Škola pro ženy

Klasická komedie o stárnoucím muži, který se marně snažil vychovat ze své mladé schovanky Anežky budoucí poslušnou manželku patří mezi skvosty francouzské veselohry.

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48155/big_skola-pro-zeny-Cpp-48155.jpg 470
Literatura světová, Divadelní hry

Vydáno: , Artur

L'École des femmes, 1663

Kniha Škola pro ženy

Andi

Ještě, že jsem si to nejdřív přečetla, než jsem se v sekci o autorovi na konci knihy dozvěděla, že byl možná pedofil. Pokud byl, pak se v knize naštěstí držel jakýs takýs společensky (morálně) přijatelných norem. Na knize se mi líbil ten překlad, nevím, jak drama vyzní v originále, ale psát v rýmech a navíc to tak čtivě probásnit bylo geniální.

Percabethka
19.08.2020

Ze všech her, které jsem od Molièra četla, se mi tahle líbila nejméně. Možná to ale bylo jen tím, že Molière jede podle všeho v podstatě podle stejného vzorce, který jen lehce obměňuje - takže pokud bych od něj nic nečetla, asi by se mi líbila o trochu víc. Děj by pak alespoň nebyl tak moc předvídatelný, hlavně ten závěr...

smisek280
09.07.2020

Další s nadčasových děl z pera Moliéra. Četla se dobře, ale osobně dávám přednost Lakomci.

sgjoli
01.01.2020

Nevím, co přesně jsem od této hry očekávala, nicméně nemohu hodnotit víc než třemi hvězdami. Ve srovnání s Lakomcem a Tartuffem, které mám moc ráda, jsem se tady zas tolik nebavila, ač se má jednat o komedii. Hlavní hrdina je těžce nesympatický a děsně otravný patron. Na druhou stranu se mi líbily ty verše, čte se to hezky, má to švih. Příběhově je to velmi odlehčené a příjemné čtení, ale asi by mi v případě této hry pomohlo vidět divadelní zpracování, abych to ocenila více.

katallinka
01.09.2019

Opět poutavé a vtipně zakončené Molierovo drama.

Ana72154
09.06.2019

Možná že jsem moc náročná, ale mě se osobně více líbil Lakomec. Škola pro ženy byla až moc jednoduchá na čtení a příliš unáhlený konec.

VikčaV
13.10.2018

Krásná, čtivá knížka, kterou jsem zhltla jedním dechem. Doporučuji

Kingomolka
29.06.2018

Moje druhá kniha od p. Moliéra, první byl Lakomec a četla jsem ho kvůli maturitní četbě, tuto knihu jsem si koupila ve výprodeji... a mohu doporučit, skvěle se čte tato hra čte a je nadčasová :)