andrea7191 andrea7191 komentáře u knih

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Kniha měla na můj vkus delší rozjezd, než by se mi líbilo, ale pak už to bylo fajn. Sice to dle mého není úplný WAU efekt, ale možná je to tím, že nečtu sérii popořadě tak, jak by se slušilo a patřilo.

24.06.2021 3 z 5

Zábavné, ale už trochu monotónní a jednotvárné. Většina nábojů se vystřílela v prvním díle a tenhle už ho jen kopíruje a parazituje na úspěchu jedničky.

11.06.2021 3 z 5

Půlminutové horory Půlminutové horory * antologie

Kniha, která je pro děti a protože moje dítě si jí vyhlídlo, nedalo mi to a přečetla jsem si jí a musím říct, že je dobrá. Některé příběhy jsou zajímavě promyšlené. Každý příběh je velmi krátký, opravdu nezabere více než minutku.

29.03.2021 4 z 5

Nerozumim, nechápu, ale obdivuji. Nemám slov, nějak mě nenapadá, co k tomu napsat, asi si to nejdřív musím srovnat....

23.03.2021 5 z 5

Vrchlický erotický Vrchlický erotický Jaroslav Vrchlický (p)

To jsem se tak jednou bavila v práci s kolegyní o básničkách ze základky, které si do dneška pamatujeme. Nechápu jak a proč (:-D), ale vybavila se jí básnička, právě z téhle knihy a protože jsem jí neznala, dala mi jí přečíst. Musím říct, že to, co jsem se tam dočetla, jsem nečekala :-D. Na tehdejší dobu velmi odvázané téma s velmi specifickou volbou slov :-D.

18.02.2021 3 z 5

O psaní: Memoáry o řemesle O psaní: Memoáry o řemesle Stephen King

Kniha mě zklamala. Nevím sice, co jsem čekala, ale vlastně nic mi nedala. Neřekla mi nic, co bych o něm nevěděla nebo go bych se dozvěděla ráda.

10.02.2021 2 z 5

Bezdomovcem snadno a rychle Bezdomovcem snadno a rychle Vítek Formánek

Knihu jsem četla v rámci mé práce a musím říct, že jsem nebyla v překvapená, ani nic jiného, jelikož o této problematice leccos vím, ale nahlédnout pod pokličku bezdomovce na ulici a udělat si obrázek o tom, jak to "venku" funguje, by měl každý, kdo s těmito lidmi pracuje nebo se o jejich problematiku zajímá. Nicméně je to jedna z knih, která mě ani tak nepřekvapila, ale upřímnost, se kterou je psaná, je příjemná.

10.02.2021 3 z 5

Řídících Márinka - 5. díl Řídících Márinka - 5. díl Felix Háj (p)

Sentimentální vzpomínka na dětství popáté:-D

04.02.2021 4 z 5

Řídících Márinka - 4. díl Řídících Márinka - 4. díl Felix Háj (p)

Sentimentální vzpomínka na dětství počtvrté :-D

04.02.2021 4 z 5

Řídících Márinka - 2. díl Řídících Márinka - 2. díl Felix Háj (p)

Sentimentální vzpomínka na dětství podruhé :-D

04.02.2021 4 z 5

Řídících Márinka - 3. díl Řídících Márinka - 3. díl Felix Háj (p)

Sentimentální vzpomínka na dětství potřetí :-D

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Musím říct, že víc než hlavní děj mě bavila vedlejší linie příběhu o Kim, Alex a její matce. Čím více dílů mám přečtených, tím méně zajímavé mi přijdou. Z Kim se stává měkota, která už postrádá ten "drajv" a tím pádem se z toho pro mě stává klasická detektivka.

27.01.2021 3 z 5

Když padne noc Když padne noc Jenny Milchman

Název a popis knihy mě navnadil, ale příběh samotný už tolik ne. Vadila mi spousta omáčky kolem popisu situace, že jsem měla tendence řádky přeskakovat a konec mě teda zklamal úplně. Není to špatné, ale není to ani rozhodně skvělé.

30.11.2020 2 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Knihu hodnotím ne jako zážitkovou, ale odpočinkovou. Ke knize jsem se dostala náhodou a protože to není vůbec žánr, který bych normálně četla, dalo mi docela zabrat u ní zůstat. Dlouho jsem se motala v tom, kdo je kdo a jestli jde zrovna o současnost nebo o střih do minulosti. Nicméně jako oddychovka to ujde, ale není to nic, k čemu bych se chtěla ještě někdy vrátit.

05.10.2020 2 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Tato kniha mě celkem překvapila. Ze začátku jsem si říkala, že je přeci jasné o co tady jde, ale když už jsem to nakousla, tak to dočtu. No, dobře jsem udělala. Kniha je napínavá, ale konec mohl být trochu víc "vygradovaný", jak bych čekala u tak velikého rozuzlení. Nicméně zajímavé a rozhodně čtivé.

15.09.2020 4 z 5

Eliška a táta Král Eliška a táta Král Hana Doskočilová

No jo, na tenhle poklad z dětských let jsem skoro zapomněla, dokud jsem jí nenašla při stěhování.

12.08.2020 5 z 5

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Knihu jsem četla až potom, co jsem viděla film a musím říct, že to byla lepší volba než naopak. Byla bych zkamaná. Jak už to tak bývá, film se ani zdaleka nepřibližuje ke knize.

12.08.2020 5 z 5

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

Miluju Stephena Kinga.....tedy......milovala jsem Stephena Kinga. Svého času jsem jeho styl psaní porovnávala s ostatními, ale postupně mi jeho další a další knihy nepřišli nijak převratné. To se ale nedá říci o této knize, ta ještě patří mezi zlatá léta umělcova. Příběh zajímavý, samozřejmě tam nechybí nějaké to nereálné tajemno. Celkem podařený psycho příběh.

23.07.2020 4 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Joe Peters

Knihu záměrně nebudu hodnotit hvězdičkami, protože hvězdičky jsou v tomto případě nedůležité. Tento příběh se mi četl velmi, velmi, velmi špatně. Kniha mě naprosto šokovala. Vědomí, že je to skutečný příběh člověka, dítěte (!), mě provázela po celou dobu čtení. Od první stránky až do té poslední je člověk v šoku. Tolik lidí, kteří věděli a nepomohli. Nevěřili, nebo nechtěli. Naprosto šílené. Celou dobu jsem měla na mysli, že čtu o malém klukovi, který nemá z ničeho z toho rozum, nerozumí tomu, co a proč se mu děje. Kapitolu o znásilňování 8-letého dítěte jsem v podstatě jen prolistovala, protože jsem na to neměla žaludek. Nedovedu si ani na chvíli představit, co musel chlapec prožívat. S autorem souhlasím v tom, že o takových věcech by se mělo vědět, lidi by před tím neměli zavírat oči. Klobouk dolů před ním, že v dospělosti v sobě našel tolik síly, že se o to podělil a napsal svůj příběh.

25.02.2020

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Po shlédnutí filmu, jsem si to prostě musela přečíst a jedno je jasné.... kniha je kniha... a to dobrá.

19.02.2020 4 z 5