci-fi zase tolik nepotrpí.

12.09.2023 4 z 5