Andi Andi komentáře u knih

Stopařův průvodce po Galaxii / Restaurant na konci vesmíru Stopařův průvodce po Galaxii / Restaurant na konci vesmíru Douglas Adams

Čekala jsem všechno, ale tohle opravdu ne. Ten sarkasmus, ta satira. Ten výsměch lidskému pokolení a naší hlouposti. I když ona ta série je vlastně taky blbost, ale neuvěřitelně vtipná blbost. Ještě, že už to vyšlo před nějakými desítkami let, dneska by mu to už nikdo nevydal. S onou politickou korektností by si nezadal. Dneska by si neškrtl, no podívejme se, jak se ten svět rychle mění. Určitě se pustím do dalších dílů.

19.08.2021 5 z 5

Sen v červeném domě III Sen v červeném domě III Süe-čchin Cchao

Jde o dlouhé dílo, celá trilogie má snad skoro 2000 stran, s rodinou Ťia jsem ráda znovu pobyla, přesto se mi druhá polovina závěrečného dílu nelíbila. První polovina je náš starý známý Cchao, ale pak vše nabere rychlý spád a i vzhledem k přihlédnutí v úvahu toho, že zlo bylo potrestáno, jako by to snad ani nenapsal on? Je to možné? Kolem téhle ságy už bylo řečeno mnoho teorií, co napsal opravdu on, co je připsáno, co dopsáno a kým vlastně? Ale toto? Škoda škoda přeškoda.

19.08.2021 3 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Příběh o třech ženách, které to nevzdaly.
Kniha není nijak zvlášť dlouhá, je stručná, ale zato velmi důrazná a hraje vám na city. Tedy například já jsem v poslední kapitole už jen brečela dojetím jako želva. Je pěkné si přečíst o tom, jak jsou ty naše životy propojené, ani o tom nevíme. A co teprve dokáže jeden takový na první pohled nenápadný cop ... ?

19.08.2021 5 z 5

Milostný příběh jednoho života Milostný příběh jednoho života Beth Morrey

Kniha podle mě smutná není. Je obyčejná ... ze života. Osobně mě spíš než její manželský život zajímala její současnost. Líbilo se mi pomalé odkrývání jejích "tajemství." Akorát na obálce je krátkovlasá paní v klobouku, hrdinka nosila vlasy spletené do copu, poté měla mikádo. Zkrátka a dobře jde o poklidné čtení při čajíčku.

Dominika na cestě Japonskem Dominika na cestě Japonskem Dominika Gawliczková

Je to super, protože je to vtipné. Protože je kniha plná barevných fotek, protože je kniha sama o sobě jedním super designovým kouskem. Rychle se to přečte. Z pohodlí domova, kdežto i přesto dokážete ten déšť a mrazivý vítr přes stránky cítit a těžké chvíle prožívat spolu s dominikou. Je to skutečné.

13.07.2021 5 z 5

V Japonsku v dobách dobrých i zlých V Japonsku v dobách dobrých i zlých Barbora Markéta Eliášová

O cestě jedné paní, která si zamilovala Japonsko, do Japonska. A jak se tam měla dycky skvěle. Popisuje cestu tam, návštěvy svých známých a přátel, a za poněkud (sice už třetí) ale krátký pobyt odjezd domů do vlasti. Jinak mě opravdu v knize mnoho věcí zarazilo. Proč byli cizinci po zemětřesení ze země hromadně odváženi, proč tam autorka nezůstala, když chtěla? Proč se cizinci v té zemi mezi sebou moc nebavili, proč si země nepomáhali navzájem? Zarazilo mě agresivní chování místních vůči Korejcům, když dokázali využít "chaosu" a ty lidi jít i dokonce (beztrestně) zabíjet ... ale hlavně, že k (k bílým?) cizincům jsou naučeni chovat se uctivě ...

13.07.2021 4 z 5

Lidi aneb Většina národů má za to, že je úplně jiná než většina národů Lidi aneb Většina národů má za to, že je úplně jiná než většina národů Milena Holcová

Pokračování o zemích, které autorka navštívila. Opět vtipné, peprné, zajímavé a stojící za přečtení - trochu jiný cestopis ...
Taky se mi moc líbí autorčina "odvaha" si lidi zkoušet: "Co se stane, když udělám tohle? Jak budou reagovat?"

Výlet do Španěl Výlet do Španěl Karel Čapek

Pěkný jednoduchý a povrchní popis některých míst v Andalusii a v Katalánsku. Krátké zážitky z cest.

13.07.2021 4 z 5

Hmmm? Musí to mít plný počet hvězdiček, když jde o tak obsáhlé dílo? Louskala jsem to 5 měsíců - protkáno několika dalšími knihami - nevím jestli se do toho Dumas tak zamotal, že některé věci nebyli dotáhnuty do konce, nebo jsem se do toho tak zamotala já ... takhle, nebylo to vůbec špatný, takový ten typ příběhu, který by mohl pokračovat až do aleluja ... no hotový nekonečný seriál. Zakončeno to bylo poměrně pěkně, Dumasovu a Maquetovu tvorbu mám ráda, tenhle román jsem měla na seznamu už hodně dlouho, tak mám konečně splněno. A jo, stálo to za to.

26.06.2021 4 z 5

Lidi aneb Duch národa je nejlépe cítit v přeplněném autobuse Lidi aneb Duch národa je nejlépe cítit v přeplněném autobuse Milena Holcová

Pěkná knížka, kterou přelouskáte za jedno odpoledne. Vydáno v roce 1997, je pěkné si přečíst o tom, jak se během mého dětství žilo jinde. Zážitky jsou velmi vtipné, občas taky smutné, některé k zamyšlení. Upozornění - jde jen o země, které autorka navštívila.

26.06.2021 5 z 5

Emma, faun a zapomenutá kniha Emma, faun a zapomenutá kniha Mechthild Gläser

Love linka byla předvídatelná a zcela běžná, ostatně jako v každém románu, které jsou spíše pro holky. Když tuhle blbost odsuneme stranou šlo o bravurní počin, klidně mohl být i na více stran. Trochu to natáhnout. Jó, byly chvilky, kdy jsem napětím nedýchala. Jsme ráda, že jsem knihu četla, je z těch knih pro holky opravdu jedna z těch nejlepších vůbec. A krásná obálka k tomu. Ty barvy. Až na to, že ty stříbrné lístečky byly z papíru, nebyly to listy ze stromu.

22.06.2021 5 z 5

Strážci Země Strážci Země Tomáš Crlík

Zajímavé, zvláštní. Ví autor o všech těch experimentech na zvířatech a lidech, které se opravdu dějí? A jak ví o tom, že draci byli vyrobení? Více otázek než je ve čtení fantasy pro mládež zdrávo. Ale jako ... super. Smekám, na takový příběh o pohádkových bytostech jsem ještě nenarazila.

22.06.2021 4 z 5

Z cest E. St. Vráze Z cest E. St. Vráze Enrique Stanko Vráz

Četla jsem pouze pasáže, které mě zaujaly, Venezuelu jsem nedočetla a cestu po Orinoku jsem přeskočila celou. Jo počkat, přeskočila jsem i černou Afriku. Mám prostě raději civilizovanou společnost. V té době na těch místech nic takového prostě nebylo. Jinak velmi čtivé.

22.06.2021 4 z 5

Jih proti Severu 1 Jih proti Severu 1 Margaret Mitchell

Nechápu jak to, že jsem ji ještě nečetla. Snad se mi celý život vyhýbala? Skvěle napsané, a to to byl takový hit, který vyšel těsně před druhou světovou ... ta ironie. Co válka lidem bere, jakou spoušť za sebou zanechá ... některé pasáže se mi těžko četly. Scarlett mi byla neskutečně protivná, taková sobecká pipina, ale nakonec se ukázalo, že ona je tou skutečnou superhrdinkou. Takže nesuďme knihu podle obalu?

22.06.2021 5 z 5

Hledání těla Hledání těla Michael Atamanov

Něco, co se čte samo. Jak jsem byla z prvního dílu nadšená, nejspíš způsobilo to, že se mi kvalita obsahu zdála sestupná a nakonec skončila na průměru. Možná to bylo jen tím, že se mi nelíbilo jak děj vyvrcholil. Kniha je promyšlená, nebo napsaná z patra. Nebo oboje? Protože se mi zdálo, že jde o oba případy. Ale dohromady to moc nefungovalo.

22.06.2021 3 z 5

Škola pro ženy Škola pro ženy Molière (p)

Ještě, že jsem si to nejdřív přečetla, než jsem se v sekci o autorovi na konci knihy dozvěděla, že byl možná pedofil. Pokud byl, pak se v knize naštěstí držel jakýs takýs společensky (morálně) přijatelných norem. Na knize se mi líbil ten překlad, nevím, jak drama vyzní v originále, ale psát v rýmech a navíc to tak čtivě probásnit bylo geniální.

22.06.2021 3 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Nedočteno. Nezaujalo.

22.06.2021 1 z 5

Past na panovníka Past na panovníka Michael Atamanov

Myslela jsem, že mě Goblin už nepřekvapí ... no, lépe řečeno, autor. Pěkně to zkomplikoval. Měla jsem obličej nalepený skoro až na papíře, jak to bylo napínavé. Nečekané vyústění.

20.05.2021 4 z 5

Klíč k času Klíč k času Natalja Ščerba

(SPOILER) Tahle kniha dokázala něco, co žádná jiná už dlouho ne. Neskutečně mě na*****. Totiž, byla jsem naštvaná na ty padouchy, na ty záporáky za to, co hlavní hrdince prováděli. Za to, jak se k ní chovali, cítila jsem tu bezmoc, protože ona ještě časodějovat neumí že jo ... Jinak jsou tam taky postavy, které z té holky dělají bůhví co. Takže buď jsou tam lidi, kteří ji mají rádi, nebo ti, kteří ji nenávidí. Nikdo nic mezi tím nebo tak. Ale tak knížka je to pro děti, jsou tam pohádkové motivy, ale i přesto dokáže být neskutečně přímá a "netaktní" k dětské duši.

14.05.2021 3 z 5

Stále ve střehu Stále ve střehu Michael Atamanov

Navazující pokračování, tentokrát se přesuneme na moře. Je to fajná oddechovka, která se snadno čte. Děj nabírá na komplikovanosti a graduje. Těším se, až poznám další části toho jejich virtuálního světa. Škoda, že není pro nás čtenáře k dispozici mapa. No, události ve "skutečném" světě jsou přehnané, vlastně mi ta tendence postavě v obou světech všechno zařídit v její prospěch vadí. Pustím se do dalšího dílu, protože už ho mám půjčený, tak uvidíme, co dalšího Goblina čeká.

14.05.2021 4 z 5